15 nejlepších amerických měst, která v roce 2021 oslaví Den svatého Patrika

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Na den svatého Patrika je skoro každý trochu Ir, ale pokud nemáte to štěstí, že se na dovolenou do Irska dostanete, existuje několik skvělých míst, kde je strávit přímo tady ve Spojených státech. Tyto top destinace nabízejí jedny z nejlepších příležitostí, jak se dostat do irského ducha.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Jedna z největších světových oslav St Patricks Day, Bostonská přehlídka oficiálně začala v roce 1901, ale oslava se údajně datuje 200 let před tím. Podle legendy se zde nejstarší oslava svátku v Americe konala v roce 1737, kdy kolonisté irského původu tuto událost označili skromným průvodem. Dnes je to největší oslava mimo Irsko, na irský svátek do Bostonu přijíždí více než půl milionu lidí. Vrcholem akce je průvod se spoustou barevných postaviček, irskými kapelami, tanečníky, dudáky, plováky a spoustou irského fandění, když si razí cestu ulicemi jižního Bostonu po trase dlouhé tři míle. Zůstaňte a hrajte na jednom z mnoha míst po městě nabízejících skvělou irskou zábavu od klasických melodií po irský punk. Dropkick Murphys se každý rok vrací do města na Den svatého Patrika a kolem něj, aby vystoupil v House of Blues poblíž Fenway Parku.

Hlavní město národa to dělá ve velkém, pokud jde o Den svatého Patrika. Je hostitelem legendárního Shamrock Festivalu, celodenní akce s více než 50 irskými kapelami, tanečníky, hrami a všemi druhy dalších aktivit. Pro každého je tu něco, včetně karnevalových jízd a také irské vesnice. Constitution Avenue ožívá svým dlouhým 2,5hodinovým tematickým průvodem, doplněným pochodujícími a dýmkovými kapelami, tanečníky, plováky, vojenskými, policejními a hasičskými sbory. Po průvodu najdete několik místních irských hospůdek, kde si můžete poslechnout irskou hudbu a pochutnat si na Guinness guinness nebo pastýřském koláči, samozřejmě v kombinaci s půllitrem Guinness.

Větrné město je dobře známé pro další z nejpůsobivějších oslav Dne sv. Patty v zemi. Ve skutečnosti Chicago dokonce změní svou řeku na smaragdově zelený odstín jen na dovolenou. Pokud chcete sledovat umírající řeku, přijeďte brzy, protože vždy přivede velký dav. Zpočátku vypadá oranžově, ale pomocí kouzla 渓eprechaun se řeka promění v dramaticky zelenou, stejně jako svěží kopce Irska. Průvod pochoduje z Balbo Drive na Monroe Drive a zahrnuje spoustu skvělých plováků, stejně jako dudáků, kapel, irských stepových tanečníků a spoustu zeleno/bílo/oranžových vlajek reprezentujících Smaragdový ostrov. Téměř všechno a všichni budou v zeleném a zelené pivo najdete všude, kam půjdete.

Denver pořádá jeden z největších průvodů západně od Mississippi. Den svatého Patrika je největší každoroční průvod ve městě, který přitahuje téměř čtvrt milionu diváků. Sleduje okružní trasu srdcem Mile High City a představuje 10 000 účastníků pochodu, plováků, pochodových kapel, tanečníků a zábavy s irskou tématikou s westernovou atmosférou, která zahrnuje koně a dostavníky. I zde se dá slavit řada irských hospod.

Pokud si chcete užít idylické klima spolu s vašimi irskými slavnostmi, Den svatého Patrika Parade a Irský festival v San Diegu je jednou z největších jednodenních akcí ve městě a je jednou z nejoblíbenějších atrakcí již více než tři desetiletí. Průvod obsahuje vše od starožitných aut a kolečkových bruslařů až po pochodové kapely, plováky, klauny, taneční skupiny, dudácké kontingenty a jezdecké vstupy. San Diego napodobuje živé zelené scenérie ostrova Emerald Isle a pokrývá 80 000 čtverečních stop svých městských bloků umělým zeleným trávníkem, aby mohl začít den. Po průvodu se v Balboa Parku konal irský festival plný událostí, který kromě stánků s řemeslnými výrobky a jídlem, pivní zahrádky a dětské zóny s atrakcemi nabízí živou zábavu.

San Francisco může být známé pro svůj Golden Gate Bridge a lanovky, ale bylo také domovem mnoha irských přistěhovalců, zejména v době velkého objevu zlata s přílivem všech ?9ers hledajících konečný poklad. Den svatého Patrika se zde koná již 160 let a v posledních letech přilákal více než 100 000 návštěvníků. Tisíce účastníků se připojí, aby uctili irskou kulturu, včetně všeho od irského zpěvu po tradiční poezii spolu s více než stovkou barevných plováků, irských tanečních souborů a pochodových kapel. Průvod začíná na rohu Second and Market, pochoduje a veselí se až k radnici.

Pokud chcete na své irské dovolené spoustu jižanského kouzla, Savannah hostí druhý největší průvod v celé zemi. Jeho oslavy totiž vypuknou na začátku března. Víkend, který se blíží prázdninám, zahrnuje největší městskou párty roku, Oslavu svatého Patrika na řece, která nabízí nepřetržitou živou zábavu, hry, jídlo a nápoje. Průvod se koná ve čtvrti Historic Park District, kde jsou fontány pro tuto příležitost často obarveny na zeleno.

Kansas City oslavuje vše irské na Den svatého Patrika jedním z největších průvodů v zemi. Následuje speciální galská mše a vede ji osamělý dudák. Následuje masa plováků, tanečníků, kapel a dalších umělců, kteří plní ulice hudbou a veselím. Město slaví svátek od roku 1873 a každý rok přitahuje dav více než 200 000 lidí. Vítěz hlavní ceny za nejlepší plavidlo v průvodu dostane dva plně hrazené zájezdy do Irska, takže lidé do toho jdou opravdu naplno, včetně toho, aby se do zábavy zapojili i jejich psi. Tradice poté velí zamířit do historické čtvrti a popíjet dobrý půllitr.

St. Louis pořádá další z nejlepších průvodů v zemi. Odehrává se v centru města na 18th and Market Street, propracuje se na Broadway a Market se spoustou balónků, barevných plováků, irských dýmkařských kapel a dlouhé řady pochodujících. Po hlavní události nabízí Irish Village vynikající jídlo a živá vystoupení. Během celého týdne se konají speciální akce, včetně ceremonie Keltského kříže a Zelení fontány.

Velké jablko hostí jeden z nejstarších a největších průvodů na Den svatého Patrika na planetě. Oslava irské kultury a katolické víry je v New Yorku populární po staletí. První New York City St. Patrick’s Day Parade představili irští vojáci v britské armádě v roce 1762. Dnes se na něm účastní více než 300 000 účastníků pochodu a každý rok přitahuje tři miliony diváků. Průvod začíná na 44. ulici a pokračuje po Páté Avenue kolem nádherné katedrály sv. Patrika na 50. ulici. Končí o pět nebo šest hodin později na 86. ulici. Pokud jste se do té doby nenasytili irštinou, po městě je rozeseto mnoho hospod s irskou tématikou.

Phoenix má spoustu irského ducha na Den svatého Patrika s každoročním průvodem a irským rodinným veletrhem. Přehlídka zahrnuje pochodové kapely, dudáci, irské stepové tanečníky, plováky, vládní hodnostáře, policejní a hasičské vozy a arizonskou irskou Colleen se svým dvorem. Poté začíná veletrh se zábavou poskytovanou irskými tanečníky a keltskými rockovými kapelami na několika scénách, řemeslníky, jízdou na ponících, dětskou zoo a malíři obličejů. Je tu také spousta kelímků naplněných zeleným pivem a dalšími nápoji, stejně jako hromady uzeného hovězího a zelí.

New Orleans je město, které rozhodně ví, jak uspořádat párty, a dělá to také přímo na Den svatého Patrika, během celého týdne zábavy. Město prohlašuje, že je největším vstupním přístavem pro irské přistěhovalce na jihu USA a nabízí jednu z největších oslav irského svátku, jako se to dělá od roku 1809. V Big Easy jsou oslavy dne svatého Patrika neustálé průvody a blokové večírky kde jsou standardní irské ingredience jako brambory, zelí, mrkev a cibule spolu s tradičními korálky a květinami předhazovány davům. Hudba přispívá k zábavě s chodícími skupinami tančícími do rytmu, když míří po ulici.

Město, které může být nejlépe známé jako dějiště úspěšného televizního seriálu 淭he Office, překvapivě hostí jeden z největších průvodů na Den svatého Patrika v zemi. Po mši v 10 hodin v katedrále sv. Petra lemují rodiny ulice Scrantonu, jak tomu bylo již více než 50 let, aby sledovaly některé účastníky průvodu, včetně kapel, pochodujících, stepových tanečníků, dudáků, celebrit a politiků. Na přehlídce v roce 2008 se dokonce zúčastnila bývalá ministryně zahraničí USA a první dáma Hilary Clintonová a průvod přilákal odhadem 150 000 diváků.

Zatímco v USA je několik měst, která se jmenují Dublin, žádné se nevyrovná oslavám Dne sv. Patrika v Dublinu v Ohiu. Jeho slavnosti, které se konají od 80. let 20. století, začínají velkou palačinkovou snídaní a oslavou 淚nflation, která účastníkům umožňuje sledovat, jak ožívají průvody. Jakmile jsou připraveni vyrazit, průvod začíná a pochoduje centrem města. Poté je v podnicích v historické čtvrti slyšet spousta keltské hudby spolu s pivem, irským čajem a bramborovou polévkou.

Přehlídka na Den svatého Patrika ve Filadelfii začala před podpisem Deklarace nezávislosti v roce 1771. Je druhou nejstarší svého druhu v USA, překonala ji pouze přehlídka v New Yorku. Každý rok přiláká více než půl milionu účastníků pochodu a diváků, kteří si oblékají propracované zelené kostýmy s jiným tématem. Předchozí témata zahrnovala 淎 Decade of Remembrance a 淏less the American Worker,“ s vážnými tématy, která měla vyvážit hojnost veselí a zábavy inspirované plováky, kapely a rozmanitost dalších vystoupení. Po průvodu lidé zaplní bary po celém městě, jako je Fado Irish Pub, aby oslava pokračovala.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší e-mailové schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Výprodej Royal Caribbean Nízké sazby a okamžité úspory!

2 za 1 Business Class Air s Scenic Eclipse

Letecká doprava a plavby po Evropě od 6 do 11 Nt 2022 se slevou až 20 %.

25′ Coachmen RV Spirit Ultra Lite 2253RB

Až 45% sleva, bonusy a další v Club Med All-Incl.

21′ 2021 Winnebago Solis 59PX

42′ Coachmen RV Chaparral 373MBRB

32′ 2020 Winnebago Minnie Winnie

8denní luxusní letovisko Riviera Cancun pro 4člennou rodinu

Air & 9-day 2022 Jižní Afrika | Sleva 300 $ s online kódem

Sandals Resorts | Sleva až 65 % a kredit až 1 000 $

22′ Nizozemci RV Coleman Lantern LT Series 17B

7-Nt Caribbean – Wonder of the Seas s kreditem na loď 75 $

24′ Winnebago Vita 24P

Sleva až 59 % min. 3 NTS | Karibské all-inclusive

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment