10+ bucket List destinací pro kajaky v Severní Americe

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Jízda na kajaku má prastarý původ. Lidé v Arktidě vynalezli vysoce mobilní metodu vodní dopravy již před dávnými věky. Dnes je to adaptováno na sport, meditační metodu a celkově unikátní řemeslo s mnoha technikami. Kajaky mohou s lehkostí proplouvat úzkými mangrovovými porosty, štíhlými kaňony a kolem obřích ledovců, a to je přesně ten typ míst, kam vás tento seznam zavede. Od Mexika, Kanady a hlavních kajakářských míst samotných, to jsou seznamy kajakářských destinací v Severní Americe.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Mexiko 檚 Poloostrov Baja se rozprostírá pod Kalifornií a odděluje dvě významné vodní plochy, Kalifornský záliv (v Mexiku) a Tichý oceán. Záliv, známý jako jeden z nejlépe zachovaných mořských ekosystémů, je domovem velkého množství velryb, delfínů a ryb, které se nezdají být velmi plaché – pozorování divoké zvěře na prohlídce jsou běžné. Záliv je nádherně modrý a zároveň poskytuje klidný terén pro snadné pádlování, i když odborníci tvrdí, že dobrodruzi potřebují nějakou sílu paží, aby se prohnali vodami.

Aljaška je spletitý stát, který můžete prozkoumat i jen autem nebo pěšky, a pak máte jízdu na kajaku. Tento sport přidává nový pohled na složitý terén, kde můžete zblízka vidět ledové rysy okolního moře a dokonce i mořský život. Jezera, zátoky, zátoky, kde začít? Pokud by jedno místo mohlo být o něco nápadnější, mohl by to být záliv Aialik v národním parku Kenai Fjords.

Lososová řeka v Idahu pochází ze dvou horských pásem díky pramenům a tání sněhu. Některé z prvních viditelných známek 淩iver of No Return? je vidět kolem dechberoucího Stanleyho. Jízda na kajaku po řece se ukazuje jako náročná, ale scénicky obohacující. Jezero Redfish Lake, stále ve Stanley, nabízí klidné pádlování, výhledy hodné filmu a malebné ubytování v okolí.

Buffalo River v Arkansasu prochází pohořím Ozark Mountain. Země objímající nepřehrazenou řeku (která je vzácná), chráněná správou národního parku, chrání původní zvířata, od jelenů po losy. Vodopády, túry a roztomilá města jsou některé věci, do kterých se můžete ponořit mimo kajakování řeky, i když to je skutečný vrchol.

Jezero vodního ptactva v národním parku Banff je jednou z mnoha poutavých oblastí této kanadské říše divů. Toto je jedno z těch míst, které vidíte v časopise, kde si každá pořízená fotografie zaslouží místo na vaší zdi. Odstíny vody jsou nepopsatelné a setkávají se s obklopujícím horským pozadím.

Bio Bay, zkratka pro Bioluminescent Bay, je zákoutí na Kajmanských ostrovech, které je domovem zvláštního druhu planktonu, který při dotyku vydává barevný, zářící výbuch energie. Lidé, kteří jsou nezávadní pro pokožku, mohou při nočním kajaku projíždět prsty vodou a odhalit velkolepou show. Pokud to váš průvodce považuje za bezpečné, občas si můžete dokonce zaplavat v zátoce a prožít si tak zážitek celého těla. Cayman Kayaks pravidelně provozuje zájezdy.

Jezero Powell patří Utahu i Arizoně a pádlo přes nádrž znamená proplétání se masivní červenou skálou, včetně slavného Antelope Canyonu, s modrozelenou vodou pod kajakem. Cesty mohou trvat hodiny až dny.

Manitoba v Kanadě nabízí mnoho variant jízdy na kajaku, ať už pádlování na dlouhé řece Black River, Alberts Lake nebo kratší, krásný jednodenní výlet přes Pinawa Channel. Region je rozmanitý a ideální pro cestovatele, kteří hledají možnosti. Několik 渂ucket list pádlových výletů by se mohlo uskutečnit právě zde.

Grand Cul-de-Sac Marin na ostrovech Guadeloupe, považovaný za globální biosféru UNESCO, je říší divů mořského života a přírodního listí. Jízda na kajaku chrání rozlehlou lagunu a zároveň umožňuje průzkumníkům zblízka se podívat na krásu průzračných vod. Proplouvejte mangrovovými porosty, proplouvejte otevřenými mělkými úseky a hledejte majestátní kapustňáky.

Three Sisters Springs v Crystal River je jedním z nejlepších míst na kajaku na Floridě, protože je modřejší než kdekoli jinde ve státě. Kapustáni, ryby a ptáci obývají mokřadní prostředí, díky čemuž je lokalita útočištěm divoké zvěře. Kajaky mohou být spuštěny v Hunter Springs Park a Kings Bay Park od dubna do listopadu, poté mohou navigátoři pádlovat do pramenů, aby měli jasný výhled na dno. Motorové čluny jsou povoleny kolem, ale ne v pramenech, což udržuje vodu čistou a jiskřivou. Šnorchlování je další populární způsob, jak prozkoumat.

Haida Gwaii je mimozemská skupina sopečných ostrovů u pobřeží Kanady v Tichém oceánu. Terén deštného pralesa a minulé dědictví obohacují zemi životem a příběhy. Odborníci doporučují projít jihovýchodní stranu souostroví, protože je více chráněna před drsností obnaženého moře. Člověk by měl být dobře zběhlý a připravený, než vyrazí do vod. Ještě lépe, pokud oblast dobře neznáte, vyberte si průvodce a nadchněte se, že uvidíte velryby, tyčící se skalní útvary a některé z nejstarších známek civilizace.

Celé Grónsko je považováno za kajakářský ráj, protože arktické vody obklopující ostrov byly místem, kde bylo toto malé, obratné plavidlo skutečně vynalezeno. Domorodci z Grónska používají kajaky po celé věky, jednoduše jako dopravní prostředek nebo jako prostředek lovu. Historie obohacuje zážitky plné ledovců a velryb, které jsou zde k dispozici. Fjord Sermilik lze snadno proplouvat v létě, kdy se led rozpadá, ale na slaném moři stále plují ohromující ledovce. Místní dnes dokonce hodně spoléhají na jízdu na kajaku a mladí cvičí své dovednosti na různých místech.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Až 45% sleva, bonusy a další v Club Med All-Incl.

Ušetřete až 10 % při včasné rezervaci plaveb Virgin Voyages!

Letecká doprava a plavby po Evropě od 6 do 11 Nt 2022 se slevou až 20 %.

7-Nt Caribbean – Wonder of the Seas s kreditem na loď 75 $

21′ 2021 Winnebago Solis 59PX

42′ Coachmen RV Chaparral 373MBRB

Sandals Resorts | Sleva až 65 % a kredit až 1 000 $

32′ 2020 Winnebago Minnie Winnie

8denní luxusní rezort Riviera Cancun pro 4člennou rodinu

Wyndham Alltra | All-New All-Inclusive Mexico Resorts

Sleva až 59 % min. 3 Nts | Karibik All-Inclusive

20% sleva na plavby celebrit s kreditem na loď až 950 $

Sleva 400 $ | Letecká a 12denní prohlídka kouzelného Mexika s průvodcem

17′ Forest River RV Rockwood Geo Pro 17RK

Ušetřete až 45 %, bezplatné upgrady na Club Med Resorts!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment