6 Nejlepší Aktivity v Fayetteville, North Carolina

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Město Fayetteville, NC může být nejlépe známé jako domov Fort Bragg, ale je mnohem víc než jen vojenské město. Jako šesté největší město v Severní Karolíně je plné rozmanitosti a nabízí spoustu možností zábavy a rekreace pro návštěvníky i obyvatele. Ve skutečnosti Národní občanská liga udělila Fayetteville třikrát cenu All American City Award.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Samozřejmě, že ve městě, které bylo pojmenováno po hrdinovi revoluční války, markýzi de Lafayette, nejlépe uděláte, když se dozvíte o bohaté vojenské historii této oblasti. Kromě toho, že to bylo jediné americké město pojmenované po Lafayettovi, kde skutečně navštívil, sloužilo také jako místo setkání zákonodárného sboru Severní Karolíny, než bylo zřízeno stálé hlavní město státu, a také zde byla nejstarší státní univerzita v zemi, University of North. Carolina, byla poprvé pronajata v roce 1789. Dnes je návštěvníkům otevřena řada vojenských míst, včetně 82nd Pamětní muzeum války výsadkové divize, muzeum výsadkových a speciálních operací, domov žen Konfederace a hřbitov Cross Creek. Fayetteville je také domovem North Carolina Veterans Park, který oceňuje vojenské veterány ve všech odvětvích ozbrojených služeb, které pocházejí z více než 100 okresů v Severní Karolíně.

Přestože tento historický dům postavil muž jménem Edgar Allen Poe, nebyl to slavný záhadný a děsivý autor, ale místní obchodník. Domov však stále zůstává oblíbeným turistickým cílem pro svou krásu a historii. Prohlídky jsou nabízeny každý den kromě pondělí a nabízejí pohled na to, jaký byl život bohatých na počátku 20.čt století a také informace o technologických a ekonomických změnách, které v té době v Severní Karolíně probíhaly.

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo plout mezi stromy na zipline? Fayetteville檚 Zipquest Waterfall and Treetop Adventure je perfektní místo, kde to zjistit. Nachází se v krásné oblasti Carver檚 Falls – nedotčené oblasti, která se rozkládá na 55 akrů a zahrnuje staleté stromy a majestátní vodopád. Hosté si mohou vybrat z kratší exkurze 淭reetop, která zahrnuje pět ziplines, visutý most a dvě točitá schodiště. Nebo pro ty, kteří se cítí trochu dobrodružněji, je tu 檚 淲aterfall Expedition, která zahrnuje 8 ziplines od stromu ke stromu, tři točitá schodiště a tři visuté mosty, všechny s úžasným výhledem na vodopády Carver檚. Zatímco tam budete, můžete si také vyzkoušet 淪wing Shot – adrenalinovou jízdu prakem, která vás vytáhne tři a půl patra a pak vás pustí zhoupnutí se nad Carver檚 Creek.

Climbing Place, který se nachází v blízkosti historického centra města, je Fayetteville檚 減remier krytá tělocvična pro lezení a bouldering. To znamená, že toto místo má pro vás něco, ať už jste profesionální horolezec nebo jste jen vždy snili o tom, že to zkusíte. Mají více než 20 000 čtverečních stop stěn pro lezení a bouldering, včetně přenosné lezecké stěny a šesti automatických jištění. Pro pokročilejší lezce mají k dispozici také více než 80 horních lan a lezení na olově. A bez ohledu na to, jaká je vaše úroveň dovedností, veškeré oblečení a vybavení, které potřebujete, najdete v místní prodejně.

Věděli jste, že Scuppernong je ovoce státu Severní Karolína? Je to pravda. Zeptejte se lidí z Auman Vineyards – vinice a certifikovaného farmářského trhu u silnic, kde se pěstují hrozny muskadiny a scuppernong již více než 40 let. Severní Karolína byla domovem prvních pěstovaných hroznů v zemi a zmínky o tomto 渨hite hroznu se datují až do roku 1500, takže když ochutnáte jedno z těchto sladkých plodů, zažijete trochu historie. Ačkoli mají velmi výraznou sladkou chuť, často se používají v NC vínech, stejně jako na šťávy, želé, omáčky, polevy a koláče. Jen nezapomeňte vyplivnout semínka a pravděpodobně i slupku (může být hořká), až je zkusíte!

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Ušetřete až 20 % | Hilton La Romana All-Inclusive Resort

Yucatan All-Inclusive Resort | Ušetřete až 20 %

Sleva až 65 % na sandály + okamžitý kredit až 1 000 $

Sleva 200 $ 5denní vše vč. Útěk za 2 s kódem VIP200

Ušetřete až 2 000 $ na letenkách

Hilton La Romana All-Inclusive Resort | Ušetřete 20 %

Ušetřete 20 % | All-inclusive resort Hilton Playa del Carmen

Ušetřete 20 % | Hilton Rose Hall All-Inclusive resort

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment