10 nejlepších dovolených na ostrově místo Havaje (průvodce + tipy 2021)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Let檚 be real擧awaii je přímo ohromující svou kuchyní, rozmanitostí ostrovů, moderními i hluboce kulturními zážitky a především filmovou krajinou. Ale může to být drahé a přeplněné, přičemž jejich počet každým rokem roste. Ale nebojte se introvertů, světem je roztroušeno množství ostrovů mezi úchvatnými oceány s podobnými dramatickými krajinami. Takže pokud máte chuť najít trochu více ústraní nebo prostě něco jiného, ​​zvažte tyto další ostrovní útěky místo Havaje.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Kypr je částečně turecký a nezávislý, rozdělený na severní a jižní středomořské oblasti. Nicméně, tam je hodně řecký vliv uvnitř kultury ostrova. Kypr je známý tím, že má nejčistší a nejkrásnější pláže v celé Evropě, což je ideální pro koupání a vodní sporty s rozlehlými lesy a horami v pozadí. Spolu s živou vegetariánskou kuchyní na převážně slunečné teplé dny je ostrov obohacen historií, až do doby před naším letopočtem – věří se, že se zde narodila bohyně Afrodita.

Skupina sopečných ostrovů s rozmanitým terénem a stanovištěm divoké zvěře, ostrovy Gal谩pagos sídlí v Ekvádoru. S ostrým kontrastem od tmavé půdy po sladký písek je tento shluk vizuálních zázraků vysoce chráněn a k návštěvě některých ostrovů potřebujete oficiálního průvodce. V Jižní Americe, která je považována za destinaci, kterou musíte vidět, se můžete vydat na šnorchlování nebo potápění a zahlédnout tučňáka pobíhajícího kolem nebo možná lachtana šlapajícího v odvážných modrých vodách. I když se nedostanete do oceánu, některá ze vzácných divokých zvířat v klidném prostředí vám může zkřížit cestu. Ostrov Bartolome nabízí pohodovou túru s dřevěnými schody a výhledem na pláž a na ostrově Isabela se nachází Sierra Negra, aktivní sopka, kterou lze projít pěšky.

Thajský Phuket místní obyvatelé vyslovují jako 減oo-ket, pro případ, že byste byli nervózní z pokusu to vyslovit. Tento podmanivý (a cenově dostupný) ostrov je zahalen horským deštným pralesem a mléčnou vodou. Pravděpodobně to byl někdy váš spořič obrazovky, takže je těžké najít kdekoli na ostrově, který není hodný fotografie. Prožijte luxusní život v jednom z přepychových letovisek nebo strávte noc podél rušné Bangla Road. Staré pagody, obří Buddhovy památky a kulturní trhy jsou klíčovými součástmi vysněného útěku.

Azory, nazývané Lonely Planet jako 渢the other Eden, jsou souostrovím nebo skupinou ostrovů v Portugalsku. Část země byla klasifikována jako biosféra a místní obyvatelé pracují na ochraně vzácné divoké zvěře a původních listů korun cedrových stromů a divokých květin. Udržitelnost je klíčem k tomu, aby byly Azory intenzivně krásné, s malebnými turistickými stezkami nabízejícími výhledy na neuvěřitelně modrou vodu. Mnoho návštěvníků prochází S茫o Miguel, největším kusem země ve skupině. Zde najdete veškerou základní estetiku, od jezer, hrnců s vroucím bahnem z geotermálního tepla, úžas vzbuzujících velryb a minerálních bazénů k namáčení.

Korfu, ostrov v Řecku, je směsí francouzské, benátské a britské kultury a je lemován olivovníky a horskou krajinou — nejzelenějším ostrovem v zemi. V Kavosu dominuje zábavná scéna nočního života, zatímco Agios Georgios je místem, kde najdete maximální relaxaci a romantickou atmosféru. Duben až listopad je optimálním oknem pro vodní aktivity. Korfu je rozmanité středomořské útočiště, které nabízí řadu ponoření do dědictví, s krajinou stejně nebo možná ještě úžasnější než Havaj, a dá vám příležitost odpočinout si nebo ji prožít.

Koh Lanta, další kousek ráje v Thajsku, je definován dvěma samostatnými regiony, Noi a Yai. Posledně jmenovaný je považován za více turistický, ale to je odvážný termín, který si většina lidí zvolí k návštěvě jiných, známějších ostrovů ovinutých Andamanským mořem. Prozkoumejte opicemi obtěžkaný národní park Mu Ko Lanta, projděte se malebnou pláží Long Beach, ubytujte se v hotelu na pláži nebo si prohlédněte historické Staré Město zdobené bambusovými chatrčími a okouzlujícími restauracemi. Ale v určitém okamžiku vystupte do té nápadně zabarvené vody, ať už to bude šnorchlování nebo kajak.

Kanada není prvním místem, o kterém člověk přemýšlí, když uvažuje o útěku z ostrova, ale obrovskou zemi obklopuje mnoho kousků země. Ostrov Vancouver leží na západní straně a je považován za jednu z nejlepších kanadských možností díky své rozsáhlé vinařské scéně, historickému městu Victoria a fascinující řadě divoké zvěře. Dokonce i přejezd na ostrov je vzrušující, protože pojedete autem na palubu trajektu a podniknete čtyřhodinovou vyhlídkovou cestu, než si můžete udělat krátký let. I když to není tropické, scenérie je nedotčená s naprosto průhlednými vodami, mechem obrostlými skalami a stromy, jako je jedlovec západní, červený cedr, tichomořská stříbrná jedle, žlutý cedr a douglaska.

Nádherné Bali v Indonésii není ve skutečnosti neznámým rájem, ale může být neuvěřitelnou alternativou k Havaji. Stále máte tyčící se hory a džungle a zároveň se ponoříte do jiné kultury. Podívejte se na rozlehlá rýžová pole, prolomte cestu na meditačním útočišti a podobně jako na Havaji najděte útěchu v jednom z mnoha nóbl útočišť. V klidné oblasti lze najít chrámy a rituální památky, protože Bali je také docela duchovně silný ostrov, který je třeba vidět.

Zatímco Anguilla zapadá do Karibiku, je to britské území. Velká část kulturního vlivu pochází z Afriky, a to díky potomkům, kteří tvoří většinu místních obyvatel. Spletité korálové útesy vytvořily ideální místo pro dobrodružství při šnorchlování, plné záblesků tropických ryb a podvodní fauny. Kuchyně je vyloženě lákavá a nabízí množství mořských plodů a kozích pokrmů.

Palawan na Filipínách je také souostrovím a jeho pláže jsou nabízeny jako méně přeplněné a klidnější než ostatní v regionu. Z mnoha důvodů je tato skupina zemí považována za jednu z nejbezpečnějších na Filipínách, částečně proto, že oblast ovlivňuje malá seismická aktivita. Potápějte se, prozkoumávejte jeskyně a snažte se spatřit různé druhy zvířat, která toto nebe na zemi nazývají domovem.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší e-mailové schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Sleva 200 $ s kódem VIP200 | 5denní vše vč. pro 4člennou rodinu

12-Nt British Isles 2022 Plavba po Royal Caribbean

11-NT Alaska Cruisetour s kreditem na loď až 750 $

Extra sleva až 500 $ | Letecká a 15denní Kostarika + Peru

Sleva 400 $ | Letecká a 12denní prohlídka Dubaje a Malediv 2022

Časově omezený | Až 20% sleva na cesty vzduchem 2022

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment