14 nejlepších výletů u jezera ve státě Washington (s fotografiemi)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Ať jste kdekoli ve Washingtonu, pravděpodobně budete blízko jezera a pravděpodobně několika z nich. Stát je domovem více než 8 000 jezer, která poskytují příležitosti pro zábavu a relaxaci na vodě, ve vodě i kolem ní. Při plánování dalšího výletu u jezera zvažte jednu z těchto nejlepších možností od olympijského poloostrova po kaskádové hory a dále.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Lake Crescent se nachází v olympijském národním parku a je jedním z nejlepších jezerních míst v USA. Je plné křišťálově čisté vody v odstínech safírové, tyrkysové a smaragdové, které soupeří, nebo možná dokonce předčí krásu známějších západních jezer, jako je např. Tahoe a kráter. Je obklopen bujnou zelení a vodopády a zároveň nabízí řadu aktivit. Přineste si vlastní plavidlo (bez motoru) nebo si pronajměte kajak, veslici nebo kánoi v Lake Crescent Lodge nebo Log Cabin Resort podél pobřeží. Lov dvou druhů pstruhů, i když jde pouze o chycení a vypuštění, je také možný. Můžete snadno navštívit nedaleké Port Angeles, které nabízí řadu hotelů, nebo se ubytovat u jezera se vším všudy od kempů a rustikálních chatek až po chaty a chatky u jezera.

Chelan se nachází na slunné východní straně státu podél svahů Severních kaskád a je největším přírodním jezerem ve Washingtonu. Jezero dlouhé 55 mil se může pochlubit průzračnou vodou, krásnými plážemi a drsnými horami a v okolí jsou dokonce vinice, kde můžete také ochutnávat vína. Jako třetí nejhlubší jezero v zemi je také rájem rybářů, kde lze chytit býčí pstruhy, síhy a mnoho dalších původních druhů. Navíc, parky a rekreační oblasti jsou roztroušeny po celém pobřeží, s Lake Chelan National Recreation Area na severním konci a Lake Chelan State Park na jižním konci.

Jezero Wenatchee je oblíbeným jednodenním výletem z bavorského města Leavenworth, ale stojí za to zůstat a užít si vše, co nabízí, zejména v létě. Kolem pobřeží jsou poseté pláže a čisté safírové vody, které jsou ideální pro plavání a řadu dalších vodních sportů, jako je jízda na kajaku, paddleboarding ve stoje, windsurfing a jízda na člunu. Jak SUP, tak kajaky si lze pronajmout přímo u jezera, což je skvělý způsob, jak prozkoumat jeho téměř 2 500 akrů. Na souši najdete míle a míle stezek pro horská kola a pěší turistiku, devítimílový trek na horu Dirty Face Mountain nabízí obzvlášť nádherné výhledy.

Jezero Quinault se nachází na západním okraji olympijského národního parku a je obklopeno deštným pralesem Quinault v 淰alley of the Rain Forest Giants s nesčetnými vodopády a mnoha druhy stromů rekordní velikosti, s pěti z 10 největších douglasek, včetně celého světa.檚 největší smrk Sitka, který je starý více než tisíc let. Návštěvníci si mohou na jezeře užít nejrůznější aktivity, jako je jízda na kajaku a rybaření, spolu s pěší turistikou a fantastickým pozorováním divoké zvěře, včetně jelena černoocasého, bobka, bobra, vydry říční, losa Roosevelta a černého medvěda.

Toto ohromující umělé jezero v Severních kaskádových horách bylo vytvořeno vodní elektrárnou Diablo v řece Skagit, ale díky jeho vzdálené poloze a velkolepému okolí byste nikdy nevěděli, že je umělé. Ohromující barva vody v odstínech od světle smaragdové po zářivě tyrkysovou pochází díky minerálům v nedalekých ledovcích a s často zasněženými horami, které poskytují kulisu, musí být jednou z nejmalebnějších na světě. Mnoho lidí se prostě zastaví u Diablo Lake Overlook pro fotky, ale v okolí je řada kempů, které jsou dostupné autem, plus tři malé oblasti pro kempování na jezeře, kam se lze dostat pouze lodí. Podél severního pobřeží vede 3,2 km dlouhá stezka pro pěší turistiku a návštěvníci si mohou užít také kanoistiku, jízdu na kajaku a rybaření.

Lake Whatcom je 10 mil dlouhé jezero v Bellinghamu, které poskytuje dokonalé místo k relaxaci a hře. Kolem pobřeží je řada možností ubytování, od Airbnbs až po resorty, které poskytují perfektní základnu pro zábavu na vodě, od jízdy na kajaku a kánoi až po plavbu na lodi a rybaření. Návštěvníci se také mohou vydat na pěší túru nebo na kole podél pobřeží po Hertzově stezce, která přináší výhled na vodopády a některé staré lesy podél svahů spolu s krásnými zátokami a plážemi, které jsou zastrčené podél.

Pokud hledáte únikové místo u jezera, kde si můžete užít požitky města, je těžké porazit Lake Union. Odtud si užijete výhled na panorama, včetně Space Needle, při jízdě na člunu, paddleboardu, kajaku nebo mnoha dalších vodních sportech. Gas Works Park se nachází na severním konci, oblíbený mezi místními obyvateli a turisty a zároveň pořádá časté akce, včetně ohňostroje čtvrtého července. Je také domovem slavného hausbótu, kde žila postava Toma Hankse ve filmu „Sleepless in Seattle“ – můžete dokonce najít hausbót k pronájmu přes Airbnb, abyste si užili svůj vlastní pobyt přímo na vodě.

Jezero Ozette je třetím největším přírodním jezerem ve státě, které se nachází jen několik mil od pobřeží Tichého oceánu na severním konci olympijského národního parku. Odlehlé a téměř nedotčené, je známé pro svou vynikající jízdu na kajaku na ploché vodě a příležitosti k objevování skrytých zátok a řek. Oblíbené je zde také kanoistika, rybaření, turistika a kempování. Jedním z top treků je 9,4 míle dlouhá smyčka Ozette Triangle Loop, která vás přivede k petroglyfům Makah, které byly vyryty do Wedding Rocks, shluku balvanů, které objímají pobřeží podél pobřeží a které předcházely evropskému osídlení na severozápadě Pacifiku. Cestou uvidíte nádherné mořské komíny, lachtany, mořské vydry a samozřejmě také nádherné oceánské scenérie.

Jezero Roosevelt, které je technicky rezervoárem, vzniklo přehrazením řeky Columbia v roce 1941, když byl prezidentem Franklin D. Roosevelt, břeh o délce téměř 603 mil. Je to 130 mil úsek řeky Columbia uhnízděný mezi lesem Okanogan a pohořím Selkirk, jižně od kanadské hranice s přehradou Grand Coulee na jejím jižním konci. Obklopen Lake Roosevelt National Recreation Area, nabízí více než 500 kempů spolu s příležitostmi k rybaření, plavbě lodí, kanoistice a plavání. Na jaře jsou stovky odlehlých pláží, zátok a zátok podél pobřeží obnaženy ustupující vodou, což je ideální pro česání domorodých artefaktů, jako jsou hroty šípů a keramika. Je nezákonné je odstraňovat, ale můžete pořídit fotografie, abyste zachytili kousek indiánské historie.

Nachází se v jižním Washingtonu mezi okresy Clark a Cowlitz, jezero Merwin je součástí řeky Merwin a nabízí plavby lodí, rybaření a pěší turistiku v národním lese Gifford Pinchot. Nedaleko se nachází Mount St. Helens, která také nabízí různé aktivity, včetně lanovek na zip a scénických stezek pro pěší turistiku a objevování slavné aktivní sopky.

Krásné jezero Loon, které se nachází severně od Spokane ve východním Washingtonu, nabízí možnost využít slunnější stranu státu a užít si koupání, rybaření, plavby na lodi a další. Loon Lake Marina leží podél jeho jihovýchodního pobřeží a poskytuje mnoho různých půjčoven vodních skútrů, včetně pontonů a motorových člunů, kánoí, kajaků a paddleboardů. Je to skvělé jezero, pokud chcete vyzkoušet své štěstí v lovu tolstolobika, pstruha duhového a pstruha jezerního.

Ideální jezero pro Seattleity, kteří hledají víkendový útěk, Kachess Lake je jen dvě hodiny jízdy od města podél řeky Kachess v Cascade Mountains, hned vedle Interstate 90. Je oblíbené mezi rybářskými nadšenci, zejména pro kokanee, spolu s duhou a pstruh hrdlořez. K dispozici jsou kempy pro přenocování, zatímco stezka Kachess Lake Shore vede podél západního pobřeží a poskytuje nádherný výhled na jezero a okolní hory.

Baker Lake se nachází v národním lese Mount Baker-Snoqualmie National Forest jihozápadně od národního parku North Cascades a nabízí úžasný výhled na hory spolu s množstvím rekreačních aktivit, jako je plavba lodí, rybaření a kempování s 55 kempy pro stany a karavany. Podél jeho východního pobřeží vede Baker Lake Trailhead pro malebné túry a jízdu na koni. Nejbližší město je Concrete vzdálené pouhých 10 mil a nabízí hotel, chatu a další typy ubytování.

Jezero Alta Lake plné pstruhů je středobodem státního parku Alta Lake, jen východně od Cascades. Park o rozloze 174 akrů zahrnuje kempy, spouštění lodí a dramatické stěny kaňonu. Je oblíbený pro rybaření, projížďky na člunu, windsurfing a plavání, a dokonce i golf přímo u břehu na golfovém hřišti Alta Lake. Tím, že se usadíte v Methow Valley (Methow, Twisp nebo Winthrop), můžete využít mnoho aktivit v celé oblasti, včetně eklektické směsi prosperující umělecké kultury a Divokého západu, spolu s mílemi a mílemi turistických a cyklistických stezek.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Časově omezený | Až 20% sleva na cesty vzduchem 2022

Sleva 400 $ | Letecká a 12denní prohlídka Dubaje a Malediv 2022

12-Nt British Isles 2022 Plavba po Royal Caribbean

11-NT Alaska Cruisetour s kreditem na loď až 750 $

Extra sleva až 500 $ | Letecká doprava a 15denní Kostarika + Peru

Sleva 200 $ s kódem VIP200 | 5denní vše vč. pro 4člennou rodinu

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment