15+ nejlepších atrakcí v Los Angeles v roce 2021 (s fotografiemi)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Los Angeles nabízí širokou škálu věcí, které můžete dělat a vidět. Od malebných pláží plných krásných lidí až po objevování celebrit na okružních jízdách, muzeích, zábavních parcích, filmových a televizních studiích – město andělů se jistě postará o nezapomenutelnou dovolenou.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Pokud se chcete zblízka a osobně podívat na to, jak žijí bohatí a slavní, udělejte si výlet po kopcích. Najdete nekonečné množství nádherných sídel, od Spelling Manor v Holmby Hills, postaveného pro Aarona Spellinga v roce 1988, aby se stal největším domovem v LA County, až po areál Ryana Seacresta v Beverly Hills s obytnou plochou 15 000 čtverečních stop, tři penziony, bazén a jezírka pro koi.

Griffith Park je jedním z největších městských parků v celé zemi a je domovem Los Angeles Zoo, řeckého divadla, jezdeckého centra, nádherných výhledů a Griffithovy observatoře. Na observatoři můžete snadno strávit několik hodin o samotě, s některými jejími vrcholy, včetně Nebeské síně a Oční síně, které zkoumají spojení mezi lidmi a vesmírem. Jedna z nejlepších levných atrakcí v Los Angeles, observatoř stojí na kopci s výhledem na město a také nabízí návštěvníkům možnost pozorovat výhled pomocí dalekohledů zdarma. Samotná budova je také hvězdnou atrakcí, byla uvedena ve filmu 淩ebel bez příčiny.滭/p>

Venice Beach musíte zažít. Tato světově proslulá pláž je známá jako místo, které můžete vidět a být viděna, a také jako Mekka mnoha výstředních postav, což z ní dělá jedno z nejlepších míst pro pozorování lidí v této oblasti. Široký úsek zlatého písku je lemován chodníkem, který je vždy plný běžců, chodců, kolečkových bruslí a cyklistů. Můžete sledovat, jak stavitelé svalů pumpují železo pod horkými slunečními paprsky v oblasti zvané Muscle Beach, nebo si procházet zajímavé obchody, které lemují chodník a prodávají všechny druhy zboží. Na západní straně cesty jsou stovky pouličních prodavačů a performerů, včetně všeho od mimů přes hudebníky až po žongléry, break dancery a ty, kteří se odváží chodit po rozbitém skle.

Pokud chcete zahlédnout hollywoodský život, nemusíte si nechat ujít prohlídku památek v Tinseltownu. Toto předměstí LA je již dlouho spojeno s filmovým a televizním průmyslem, celebritami a také spoustou lesku a půvabu. Udělejte si obrázek hollywoodského chodníku slávy s 2 400 figurkami z celého světa zábavy. Je to také oblíbené místo pro premiéry velkých filmů. Během velkých hollywoodských projekcí může veřejnost volně stát před divadlem a sledovat příchod hvězd. Většina celebrit se zastaví a řekne pár slov davu, než půjde na film.

Pokud jste někdy snili o nakupování jako Julia Roberts ve filmu 淧retty Woman, chtěli byste jít na Rodeo Drive. Jen pár bloků dlouhá slavná část Rodeo Drive vypadá jako filmová kulisa a vede mezi Wilshire a Santa Monica Boulevards. Ačkoli si jen málokdo může dovolit špičkovou škálu zboží, nakupování ve výkladních skříních je další nejlepší věcí. Na evropském dlážděném chodníku Two Rodeo v hodnotě 200 milionů dolarů najdete spoustu turistů, kteří procházejí mezi vážnějšími utrácejícími. Je to skvělé místo pro nezapomenutelné focení a také místo, kde pravděpodobně najdete ta nejdražší luxusní auta zaparkovaná u chodníku spolu s celebritami na nákupní horečce.

The Grove je skvělým místem k nakupování a mnoho celebrit zde také rádo nakupuje. V nákupním centru pod širým nebem je více než 50 obchodů, včetně Abercrombie & Fitch, Anthropologie, Apple a Barney’s New York. Návštěvníci si také užijí staromódní jízdy na vozíku a nádherné tančící fontány, které jsou jedním z důvodů, proč se stal v LA nejnavštěvovanějším trhem The Original Farmers Market, založený v roce 1934, ležící vedle The Grove a nabízí vše od čerstvých produktů po mezinárodní kulinářské speciality. Jeden z nejlepších výhledů na město je z vrcholu parkoviště, nezapomeňte si vzít fotoaparát.

La Brea Tar Pits, jedno z nejslavnějších nalezišť fosilních vykopávek z doby ledové na světě, byly vytvořeny před 40 000 lety, když skálou prosakovala ropa. Jámy by zachytily procházející zvířata, která by v látce uvízla. Dehet sloužil jako přírodní konzervační prostředek pro fosilie po celé věky. Návštěvníci zde mohou vidět, jak se opracovávají kosti a co se děje předtím, než se kosti a kostry vůbec vystaví. V muzeu jsou vystaveny plně zrekonstruované fosílie různých savců včetně mamutů, šavlozubých koček, strašlivých vlků a dalších, všechny pocházející z doby před 10 000 až 40 000 lety.

Bar Marmont, který se nachází na zámku Marmont, je sám o sobě lákadlem jako typický hollywoodský bar. Tento slavný LA hangout je dalším skvělým místem pro sledování lidí s mnoha umělci, herci a hudebníky. Vezměte si drink a objednejte si něco z fantastické nabídky gastropubů. I když nevidíte nikoho, koho byste doufali, že uvidíte, díky klasické atmosféře 20. let a výzdobě to bude stát za to.

Pokud si chcete během toho, co jste tady, dát pěknou večeři, a také si užít příležitost vidět stolování vašich oblíbených hvězd, Craig’s ve West Hollywood je skvělým místem, kde to udělat. Jídelní lístek obsahuje americkou kuchyni včetně pizzy, veganských jídel, mořských plodů a steaků, za ceny, na které si nebudete muset hypotéku zadlužit. Mezi celebrity, které zde byly nedávno spatřeny, patří Courteney Cox, Dylan McDermott, Sandra Bullock, Sarah Silverman, Jake Gyllenhaal a Hugh Jackman, abychom jmenovali alespoň některé.

Molo Santa Monica bylo otevřeno před více než 100 lety a je oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi. Je domovem zábavního parku Pacific Park, Heal the Bay Aquarium, a kolotoče z roku 1922, který byl uveden v klasice z roku 1973, 淭he Sting. Nenechte si ujít jízdu na jediném solárním ruském kole na světě, kde si můžete vychutnat úchvatný pohled na pobřeží z ptačí perspektivy. Z mola se můžete projít na nedaleké pláže a užít si věčně slunečné počasí a palmy, nebo si splnit své nákupní touhy na promenádě Third Street, jen pár bloků odtud.

Los Angeles je také domovem mnoha kulturních atrakcí, jako je Japonské americké národní muzeum, známé jako jedno z nejlepších. Muzeum vypráví působivý, a přesto srdcervoucí příběh japonské imigrace do USA, která začala v roce 1882, kdy zaměstnavatelům bylo zakázáno dovážet čínskou pracovní sílu, takže do země místo toho proudily tisíce Japonců. Bohužel s příchodem druhé světové války skončili v internačních táborech a americkými občany se stali až v roce 1952. Toto muzeum vypráví jejich fascinující příběh prostřednictvím dokumentárních a uměleckých výstav spolu s dojemnou expozicí artefaktů z jejich internačních táborů.

Los Angeles County Museum of Art je největší muzeum umění na západě Spojených států a jedno z nejoblíbenějších muzeí ve městě. Komplex mnoha budov ukrývá působivou stálou sbírku ze všech koutů světa, která obsahuje vše od amerického, islámského a asijského až po evropské umění, včetně vynikající latinskoamerické sbírky představující předkolumbovská mistrovská díla spolu s díly moderních a současných umělců, jako je Frida. Kahlo a Diego Rivera. Pokud tu budete náhodou druhé úterý v měsíci, vstup je zdarma.

Sunset Strip v západním Hollywoodu nabízí nepřeberné množství typických hollywoodských fotografií. Je to jeden z nejznámějších losangeleských úseků silnice, kde míjíte hudební místa, jako je House of Blues a historická Whiskey A Go-Go, místo, kde si své legendární kapely a hudebníci jako The Doors, Buffalo Springfield a Frank Zappa Start. The Strip získal svůj vlastní excentrický charakter, přičemž jednou z jeho ochranných známek jsou ručně vyráběné billboardy mamutí velikosti. Barevné reklamy byly původně navrženy tak, aby upoutaly pozornost hollywoodských producentů, ale nyní většinou slouží k posílení ega hvězd, které propagují.

Muzeum J. Paula Gettyho je jednou z nejnovějších památek města. Vila ukrývá rozsáhlou sbírku řeckého a římského umění a je vytvořena po vzoru přímořské římské vily. Centrum ukrývá rozsáhlou sbírku západního umění od středověku po současnost a jeho kampus obsahuje četné zahradní prostory, fontány a bazény, stejně jako venkovní sochy. Můžete zde klidně strávit celý den a nic to nestojí.

Bleší trh Rose Bowl, který se nachází na stadionu Rose Bowl na východní straně Los Angeles v Pasadeně, je jedním z nejznámějších bleších trhů na světě a největší na západním pobřeží. Je to skvělé místo, kde najdete dokonalý suvenýr, který si budete skutečně užívat po mnoho let, aniž byste museli utrácet ruku a nohu. Špatnou zprávou je, že je otevřeno pouze druhou neděli v měsíci, takže si dovolenou musíte správně načasovat, abyste ji zažili. S více než 2 500 prodejci najdou mrchožrouti široký výběr starožitností, sběratelských předmětů, nábytku, uměleckých a řemeslných předmětů a dokonce i jednu nebo dvě celebrity.

V průběhu typického dne v Los Angeles se mohou před skupinou lidí natáčet desítky pořadů, včetně všeho od sitcomů po talk show, jako je 淭the Late Late Show s Jamesem Cordenem až po soutěže v reality, jako je 淎merican Idol první živý pohled na show, zejména mezi hlavní produkční sezónou obecně od srpna do března. Obvykle je také zastřeleno několik televizních pilotů, což dává divákům potenciální právo chlubit se, pokud se pořad stane hitem. Nejlepší ze všeho je, že nemusíte nic platit.

Zatímco Disneyland je technicky mimo Los Angeles, nachází se v Anaheimu asi 25 mil jižně, tento slavný zábavní park přitahuje miliony turistů do této oblasti a je opravdu nutné ho alespoň jednou zažít. Po téměř 60 letech existence stále nic takového neexistuje. Od brilantnosti jízd Imagineered až po a cappella kvartety a ohromující ohňostroje, nemluvě o vzrušení, které mladým a mladým lidem přináší letmý pohled na jednu z jejích postav, je to zpestření, které si nebudete chtít nechat ujít. V okolí je také spousta hotelů vhodných pro rodiny.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment