10 nejnezapomenutelnějších zážitků na poloostrově Baja (s fotografiemi)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Poloostrov Baja v Mexiku nabízí nepřeberné množství nezapomenutelných zážitků, včetně řady outdoorových dobrodružství s neuvěřitelnou scenérií, bohatou divokou přírodou, úžasným jídlem k ochutnání a spoustou přátelských lidí, které můžete potkat. Jedním z nejlepších způsobů, jak to udělat, pokud máte čas, je letět do Cabo a vydat se na výlet do Loreta a zpět, který stojí za to. Pokud na to všechno nemáte čas, možná budete chtít ochutnat alespoň několik, z nichž mnohé jsou dostupné během pár hodin jízdy od Cabo.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Po přeletu na letiště Los Cabos budete chtít strávit nějaký čas v této oblasti. Jedním z nejnezapomenutelnějších zážitků, které můžete zažít, je připojit se k půldennímu výletu na kajaku a šnorchlování z Playa Medano, který vás zavede na ikonický oblouk a pláž Lovers Beach. Projedete kolem El Arco a pak se šnorchlujete k Neptunovu prstu a zažijete velkolepý podmořský svět v Cortézově moři, místě, které slavný oceánský průzkumník Jacques Cousteau nazýval „světové akvárium“.

Tato oblíbená prohlídka z Cabo vás zavede do biosféry Sierra poblíž městečka Santiago se stezkou, která vede do sladkovodního bazénu napájeného 30 stop vysokým vodopádem, který je ideální pro osvěžující koupel. Okolní krajina je plná ovocných sadů, barevných zemědělských farem a kymácejících se palem, které dodávají palmové listy pro výrobu střech palapa v celém regionu Cape. Nedaleko jsou také nádherné horké prameny, kde si můžete odpočinout v dechberoucí scenérii. Přírodovědec Bill Levine nabízí prohlídku s průvodcem, včetně vyzvednutí z Cabo, prostřednictvím zážitků Airbnb.

Podvodní národní park Cabo Pulmo, označovaný jako 渏ewel regionu East Cape, je jedním z nejlepších světových míst pro potápění. Táhne se pět mil od Pulmo Point do Los Frailes a je obklopeno nerozvinutou pouští a tyčícími se horami. Objevte idylické pláže, které ustupují klidné, mělké zátoce, kde se nachází jeden ze tří živých útesů na celém kontinentu. Existuje několik výrobců oděvů, kteří nabízejí malé skupinové potápěčské zájezdy, které vám umožní zažít tento 20 000 let starý ekologický poklad, který obsahuje mnoho z 800 mořských druhů v Cortezově moři.

Playa Los Cerritos je jen 40 minut severně od Cabo San Lucas. Jedno z nejoblíbenějších míst pro surfování v Baja, je skvělé pro začátečníky s pěknou plážovou přestávkou, která je tak akorát, i když když zasáhne velká vlna, přivede na řadu zkušenější surfaře. Surfovat najdete po celý rok. nejvíce konzistentní bobtnání valící se skrz zimu. Nedaleko jsou fantastické stánky s levným jídlem a plážové bary spolu se surfařskými obchody, kde si můžete vyzvednout vybavení nebo si vzít lekci.

Cortézovo moře a záliv La Paz jsou považovány za jedno z nejlepších míst na světě, kde se dá plavat se žraloky velrybími, největšími rybami v oceánu. Zvířata se do oblasti vracejí každou zimu a zůstávají až do pozdního jara, aby se živili v bohatých vodách. Jsou to něžní obři a plavání s nimi je zážitek na celý život. Podél Maleconu je k dispozici několik touroperátorů, i když Baja Sur Tours nabízí jeden z nejlepších zážitků a zahrnuje vysoce informovaného místního průvodce.

La Ventana, asi 35 minut jízdy od La Paz, je jednou z předních světových destinací pro kitesurfing, která je známá svou úžasnou tyrkysovou zátokou a silným zimním větrem, který poskytuje ideální podmínky. Ostrý kontrast vyprahlé pouštní krajiny proti intenzivní modři moře je naprosto úchvatný. Jen několik aktivit, které jsou zde kromě kite surfingu k dispozici, zahrnuje šnorchlování, potápění, jízdu na kajaku a rybaření. Je zde také několik skvělých restaurací, jako je Las Palmas v přilehlém městě El Sargento, které nabízí výhledy, jako je ten na obrázku, spolu s lahodnými jídly za levné ceny.

Isla Esp铆ritu Santo je jedním z mnoha ostrovů v Cortézově moři, které byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Zde však můžete šnorchlovat mezi nespočetnými tropickými rybami a lachtany. Je přístupný pouze s prohlídkou lodí s průvodcem, což pomáhá omezit počet návštěvníků. Baja Sur Toursa nabízí tento výlet, který lze spojit s plaváním se žraloky velrybími. Ostrov a jeho okolní vody obývá přibližně 300 lachtanů a zdá se, že zvláště hravá mláďata lachtanů milují pořádné masírování břicha.

Šedé velryby jsou nejslavnější z velryb Baja, známých jako 淔riendlies, protože se zdá, že si užívají interakce s lidmi a dokonce přivádějí svá telata na setkání s lidmi, kteří je přijedou navštívit ve svých pangách. Shromažďují se v lagunách, jako je Magdalena Bay, mezi polovinou ledna a polovinou dubna, než zamíří na sever na Aljašku na každoroční migraci. Touroperátoři, včetně Baja Sur Tours, vás mohou vyzvednou z vašeho hotelu v La Paz pro tento zážitek na celý život.

Od ledna do konce března je národní mořský park Loreto Bay plný desítek modrých velryb, které hledají klidné vody a dostatek potravy. Je to docela zážitek být osobně svědkem největšího savce světa. Přestože existuje řada cestovních kanceláří, předběžné sjednání zájezdu online může být drahé. I když zahrnuje oběd, pokud máte omezený rozpočet, je lepší přinést si vlastní jídlo a vydat se brzy ráno do rybářského přístavu a smlouvat o ceně přímo s kapitány panga.

Možná jedním z nejlepších způsobů, jak zakončit výlet v Baja, než se vrátíte na letiště, je panoramatický výhled na to vše z vrtulníku. I když jste to viděli z vody, stojí za to si scénu na Lands End prohlédnout shora, přičemž 30minutová jízda vás zavede do ohromujících tyrkysových zátok v Santa Maria Bay, Lovers Beach a The Arch. Je to nezapomenutelné zejména při západu slunce.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment