8 nejlepších destinací pro letní dovolenou v Texasu (a zde je důvod)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Texas je obrovský stát plný spousty k vidění a dělání během letních měsíců. Nemusíte dokonce opustit stát, abyste si užili dovolenou na pláži nebo kulturní zážitek ve městě. Ať už si chcete užít léto u vody, na horách nebo uprostřed nového města, na tomto seznamu je destinace, díky které bude vaše léto nezapomenutelné. Užijte si skvělý letní útěk návštěvou těchto 8 nejlepších destinací pro letní dovolenou v Texasu.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Pokud hledáte klasický plážový útěk, pak je návštěva Galvestonu nutností. Pláž Galveston je oblíbenou letní destinací mezi Texasany, zejména těmi v Houstonu, protože Galveston je jen asi hodinu jízdy od centra města. Galveston nabízí více než jen pláž, nicméně plážová zábava je důvodem, proč sem proudí mnoho lidí. Užijte si skvělé nákupy podél Strand, unikněte horku návštěvou Moody Gardens nebo vyzkoušejte vzrušující vodní jízdy v aquaparku Schlitterbahn. Je zde spousta hotelů, letovisek a pronajímatelů, které se starají o příliv letní turistiky.

Když letos v létě navštívíte Garner State Park, můžete trávit čas kempováním a plavbou po řece Frio. Garner State Park, který se nachází v Concan, Texas, je oblíbenou letní destinací mezi Texasany. Přestože v parku existuje spousta možností pro pěší turistiku a pozorování divoké zvěře, hlavním tahákem je zde skutečně řeka Frio, kde má státní park 10 akrů říčního průčelí. Mnoho lidí zde jezdí na kajaku, trubce, rybaří a dokonce i šnorchluje. Garner State Park je v létě tak populární, že se v něm o víkendu konají koncerty živé hudby. Tato letní destinace v Texasu je rozhodně místem pro rodiny.

Pokud hledáte spíše klidnou plážovou scénu než Galveston, pak je Corpus Christi více vaší atmosférou. Turistický ruch zde roste během léta a má k tomu dobrý důvod. Corpus Christi, nebo jednoduše označované jako 淐orpus od Texasanů, má krásné pláže na pobřeží Mexického zálivu, které jsou ideální pro opalování, surfování a windsurfing. Pokud vás plážová scéna omrzí, město Corpus Christi nabízí řadu atrakcí, jako je Texas State Aquarium, South Texas Botanical Garden a USS Lexington.

Utečte letos v létě do středního Texasu na dovolené v San Antoniu. Díky jedinečné městské atmosféře plné historie a kultury je toto texaské město skvělým letním útěkem. Projděte se po Riverwalk a vychutnejte si skvělé jídlo, prozkoumejte Alamo, abyste se dozvěděli o historii Texasu, nebo si dokonce užijte vzrušující horskou dráhu na Six Flags Fiesta Texas. San Antonio je skvělou letní dovolenou pro labužníky, protože oblast je plná neuvěřitelných restaurací od mexických jídelen ve zdi až po prvotřídní kuchyni podél Riverwalk.

South Padre Island může být známý jako destinace jarních prázdnin, ale neměl by být také považován za skvělé místo pro letní cestování. Toto město na pobřeží Mexického zálivu je domovem nejkrásnějších pláží ve státě Lone Star. Pokud doufáte, že toto léto budete mít čas na pláži, pak by měl být vaší destinací South Padre Island. S kilometry bílého písku, spoustou obchodů, které zaberou vaše dny bez pláže, a dokonce i umístěním vodního parku Schlitterbahn, South Padre Island překonává svou pověst o jarních prázdninách a stává se oblíbeným místem i v letních měsících.

Hlavní město Texasu má v letních měsících co vidět a dělat. Milovníci hudby, známé jako světové hlavní město živé hudby, najdou v červnu, červenci a srpnu v Austinu spoustu živých hudebních vystoupení. Velcí headlineři vždy při svých letních turné narazí na ATX, zatímco místní vystoupení můžete vidět zdarma kdekoli v kavárnách, místních hudebních místech a dokonce i na letišti. Navštivte Texas State Capitol, prohlédněte si za soumraku kolonii netopýrů pod mostem South Congress Bridge, nakupujte elektrické butiky podél South Congress Avenue a vychutnejte si během svého letního pobytu v Austinu širokou škálu jídel z food trucků. Pokud chcete uniknout horku, ponořte se do Barton Creek Greenbelt nebo Barton Springs Pool.

New Braunfels je horská destinace, která se díky řekám Guadalupe a Comal a rozvíjející se scéně s řemeslným pivem rozrostla v populární letní útočiště. Porazte texaské vedro plaváním v chladných vodách řek Comal nebo Guadalupe. New Braunfels má silné německé kořeny, takže si během letního pobytu zde vychutnejte bratwurst a německé pivo. Pokud máte rádi tanec a živou hudbu, pak si nenechte ujít návštěvu historického Gruene Hall, který je jen 10 minut od New Braunfels.

V neposlední řadě je to národní park Big Bend. Přestože se tento park nachází v západním Texasu, v pouštním prostředí, nenechte se vyděsit horkem. Vydejte se na túru brzy ráno nebo večer, abyste si mohli prohlédnout divokou zvěř a vyhnout se pouštnímu horku během dne. Tato oblast je také známá svou tmavou noční oblohou, takže pozorování hvězd je při návštěvě v létě nutností. Vydejte se na scénickou jízdu nebo na raftu Rio Grande, abyste našli skvělý únik v této pouštní oáze.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší e-mailové schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Ušetřete 20 % | All-inclusive resort Hilton Playa del Carmen

Hilton La Romana All-Inclusive Resort | Ušetřete 20 %

Ušetřete 20 % | Hilton Rose Hall All-Inclusive resort

Ušetřete až 20 % | Hilton La Romana All-Inclusive Resort

Yucatan All-Inclusive Resort | Ušetřete až 20 %

Ušetřete až 2 000 $ na letenkách

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment