10 nejlepších věcí, které můžete dělat v Halifaxu v roce 2021 (s fotografiemi)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

V Halifaxu, jedné z nejlepších destinací Nového Skotska, je toho tolik k vidění a dělání. Pyšní se malebnou přímořskou polohou se spoustou možností, jak vyrazit na vodu, a mnoha špičkovými atrakcemi. Návštěvníci se také mohou těšit na to, že se mezi dlouhým seznamem dalších možností ponoří do fantastické scény s jídlem a vařením. Pokud máte potíže s rozhodováním, nezapomeňte si některé z těchto věcí zapsat na svůj seznam věcí, které byste měli dělat, když tam budete.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Plavba po přístavu, která je opravdu nezbytnou zkušeností, nabízí možnost spatřit Halifax z vody, když se k němu přibližujete z moře. Existuje několik možností, které sahají od večerní plavby na palubě Tall Ship Silva až po plavby s večeří na Harbour Queen a výlety po přístavu remorkérem Theodore. Jedním z nejlepších způsobů, jak zachytit pohlednicově dokonalou fotografii krásného panoramatu města, je projet se na trajektu Halifax-Dartmouth Transit, druhém nejstarším na světě a nejstarší nepřetržité osobní trajektové dopravě se slanou vodou v Severní Americe.

Galerie umění Nového Skotska byla otevřena před více než stoletím a dnes je největším muzeem umění v provinciích Atlantiku se stálou sbírkou více než 17 000 děl z Maritimes az celého světa. Zahrnuje současné novoskotské, národní a mezinárodní malby, sochy, kresby a další, přičemž nejpopulárnější pochází z provincie, slavná lidová umělkyně, Maude Lewis, která zahrnuje samotný dům, ve kterém žila, pracovala a malovala stěny.

Tato pevnost na vrcholu Citadel Hill poskytuje fantastický panoramatický výhled na centrum Halifaxu, přístav a Atlantik. Pochází z roku 1856, kdy byl postaven na obranu města před útokem, a dnes je národním historickým místem a muzeem. Návštěvníci se mohou dozvědět více o klíčové roli, kterou měl v historii a budoucnosti Halifaxu, prostřednictvím průvodců v historických kostýmech. Vynikající příklad britské pevnosti z 19. století, návštěvníci se mohou vrátit v čase a zažít, jaké to zde bylo pro královské dělostřelectvo 3. brigády, 78. Highlanders a jejich rodiny.

Zažijte bohatou námořní historii města v Námořním muzeu Atlantiku. I když se jen letmo zajímáte o historii nebo slavný Titanic, nebudete si to chtít nechat ujít. Můžete se kochat výhledem na přístav spolu se sbírkou modelů lodí, menších vodních skútrů, fotografií a dalších předmětů a také oblíbenou expozicí katastrofy Titaniku. Dokumentuje roli města v katastrofě s připomínkou 150 obětí, které jsou pohřbeny zde v Halifaxu, kam se soustředily záchranné práce. Zahrnuje obzvláště dojemné lehátko ze samotné lodi.

Provinční dům v gruzínském stylu pochází z roku 1819 jako sídlo parlamentu Nového Skotska, nejstaršího provinčního zákonodárného shromáždění v Kanadě, které existuje již od roku 1758. Naplánujte si návštěvu během týdne, abyste mohli sledovat debaty z návštěvnických galerií a absolvovat prohlídku s průvodcem. , která zahrnuje knihovnu, která byla kdysi Nejvyšším soudem Nového Skotska, parlamentní komoru a 楻ed komoru, kde se Rada scházela se svými portréty krále Jiřího III. a královny Charlotte. Samotná budova je vyrobena z pískovce a je považována za jeden z nejlepších příkladů palladiánské architektury v Severní Americe.

Halifaxské veřejné zahrady, jeden z nejlepších dochovaných příkladů viktoriánské zahrady v Severní Americe, byly otevřeny v roce 1867. Představují nádherné formální květinové záhony, které zahrnují fontány, sochy, semitropické a exotické okrasné druhy, keře, stromy, jezírka s kachnami a ostatní vodní ptactvo a okrasná hudební scéna. Během léta v neděli odpoledne si můžete koncerty užít zdarma.

Alexander Keith’s Brewery je jedním z nejstarších komerčních pivovarů v Severní Americe, který je otevřen již téměř 200 let. Pojmenováno po skotském přistěhovalci, který svůj život zasvětil vaření piva, dnes stále vychází ze stejných hodnot, což vede k mimořádně chutným pivům a také k uvolněné atmosféře pro socializaci. Milovníci piva mohou absolvovat hodinovou prohlídku zařízení pod vedením průvodce oblékáním oděvů z 19. století. Na závěr budete moci ochutnat některé z jeho nejoblíbenějších piv v taverně Stag’s Head, nebo chcete-li nealkoholický nápoj.

Užijte si jednu z nejlepších procházek v Kanadě procházkou po Halifax Waterfront Boardwalk je jednou z nejlepších městských procházek v Kanadě. Tato veřejná stezka je posetá památkami, atrakcemi a obchody a je otevřena 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jižní konec začíná Halifax Seaport a vede asi dvě míle na sever do Casino Nova Scotia. Po cestě jsou oblíbené zastávky jako historické budovy, Cable Wharf, farmářský trh a Garrison Brewery s řadou řemeslných obchodů a kaváren mezi nimi.

Jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí Nového Skotska, maják Peggy’s Cove, není přímo v Halifaxu, ale je to jen 40 minut jízdy po malebné Lighthouse Route. Za výlet stojí klasický červenobílý maják, který se nachází v rybářské vesnici Peggy檚 Cove a označuje východní vstup do zálivu St. Margaret檚 a byl poprvé rozsvícen v roce 1915. Je jedním z nejfotografovanějších a nejznámějších. na světě s jeho obrazem, umístěným na vrcholu hromady skal s mořskými vlnami narážejícími proti, je již více než sto let pozoruhodný pohled. Je stále v provozu a využívá ho kanadská pobřežní stráž.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší e-mailové schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment