8 Nejlepší Co dělat v Mendocino, California

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Mendocino je jedno z nejpůvabnějších pobřežních měst severní Kalifornie, které se nachází asi tři hodiny severně od San Francisca a může se pochlubit pozoruhodnou přírodní krásou připomínající Emerald Isle. Je to také jediné na kalifornském pobřeží označené jako historická památka. Založena v 50. letech 19. století, najdete nádherné viktoriánské budovy spolu se slanými chatami s uměleckými galeriemi, obchody se starožitnostmi, restauracemi a všemi druhy nezávislých butiků mezi nimi. Když už jste tady, nezapomeňte si do itineráře zařadit některé z těchto věcí.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Botanické zahrady Mendocino Coast Botanical Gardens se nacházejí severně od města a jižně od Fort Bragg a rozkládají se na 47 aknech na pobřeží oceánu, které zahrnují kaňony, mokřady, pobřežní útesy, borový les a samozřejmě širokou škálu rostlinných a květinových sbírek. Návštěvníci se mohou projít stezkou, která se vine barevnými květinami a vede k dramatickému útesu, kde je z lavičky v parku výhled na oceán. Obzvláště romantické místo, ideální pro krádež polibku – nebo dokonce svatbu s obřady pořádanými na útesu a dalších místech v zahradách.

Na severním okraji Fort Bragg ve státním parku MacKerricher, jen pár minut od Mendocina, se nachází Glass Beach, barevná pláž, o které mnoho obyvatel Kalifornie nikdy ani neslyšelo, ačkoli se o tom v posledních letech začalo mluvit. Skládá se ze stovek tisíc malých, hladkých, barevných kousků skla 渟ea. Místo bylo kdysi domovem městské skládky, kam lidé od konce 19. století až do šedesátých let 20. století vyhazovali své odpadky. Během let od té doby bušící vlny vyčistily pláž, rozbily všechno kromě skla a keramiky, což vedlo k těm zajímavým drobným kouskům, které ji dnes pokrývají.

Prohledávání přílivových tůní je tak fascinující, že by tím člověk mohl snadno strávit hodiny. Nahlédněte do malých jezírek mezi skalami na kterékoli z pláží v této oblasti a pravděpodobně uvidíte stvoření, jako jsou mořské sasanky, pestrobarevné oranžové, růžové a fialové hvězdice, krabi poustevníci a mnoho dalšího. Podívejte se na Pacifik a je tu velká šance, že tam budou také šplouchat nějací lachtani a mořské vydry. Pokud budete mít opravdu štěstí, můžete vidět i pár velryb.

Mendocino Wine Country je pravděpodobně nejhezčí vinařskou destinací Kalifornie. Stává se také jedním z nejméně přeplněných a domovem některých nejprogresivnějších vinařů ve státě, z nichž mnozí zdokonalují ekologické udržitelné techniky v butikových vinicích. Mendocino County má největší plochu certifikovaných ekologických vinic v celé zemi. Můžete se podívat na jedny z nejlepších ve Frey Vineyards, prvním výrobci certifikovaných biodynamických vín v USA, a užít si ochutnávání cesty po Anderson Valley, včetně míst, jako je Standish Wine Company, kde je degustační místnost stará sušárna jablek. vysoko na stromech jako pevnost. Na vinicích v okolí malého městečka Philo si můžete vychutnat popíjení Tramínu Gew眉rz v Handley Cellars nebo Navarro Vineyards a také Pinot Noir v Husch.

Existuje prakticky nekonečné množství možností ubytování, včetně několika špičkových a luxusních ubytování. Ale pokud máte omezený rozpočet a nechcete kempovat, zkuste Pine Beach Inn. Nachází se mezi Fort Brag a Mendocino, přímo na pobřeží. Malý motel má vlastní soukromou pláž a zátoku, stejně jako pokoje vhodné pro domácí mazlíčky, takže svého psa nemusíte nechávat doma. Udělejte si krátkou procházku dolů do písku, rozdělávejte oheň a sledujte západ slunce, zatímco budete relaxovat s pískem mezi prsty u nohou.

Státní park Mendocino Headlands obklopuje vesnici Mendocino ze tří stran a vytváří scénu, která vypadá jako malba s úchvatně členitým pobřežím, odlehlými zátokami a plážemi a stezkami, které se vinou loukami plnými divokých květů. Pěší turistika na okraj útesu vás uchvátí úžasnými výhledy na skalní oblouky a skryté jeskyně. V zimě budete mít možnost vidět migraci velryb šedých z výjimečného místa. Ostrohy přitahují mnoho fotografů a umělců, kteří se snaží zachytit kouzlo, které se zde nachází. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se do návštěvnického centra pro státní park Mendocino Headlands, které se nachází v historickém domě Ford na Mendocino’s Main Street.

Van Damme State Park je park o rozloze 1 831 akrů, který se nachází kousek od Mendocina poblíž malého města Little River. Na vnitrozemské straně vede několik turistických stezek, které se vinou podél řeky Little River, spolu s několika úžasnými kempy. Na straně oceánu parku je pláž Little River, která je výchozím bodem pro kajaky. Můžete si přinést vlastní a prozkoumat pobřeží nebo se přihlásit na výlet na kajaku s vodáky do nedalekých mořských jeskyní.

Přístav Noyo v nedaleké Fort Bragg je plný restaurací, které jsou přímo v přístavu a nabízejí nádherný výhled a chutná jídla. Uhnízděný v zalesněných kopcích na jižním konci Fort Bragg blíže k Mendocinu, možná si vzpomenete, že jste viděli herečku Goldie Hawnovou a herce Kurta Russella vyplouvat z přístavu na konci oblíbeného filmu „Overboard“ – stejného filmu, který pár promítal na plátně. nakonec se spojili v reálném životě a jsou spolu dodnes. Přístav je také skvělým výchozím bodem pro den u oceánu, s mnoha výlety a chartery, včetně rybaření, pozorování velryb a jízdy na kajaku.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

24′ Winnebago Vita 24P

13′ Little Guy Worldwide 6 Wide Platform

32′ 2020 Winnebago Minnie Winnie

Až 45% sleva, bonusy a další v Club Med All-Incl.

Sleva 400 $ | Letecká a 12denní prohlídka kouzelného Mexika s průvodcem

Sandals Resorts | Sleva až 65 % a kredit až 1 000 $

22′ Nizozemci RV Coleman Lantern LT Series 17B

Výprodej Royal Caribbean Nízké sazby a okamžité úspory!

17′ Pleasure-Way Tofino Std. Modelka

38′ Luxusní trenér Newmar Diesel

25′ Coachmen RV Spirit Ultra Lite 2253RB

Sleva až 59 % min. 3 Nts | Karibik All-Inclusive

20% sleva na plavby celebrit s kreditem na loď až 950 $

Ušetřete až 45 %, bezplatné upgrady na Club Med Resorts!

All Inclusive Regent Cruise Sale! Bonus až 1 200 $

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment