10 nejlepších věcí, které můžete dělat v irském regionu Connemara (s fotografiemi)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Oblast Connemara v Irsku leží v severozápadním rohu hrabství Galway. Tato oblast je často známá tím, že se může pochlubit některými z nejpozoruhodnějších scenérií v Irsku a nabízí také řadu zajímavých atrakcí k prozkoumání. Ať už hledáte outdoorové dobrodružství, vyhlídkovou jízdu, možnost prozkoumat vnitřní památky nebo možná vše výše uvedené, zde najdete nepřeberné množství příležitostí.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Jedním z nejlepších způsobů, jak zažít národní park Connemara, je vydat se na scénickou túru se vším, od krátkých a sladkých treků až po náročné vícedenní procházky. Užijte si rychlou, přibližně půl míle dlouhou procházku po naučné stezce Ellis Wood, která začíná poblíž kanceláře parku a v létě nabízí malebný vodopád spolu s řadou stromů, rostlin a divokých květin. Diamond Hill Loop Walk začíná od návštěvnického centra a pokrývá něco málo přes 4,3 mil. Dokončení trvá dvě až tři hodiny a z vrcholu se podíváte na moře Tully Mountain tyčící se nad Ballynakill Harbour. dvanáct Benů a dokonce i věžičky Kylemore Abbey.

Kylemore Abbey & Victorian Walled Garden, jedna z nejoblíbenějších atrakcí v Irsku, zahrnuje nádherný 19čt-stoletý hrad přeměněný na opatství, novogotický kostel, keramický ateliér, řemeslný obchod, malebné procházky lesem a restaurace. Opatství, které se nachází v srdci Connemary podél břehů krásného jezera, bylo původně postaveno jako zámek v roce 1868 Mitchellem Henrym na památku jeho zesnulé manželky Margaret. Jeho nejznámější dominantou je miniaturní katedrála, novogotický kostel.

Most Quiet Man, jedno z nejfotogeničtějších natáčecích míst z kultovního „Quiet Man“ z roku 1952 s Johnem Waynem a Maureen O’Harovou v hlavních rolích, leží asi pět mil západně od Oughterardu u N59 a vypadá téměř stejně jako před téměř 70 lety. I když nejste fanouškem filmu, který fakticky rozjel turistický průmysl v Irsku, je to ideální místo pro fotografie.

V rodinném domě Connemara Smokehouse v Ballyconneely, který se nachází mezi Clifden a Roundstone, si můžete na piknik vyzvednout některé z nejchutnějších uzených ryb a mnoho dalšího. Užijte si nádhernou krajinu a během letních měsíců se vydejte na prohlídku, kde se dozvíte o ručním filetování a tradiční přípravě, krájení a balení divokého organického lososa. Budou také vysvětleny různé způsoby uzení a vše je zakončeno ochutnávkou.

Connemara je známá svým chovem pony Connemara a návštěva tohoto regionu přináší příležitost užít si trekking na ponících nebo to, co většina Američanů nazývá jízdou na koni. Point Pony Trekking & Horse Riding Center v Ballyconneely se nachází podél Atlantského oceánu a nabízí vyjížďky na úsecích písku jako na pohlednici a otevřenou krajinou s horami Twelve Ben, které poskytují dechberoucí kulisu. Jízdy jsou k dispozici pro začátečníky a děti od šesti let i pro zkušenější.

Ostrov Inishbofin se nachází pouhých šest mil od pobřeží Connemara, kam se dostanete trajektem z rybářské vesnice Cleggan. Přeplavba trvá pouhých 30 minut a je to ideální jednodenní výlet s velkolepou scenérií, která zahrnuje bílé písečné pláže, mořské komíny, kolonie tuleňů, drsné útesy a hojnou vzácnou flóru. Má také velmi bohatou historii, která poskytuje mimořádnou příležitost ponořit se do některého z nejzachovalejších dědictví regionu, od starověkých pohřebišť a krajiny z doby bronzové až po zničený kostel ze 13. století na pozemku původního ze 7. století. klášter a Cromwell檚 pevnost ze 17. století.

Brigit檚 Garden je oceněná keltská zahrada, která nabízí kouzelné dobrodružství do srdce keltského dědictví a mytologie. Zahrada, jedno z nejlepších míst k návštěvě na západě Irska, je široce považována za jednu z nejúžasnějších v zemi, která se nachází na 11 akrech luk plných divokých květů a původních lesů. Zahrnuje také starodávnou prstenovou pevnost AKA pohádkovou pevnost, naučnou stezku, kruhový dům s doškovou střechou a crannog a největší irské kalendářní sluneční hodiny.

Connemara Heritage and History Center je oceněné centrum dědictví, které se nachází asi čtyři míle od Clifdenu a je otevřeno od dubna do října. Je založeno kolem obnovené chaty Dana O Hary z doby před hladomorem, který byl nucen emigrovat v polovině 19. století, když byl vystěhován ze svého domova. Zahrnuje jeho domov, interaktivní farmářské muzeum a rekonstrukce prstencové pevnosti a také clochan (suchá kamenná chata). Návštěvníci mohou také sledovat ukázky sekání trávníku a přiblížit se k farmářským poníkům Connemara, dobytku, ovcím, slepicím a několika přátelským oslům.

Tato malá zrekonstruovaná chata nacházející se podél Wild Atlantic Way byla používána jako letní sídlo Patricka Pearse, vůdce povstání v roce 1916, a také jako letní škola pro jeho studenty ze St. Enda’s v Dublinu. Zatímco jeho interiér byl vypálen během války za nezávislost, byl rekonstruován a obsahuje exponáty a několik Pearseových upomínek. Dozvíte se vše o jeho odkazu a některých věcech, které ho přitáhly do této oblasti, včetně historie, jedinečné krajiny a starověké galské kultury a jazyka, což je něco, co je zde dodnes živé. Zkušení místní průvodci jsou připraveni odpovědět na otázky o fascinující kultuře regionu Connemara.

Návštěva Coral Strand, která se nachází na okraji Manninského zálivu poblíž Ballyconneely, je nutností, i když přijedete pro fotografie. Skládá se z jemného korálového písku, díky kterému to vypadá, jako by to mělo být v Karibiku, a v létě je to ideální místo, kde si můžete užít osvěžující koupel ve vodě, než na jiných plážích v této oblasti. Oblíbené je zde také šnorchlování a jízda na kajaku.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Ušetřete až 10 % při včasné rezervaci plaveb Virgin Voyages!

Letecká doprava a plavby po Evropě od 6 do 11 Nt 2022 se slevou až 20 %.

7-Nt Caribbean – Wonder of the Seas s kreditem na loď 75 $

21′ 2021 Winnebago Solis 59PX

24′ Winnebago Vita 24P

13′ Little Guy Worldwide 6 Wide Platform

All-inclusive resort Wyndham Alltra Playa del Carmen

25′ Coachmen RV Spirit Ultra Lite 2253RB

17′ Pleasure-Way Tofino Std. Modelka

2 za 1 Business Class Air s Scenic Eclipse

20% sleva na plavby celebrit s kreditem na loď až 950 $

Air & 9-day 2022 Jižní Afrika | Sleva 300 $ s online kódem

Výprodej Royal Caribbean Nízké sazby a okamžité úspory!

Výprodej plavby celebrit! 20% sleva, balíček nápojů a další

Ušetřete až 45 %, bezplatné upgrady na Club Med Resorts!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment