8 nejlepších jednodenních výletů z Portlandu v Oregonu (s fotografiemi)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Portland je zábavné město se spoustou věcí, které můžete vidět a dělat, ale pokud se ponoříte hlouběji a prozkoumáte okolí, najdete v okolí řadu zajímavých destinací. Pokud hledáte něco, co dělat v rozumné vzdálenosti od Portlandu, podívejte se na náš seznam míst, která byste měli umístit na začátek svého itineráře v Oregonu.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Pouhých 45 minut od Portlandu v Columbia River Gorge najdete nejfotografovanější vodopád v Oregonu a jeden z nejpůsobivějších na světě. Drží také vyznamenání za to, že je nejvyšším vodopádem ve státě, kaskádovitým 620 stop do bazénu pod ním. Stálý proud vody, napájený dešťovou vodou a táním sněhu, teče po celý rok, s největším objemem v zimě a na jaře – na vrcholu zimy vodopády někdy zamrzají. Nachází se pouhých 30 mil východně od centra Portlandu podél Historic Columbia River Highway, je snadno dosažitelné a v okolí je spousta možností ubytování, pokud chcete zůstat přes noc. Zatímco většina přichází z celého světa jen proto, aby si prohlédla vodopády z jeho základny, místní vědí, že když se vydáte pěšky jen další míli od mostu na vrchol, dostanou se k těm nejlepším výhledům a někdy dokonce i sami pro sebe.

Astoria se nachází pouhou hodinu a půl západně od Portlandu a je jedním z nejhistoričtějších měst ve státě, plné atrakcí pro rodiny. I když je známý pro svou velkolepou architekturu a příležitost pro širokou škálu outdoorových aktivit, nachází se podél řeky Columbia, může být nejlépe známý, alespoň mezi filmovými nadšenci, jako dějiště populárního filmu z roku 1985 „The Goonies“. Návštěvníci uvidí budovu, kde pracoval Mikeyho otec, což bylo ve skutečnosti muzeum Flavel House, zasazené do dechberoucího domu ve stylu královny Anny. County Jail, kde Ma a Francs Fratelli vytrhli Jakea z vězení, je tam také, ale nyní je to Oregonské filmové muzeum. Určitě si zajeďte ke sloupu Astoria, abyste si užili jeden z nejlepších výhledů v regionu, s Pacifikem, řekou Columbia a zasněženými vrcholky Cascade Mountains.

Silver Falls State Park je 60 mil jižně od Portlandu a rozhodně stojí za výlet. Udělejte si túru po stezce deseti vodopádů, která je středobodem parku a která poskytuje zblízka 10 úžasných vodopádů, z nichž polovina je vysoká alespoň 30 stop a čtyři nabízejí možnost projít se za kaskádou vody. Mezi tím si užijete malebné lesy, křišťálově čisté potoky a ohromující vyhlídky do kaňonu. Poté si můžete vychutnat ochutnávku a prohlídku několika vinařství Willamette Valley, která obklopují park.

Bend je známý svým dlouhým seznamem nabízených outdoorových dobrodružství, nachází se na východní straně Cascade Mountain Range, schovaný mezi zasněženými vrcholky a náhorní plošinou Central Oregon ve vysoké poušti, a přestože je to trochu dlouhá cesta autem. něco málo přes tři hodiny, pokud odjedete brzy ráno, je to skvělý celodenní výlet. Nejen, že město a okolní region dostávají dostatek slunečního svitu, ale hory této oblasti nabízejí kromě nesčetných pstruhových toků, které poskytují muškaření s modrou stuhou, také vyhlášené horolezectví, pěší turistiku a cykloturistiku. Samotné město má pulzující energii kosmopolitního horského města s překvapivým počtem pivovarů světové třídy, více na hlavu než kterékoli jiné město ve státě.

Mount Hood nabízí spoustu aktivit po celý rok, v zimě můžete lyžovat nebo snowboardovat v jedné ze šesti oblastí poblíž hory a během teplejších měsíců roku si můžete užít vynikající turistiku a jízdu na horském kole. Nezapomeňte se podívat na historický Timberline Lodge, který byl v roce 1977 prohlášen za národní kulturní památku a je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí státu. 淭he Shining z 80. let minulého století, považovaný za architektonický zázrak, použil letecké záběry chaty jako součást své úvodní scény a také některé vnější záběry. Dnes je stále využíván pro svůj původní záměr jako impozantní lyžařská chata a horské útočiště.

Cannon Beach skutečně nabízí něco pro každého, je známá po celém světě jako jedno z nejmalebnějších pobřežních míst, ačkoli je oblíbená zejména u milovníků romantiky. Ve městě je hlavní ulice lemována uměleckými galeriemi světové úrovně, elegantními restauracemi a jedinečnými obchody. A kousek za městem ve státním parku Ecola si návštěvníci mohou užít pěší turistiku po úchvatně svěžích stezkách, které se vinou prastarým starým lesem na okraji oceánu, včetně té, která nabízí ohromující výhled na opuštěný maják Tillamook Rock. ; česání pláží a objevování přílivových jezírek plných nesčetných barevných mořských tvorů.

Seaside se nachází severně od Cannon Beach podél pobřeží a je ideální pro den s rodinou. Užijte si procházku nebo jízdu na kole po téměř tříkilometrovém úseku pláže podél promenády, která nabízí nádherný výhled na oceán a snadný přístup ke všem atrakcím města. Nakrmte lachtany v Seaside Aquarium a hrajte si v arkádové zábavě Funland, která nabízí auta s nárazníky, pinball, videohry, skeeball a četné karnevalové zábavy.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší e-mailové schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Ušetřete až 2 000 $ na letenkách

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment