15 neuvěřitelných míst a atrakcí k návštěvě v Texasu v roce 2021

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Texas v mnoha ohledech definoval jižní a jihozápadní kulturu Ameriky a rozhodně má jedinečnou atmosféru, kterou nikde jinde nenajdete. Jistě existují 10galonové kovbojské klobouky a dobytčí ranče, ale v Texasu je toho mnohem víc, než by se na první pohled zdálo. Zde také najdete některé z nejúžasnějších přírodních parků, svérázné tradice a tiché pláže… nemluvě o nezapomenutelném grilování! Texas je obrovský stát se spoustou věcí, které můžete vidět a dělat, ale bezpochyby jsou to jedny z nejlepších míst k návštěvě v Texasu.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Texaským parkem, který stojí za návštěvu, je Enchanted Rock State Natural Area, což je impozantní přírodní kupole a opředená místními legendami. Indiánské kmeny, které zde kdysi žily, věřily, že skála je kouzelná, a když ji navštívíte, snadno pochopíte proč. Při cestování do Fredericksburgu je to považováno za nutnost vidět.

Kaňon Palo Duro byl nazýván Velkým kaňonem Texasu, protože je tak obrovský. Je to nádherné místo k procházkám a prohlížení působivých přírodních památek a poznávání indiánských kmenů, které toto místo kdysi nazývaly domovem. Nenechte si ujít jedinečnou skalní formaci majáku!

Nachází se v srdci San Antonia, Alamo je jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších historických míst ve státě Texas. Byla založena jako mise a později byla použita jako pevnost na ochranu vojáků v texaské válce za nezávislost proti Mexiku. Další hlavní atrakcí v San Antoniu je slavný River Walk s festivaly, restauracemi a obchody, stejně jako další historické mise těsně mimo město.

Pokud máte čas navštívit pouze jeden park v Texasu, udělejte to Big Bend. Tato přírodní krajina vás přiměje podívat se na Texas zcela novým způsobem v údolí Rio Grande, pohoří Chisos a poušti Chihuahuan. Je to skvělé místo, kde můžete pozorovat divokou zvěř a ptáky při pěší turistice po více než 200 mil stezkách. K dispozici jsou dlouhé túry s průvodcem, stejně jako krátké denní túry vhodné pro různé úrovně dovedností. Kaňony si můžete prohlédnout i lodí na výletě po řece.

Státní park Dinosaur Valley State Park se nachází v Glen Rose v Texasu a má vzácné důkazy o existenci dinosaurů, včetně fosilií a stop. Najdete zde také spoustu tematických aktivit a vzdělávacích programů.

Cadillac Ranch je jednou z texaských notoricky svérázných atrakcí u silnice, která se objevila na bezpočtu fotografií, televizních pořadů a filmů. Tady v Amarillu najdete poničené cadillaky uvízlé v hlíně a posprejované barevnými vzory podobnými graffiti. I když jste Caddys již neviděli, stále se můžete těšit, protože jsou občas přemalovány, aby návštěvníkům poskytly nový prostor, aby zanechali svou stopu.

Texas není přesně známý svou plážovou scénou, ale vaše vnímání toho se změní, jakmile navštívíte Padre Island National Seashore. Mnoho návštěvníků využívá Corpus Christi jako svou domovskou základnu v této oblasti, aby prozkoumali Padreho 70 mil pláží, písečných dun a ptačích stanovišť. Najdete zde také roztomilá plážová městečka, turistické obchody se suvenýry, bary s ostrovní tématikou a restaurace s mořskými plody. Na některých místech můžete dokonce zajet autem na pláž a kempovat přímo u vody!

Texas hrál velkou roli v americkém průzkumu vesmíru v průběhu historie a Space Center Houston je oblíbenou turistickou atrakcí hned za městem. Je zde řízení mise a vesmírné středisko Lyndona B. Johnsona, stejně jako expozice související s vesmírem, zážitky ze simulátorů a vzdělávací filmy.

Jednou z nejzajímavějších věcí k pokladně v Marfa jsou tajemná světla, o kterých je známo, že se v této oblasti objevují za jasných nocí. Historie světel sahá až do konce 19. století, kdy je poprvé zaznamenali zmatení místní obyvatelé. Kolem těchto světel, o kterých je známo, že se objevují jako pohyblivé objekty a v barvách, je spousta folklóru. Zájemci o paranormální aktivity si zde užijí rychlou zastávku.

Nachází se ve Fort Worth, sklady jsou plné americké historie a hlavním lákadlem pro turisty v této oblasti. Miliony dobytka byly přepravovány těmito skladišti z poloviny 19. století. Dnes je to místo, kde se můžete seznámit se starou texaskou historií návštěvou rodea, sledováním historického divadelního představení nebo nakupováním autentického westernového oblečení.

V Natural Bridge Caverns, které je nedaleko San Antonia a snadno dostupné pro turisty, najdete tisíce krápníkových útvarů. Jedním z vrcholů je zde královský trůn, který dosahuje výšky 40 stop. Toto je skvělý příklad rodinné zábavy, která kombinuje ty nejlepší části vzdělávání a dobrodružství.

Spousta míst v Texasu má rodinnou atmosféru, ale pokud hledáte místní noční život, pak zamiřte do Galvestonu. Toto je oblast známá festivaly, koncerty, bary a dobrými restauracemi. Mardi Gras a Dickens on the Strand jsou dva z nejlepších festivalů, které můžete navštívit, když jste v Galvestonu. Pleasure Pier je zábavní park podél pobřeží. Ostrov Galveston je také mimo břeh a je vítaným útočištěm pro milovníky přírody a trochu klidu na odpočinek na konci vaší cesty.

Austin vyniká mezi všemi texaskými městy svou progresivní, hipsterskou a hudební reputací. Je to skvělé město, kde můžete chytit živé místní vystoupení a slyšet začínající kapely různých jedinečných žánrů. Mezi nejlepší místní hudební místa, která můžete navštívit, patří The White Horse, Elephant Room a Paramount Theater. Samozřejmě, pokud si to správně načasujete, můžete si také naplánovat návštěvu kolem vystoupení Austin City Limits nebo hudebního festivalu South by Southwest.

Státní veletrhy se konají na mnoha místech po celé Americe, ale jen málo z nich je tak velkých a ikonických jako State Fair of Texas. Veletrh se koná každý rok v září a říjnu a je známý tím, že má největší ruské kolo v Severní Americe. Veletrh se nachází v Dallasu a pořádá přehlídky hospodářských zvířat, autosalony, výtvarné soutěže, hudební vystoupení, pivní a vinnou zahradu a samozřejmě spoustu tradičních texaských jídel. Toto je místo, kde můžete ochutnat nálevkovité koláče, corndogs a všechno smažené!

Texas Ranch Roundup se nachází ve Wichita Falls a zahrnuje historii Texasu a stereotypy a nabízí návštěvníkům autentický pohled do života kovbojů na legendárním ranči. Podívejte se na rančové rodeo, festival nebo obchodní show, když jste v této oblasti, nebo se naučte něco o koních a vaření na ranči.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

22′ Nizozemci RV Coleman Lantern LT Series 17B

Sandals Resorts | Sleva až 65 % a kredit až 1 000 $

17′ Pleasure-Way Tofino Std. Modelka

Wyndham Alltra | All-New All-Inclusive Mexico Resorts

Air & 9-day 2022 Jižní Afrika | Sleva 300 $ s online kódem

Ušetřete až 45 %, bezplatné upgrady na Club Med Resorts!

7-Nt Caribbean – Wonder of the Seas s kreditem na loď 75 $

All-inclusive resort Wyndham Alltra Playa del Carmen

20% sleva na plavby celebrit s kreditem na loď až 950 $

32′ 2020 Winnebago Minnie Winnie

24′ Winnebago Vita 24P

Výprodej plavby celebrit! 20% sleva, balíček nápojů a další

Výprodej Royal Caribbean Nízké sazby a okamžité úspory!

25′ Coachmen RV Spirit Ultra Lite 2253RB

42′ Coachmen RV Chaparral 373MBRB

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment