6 nejlepších víkendových pobytů ze Sarasoty na Floridě (s fotografiemi)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Pobřežní město Sarasota je krásné, uvolněné a nabízí klidný únik pro plážové návštěvníky. Sarasota nabízí perfektní základnu pro víkendový pobyt a je také jen kousek jízdy od některých z nejatraktivnějších měst na Floridě. Ať už chcete nakupovat, poznávat historii, jezdit na horské dráze nebo jen relaxovat na pláži, v okolí najdete destinaci, která bude vyhovovat vašim cestovatelským potřebám.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Clearwater Beach je nepřetržitě volena jako jedna z nejlepších pláží na světě již více než 20 let, takže dává smysl, že je na prvním místě v našem seznamu. Kromě bílých písečných pláží s průzračně modrými vodami je Clearwater také skvělým místem, kde se můžete vydat na plavby s pozorováním delfínů nebo strávit den plavbou na lodi, rybařením, vodním skútrem, potápěním a šnorchlováním. Město vhodné pro rodiny s dětmi má také malebnou centrální čtvrť s obchody a restauracemi a je domovem Clearwater Marine Aquarium, kde můžete navštívit Wintera, slavného delfína skákavého z filmu Dolphin Tale.

Petrohrad má také své vlastní krásné pláže, ale toto město se skutečně proslavilo kulturní ikonou, muzeem Salvadora Dalího. Vstupte dovnitř a objevte zajímavé muzeum, které nabízí velkou sbírku obrazů, kreseb, fotografií, videí a dalších předmětů od jedinečného umělce. Centrum Petrohradu je také domovem mnoha obchodů, restaurací, barů a uměleckých galerií, stejně jako Locale Market, což je tržiště o rozloze 20 000 čtverečních stop se stovkami místních kvalitních a řemeslných potravin.

Necelé čtyři hodiny od Sarasoty je akční plážové město Daytona. Nejen, že nabízí pláže, kde můžete jezdit po písku, ale také je domovem slavné Daytona International Speedway, kde můžete zblízka zažít všechny památky a zvuky závodu NASCAR. Navíc je tu promenáda a molo s obchody, hrami, restauracemi, klasickou pasáží a zábavními atrakcemi, jako je Slingshot, který vystřelí jezdce z výšky 365 stop do vzduchu rychlostí 70 mph. Pokud hledáte něco trochu více relaxačního, existuje spousta parků, muzeí a galerií k prozkoumání, stejně jako maják Ponce Inlet Lighthouse, nejvyšší maják na Floridě.

Pokud hledáte vzrušující víkendový útěk, barevné město Miami je jen tři a půl hodiny od Sarasoty a je plné věcí, které můžete dělat a vidět. Za prvé, tam jsou míle krásné pláže na opalování a koupání a slavná promenáda Miami Beach Boardwalk, která se táhne podél ní. Ale to je jen začátek. Je zde také Muzeum a zahrady Vizcaya, které nabízí velkou sbírku evropských starožitností z 16. až 19. století, sídlící ve vile ve stylu italské renesance; Muzeum vědy Phillipa a Patricie Frostových, které nabízí planetárium a akvárium Golf Stream o objemu 500 000 galonů; a Wynwood Walls, venkovní park pouličního umění s více než 40 různými nástěnnými malbami od různých umělců. Navíc je po celém městě spousta obchodů, restaurací a nočního života, které můžete prozkoumat.

Pro jiný druh víkendového útěku je národní park Everglades jen dvě a půl hodiny od Sarasoty a nabízí pohled do jedinečných stanovišť Floridy, která jsou domovem několika ohrožených druhů, včetně amerického krokodýla, kapustňáka a dokonce i floridského pantera. Během návštěvy parku se můžete vydat na prohlídku pod vedením rangerů, pozorovat ptáky, jezdit na kole, rybařit, kanoistika, jízda na kajaku a kempování. Nebo pokud se cítíte obzvlášť dobrodružně, můžete zkusit kempování v backcountry. Pokud si chcete útěk prodloužit, můžete také navštívit další národní rezervace a parky v této oblasti, jako je národní park Biscayne, národní park Dry Tortugas a národní rezervace Big Cypress National Reserve, která byla označena jako mezinárodní místo tmavé oblohy, bez umělých zábran. světelné znečištění.

Pokud cestujete s dětmi, je velká šance, že budete chtít navštívit nejznámější zábavní park na Floridě, Walt Disney World. Méně než dvě hodiny od Sarasoty si děti i děti v srdci mohou užít vzrušující jízdy, živá vystoupení, každoroční festivaly a příležitosti k setkání postav, které může poskytnout pouze společnost Disney. Udělejte si dlouhodobé vzpomínky při prohlídce Magic Kingdom, EPCOT Center , Hollywood Studios a Animal Kingdom. Můžete dokonce navštívit zbrusu nový Toy Story Land.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Hilton La Romana All-Inclusive Resort | Ušetřete 20 %

Ušetřete až 20 % | Hilton La Romana All-Inclusive Resort

Ušetřete 20 % | Hilton Rose Hall All-Inclusive resort

Ušetřete 20 % | All-inclusive resort Hilton Playa del Carmen

Ušetřete až 2 000 $ na letenkách

Yucatan All-Inclusive Resort | Ušetřete až 20 %

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment