10+ nejlepších jednodenních výletů z Kansas City (cestovní průvodce)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Zatímco Kansas City nabízí spoustu práce s širokou škálou kulturních atrakcí, parků a dalších, existuje spousta skvělých jednodenních výletů během několika hodin, které je třeba zvážit. Najdete zde vše od fascinujících měst na Starém západě a vzrušujících měst až po nádherné jeskyně a ještě dál. Ať už plánujete návštěvu na krátkou dobu, nebo v oblasti bydlíte, určitě si některá z nich zapište na svůj seznam míst, která můžete zažít.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Fort Scott, asi 90 minut jízdy na jih podél Frontier Military Historic Byway, je plný působivé architektury, která zahrnuje spoustu domů z viktoriánské éry. Milovníci historie si užijí procházky historickým centrem města s cihlovými ulicemi lemovanými obchody se starožitnostmi a návštěvu Fort Scott National Historic Site. Hostí 20 budov, z nichž některé jsou původní a jiné rekonstruované, spolu s řadou zajímavých exponátů a obnovenou prérií s vysokou trávou.

Wichita, největší město v Kansasu, leží necelé tři hodiny na jihozápad a nabízí nepřeberné množství zábavy. Dva z nejvýznamnějších míst jsou muzea, která poskytují hloubkový pohled na dvě síly, které utvářely historii na Západě: domorodé Američany a kovboje. Objevte, jaký byl život Indiánů z Plains v středisku Mid-America All-Indian Center, a nahlédněte do města dobytka ze 70. let 19. století v muzeu Old Cowtown. Zábavní čtvrť Old Town Wichita je domovem více než 100 restaurací, barů a obchodů a je zde také množství hudebních, divadelních a komediálních podniků.

Něco málo přes 90 minut na západ, Wamego nabízí spoustu kouzel, oblíbené u milovníků historie a filmových nadšenců. Je domovem historického Kolumbijského divadla, které bylo otevřeno v roce 1895, a také nejpopulárnějšího městského parku ve státě s holandským mlýnem, historickým muzeem a Prairie Town Village. Největším lákadlem je však jeho muzeum Oz, které ukrývá jednu z největších soukromých sbírek na světě 淭he Wizard of Oz memorabilia. Obsahuje položky a fotografie z filmu z roku 1939 spolu s dřívějšími verzemi knihy z němého filmu. V nedaleké degustační místnosti vinařství Oz si dokonce můžete vychutnat oceněná vína s názvy inspirovanými muzikálem.

Do státního parku Ha Ha Tonk se dostanete asi za dvě a půl hodiny a nachází se zde jedna z mála hradních zřícenin v celé zemi. Kamenný hrad stojí na břehu jezera Ozarks na vrcholu útesu a byl vytvořen podle evropských hradů ze 16. století. Byl dokončen ve 20. letech 20. století a sloužil jako hotel, dokud nebyl zničen požárem v roce 1942. Park nabízí spoustu dalších věcí k vidění a dělání, včetně 15 mil turistických stezek, které vedou k jeskyním, závrtům, přírodním mostům a hrad spolu s rybařením, plavbou na lodi a koupáním.

I když je Branson 200 mil jižně, dosažitelný asi za 3 hodiny a 20 minut, vyplatí se vstát brzy, aby se pro mnohé vypravilo zažít toto 渇rodinně přátelské Las Vegas s jeho širokou škálou atrakcí a zábavy. Mnozí přijíždějí na své country hudební show, ale nabízí zde především vše od Broadwaye, komedie a tance až po akrobacii. Existuje spousta zajímavých muzeí a exponátů a v okolí je mnoho scénických přírodních výhledů a venkovních aktivit.

Ponořte se do americké historie tím, že se vydáte do St Joseph, necelou hodinu jízdy na sever. Budete moci vidět místo, kde Pony Express začínal, a domov, kde kdysi žil Jesse James. Nenápadné sídlo se stalo celonárodně známým, když Robert Ford zastřelil Jesseho Jamese v jeho zdech a díru, kde kulka zasáhla zeď, lze vidět dodnes. Existuje také asi tucet muzeí k prozkoumání a všechny druhy budov v Národním registru historických míst.

Nachází se něco málo přes dvě hodiny od Kansas City, Abilene sedí na konci historické Chisholm Trail, oblíbené stezky pro řidiče dobytka v polovině 19. století. Toto město na Starém Západě, které je často uváděno mezi seznamy nejkrásnějších malých měst, má bohatou historii, kterou lze prozkoumat v salonech Starého Města, doplněné o tanečníky a přestavby přestřelek. Existuje pět muzeí umístěných v oblasti čtyř čtverečních bloků k prozkoumání, jejichž středem je prezidentská knihovna a muzeum Eisenhower. Za návštěvu také stojí Seelye Mansion, sídlo v georgiánském stylu s 25 pokoji.

Asi dvě hodiny a 20 minut jihovýchodně můžete prozkoumat budovu Missouri’s Capitol v Jefferson City. Sídlí zde Missouri State Museum, které nabízí exponáty mimořádného historického významu. Návštěvníci mohou také absolvovat prohlídku s průvodcem, kde můžete sledovat, jak se umělecká díla mění, když procházíte kolem, a dozvědět se více o historii státu a o tom, jak funguje vláda. Navštivte přírodní centrum Runge Nature Center a objevte zdejší divokou zvěř a lesy, turistické stezky a pozorujte ptáky.

„Malé Švédsko USA“, jak je Lindsborg známý díky přílivu švédských osadníků, kteří dorazili v roce 1869, leží necelé tři hodiny západně. Pro ty, kteří mají švédské předky, je to opravdu nutnost jako skvělé místo k ocenění švédsko-americké historie. Zjistěte o něm více v Muzeu starého mlýna, zažijte švédskou kulturu, ochutnejte švédskou kuchyni a prohlédněte si švédské umění. Po celém městě jsou pestře malovaní divocí koně Dala, dřevěné sochy koní vyřezávané a malované v tradičním švédském stylu, oblíbená místa pro focení.

Rodiště Amelie Earhartové je vzdáleno méně než hodinu a hostí Muzeum rodiště Amelie Earhartové, které se nachází v novogotické chatě podél západního břehu řeky Missouri. Představuje memorabilia a artefakty zaměřené na průkopníka letectví. Návštěvníci se mohou také projet trolejbusem po mnoha velkolepých viktoriánských domech ve městě.

Jediné jeskyně v Severní Americe, kde můžete zažít chodby výhradně při projížďce, ve Fantastic Caverns naskočíte do tramvaje tažené džípem a vydáte se na fascinující prohlídku tohoto podzemního světa vytesaného starověkou řekou před staletími.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší e-mailové schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

8denní luxusní letovisko Riviera Cancun pro 4člennou rodinu

22′ Nizozemci RV Coleman Lantern LT Series 17B

Výprodej Royal Caribbean Nízké sazby a okamžité úspory!

21′ 2021 Winnebago Solis 59PX

Letecká doprava a plavby po Evropě od 6 do 11 Nt 2022 se slevou až 20 %.

Air & 9-day 2022 Jižní Afrika | Sleva 300 $ s online kódem

2 za 1 Business Class Air s Scenic Eclipse

38′ Luxusní trenér Newmar Diesel

24′ Winnebago Vita 24P

32′ 2020 Winnebago Minnie Winnie

Až 45% sleva, bonusy a další v Club Med All-Incl.

17′ Forest River RV Rockwood Geo Pro 17RK

Sandals Resorts | Sleva až 65 % a kredit až 1 000 $

17′ Pleasure-Way Tofino Std. Modelka

42′ Coachmen RV Chaparral 373MBRB

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment