8 nejlepších Ring of Kerry Tours v Irsku za rok 2021 (a zde je důvod)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Úžasně malebná okružní trasa Ring of Kerry, která vede kolem poloostrova Iveragh v jihozápadním Irsku, je jízdou na celý život. Přibližně 111 mil dlouhý, prochází národním parkem Killarney, četnými malými městy a vesnicemi a nabízí přístup k divokému pobřeží se zlatými plážemi a tyčícími se horami. Je toho ale mnohem víc, než jen řídit, najdete několik skvělých výletů, které vám umožní prozkoumat slavný „prsten“ více do hloubky.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Jedním z nejlepších zážitků na Ring of Kerry, které si můžete užít, je výlet lodí Skellig Michael. Výlety, které jsou k dispozici od pozdního jara do začátku podzimu, odjíždějí z malé rybářské vesnice Portmagee a přepravují cestující do Skellig Michael, největšího ze Skelligů, který leží asi osm mil od pobřeží Kerry. Projdete se po stopách mnichů, kteří zde kdysi žili ve starověkém klášteře, který byl postaven mezi 6. a 8. stoletím, a kocháte se úchvatnými scenériemi moře a ostrovů. Pokud jste fanouškem filmů „Star Wars“, poznáte jejich drsnou přírodní krásu, protože to bylo místo natáčení v závěrečné scéně „Síla se probouzí“.

Prozkoumejte okruh na dvou kolech a zároveň vyjeďte z vyšlapaných cest na celodenní výlet, který se vine podél pobřežních silnic a poskytuje úchvatné panoramatické výhledy na Atlantik. Projedete jednou z nejhezčích vesnic v Irsku, Portmagee s barevnými budovami podél přístavu a přejdete také most na ostrov Valentia. Užijte si čas na průzkum svým vlastním tempem a kochejte se nekonečnými výhledy na moře, The Skelligs, Portmagee a Puffin Island. Můžete se dokonce zastavit a obdivovat stopy Tetrapoda, známé jako nejrozsáhlejší ze čtyř devonských drah na Zemi, o kterých se předpokládá, že jsou staré 350 až 370 milionů let.

Prohlídka Jaunting Carriage je ideálním způsobem, jak prozkoumat skryté poklady národního parku Killarney a jeho slavných jezer. Nabízí staromódní jízdu časem, objevování jako turisté v minulé době. Užijte si zajímavosti, jako je zámek Ross z 15. století, katedrálu Panny Marie a zahrady Killarney House Gardens, a zároveň sledujte poslední irské původní stádo jelenů a poslouchejte příběhy O橠onoghue Mora a Olivera Cromwella.

Krásná jezera Killarney pokrývají téměř čtvrtinu národního parku Killarney a projížďka na kajaku je skvělý způsob, jak poznat jeho krásu z vody. Vhodné pro rodiny a dostupné pro každého, od začínajících vodáků až po zkušené, získáte panoramatický výhled na hrad Ross, zatímco váš průvodce oživí jeho historii. Sledujte mořské orly, kteří se vznášejí nad hlavou, prozkoumejte vápencové jeskyně a starobylé ruiny opatství Innisfallen. Opatství, kdysi kolonie malomocných, nyní slouží jako domov mnoha jelenů lesních z Irska.

Nazujte si své pohodlné vycházkové boty na celodenní pěší túru, která vás přivede k prozkoumání vrcholků a údolí Killarney, včetně míst, která většina cestovatelů postrádá na centrálním vrcholu MacGillycuddy’s Reeks, nejvyššího pohoří Irska. Budete následovat odborného průvodce po drsných turistických trasách přes 3 400 stop vysokého Carrauntoohil, kde budete moci hledět na úžasný výhled na hustý les, zelená údolí, jiskřivá jezera a skalnatou krajinu, která je výzvou. stojí za odměnu.

Pokud chcete kombinovat různá dobrodružství, Gap of Dunloe Adventure je ideální. Vše začíná výletem lodí z hradu Ross v národním parku Killarney. Budete míjet ostrovy a pádlovat pod starými kamennými mosty, než se pustíte do pasti a poníka přes vzdálené Černé údolí, které je údajně posledním místem v Irsku, kde je elektřina, a Gap of Dunloe, úzký horský průsmyk vytvořený mezi MacGillycuddy Reeks a Fialová hora ledovcovými toky. Užijte si výhled na malebná jezera a než nasednete na autobus zpět do Killarney, přejděte přes Old Weird Bridge. Prohlídka zahrnuje jídlo a pití, místního průvodce a komentář k památkám.

I když mnoho prohlídek přináší výhled na Ross Castle, který se nachází na okraji dolního jezera Killarney檚, pokud jste zde v létě, kdy je otevřeno pro veřejnost, stojí za to prozkoumat i vnitřek, přičemž vstupné se platí u vstupu. Postavil ho O橠onoghue M贸r v 15. století a nakonec se dostal do rukou Brownů, kteří se stali hrabaty z Kenmare, kteří vlastnili významnou část pozemků, které jsou nyní součástí národního parku Killarney. Legenda vypráví, že O橠onoghue je tu dodnes, i když v hlubokém spánku pod vodami Lough Leane. Každých sedm let prvního květnového rána prý vstává z jezera na svém bílém koni, aby se projel po břehu – každý, kdo ho náhodou zahlédne, má prý „jistotu štěstí po zbytek života. “ U vchodu do zálivu uvidíte velkou skálu s názvem vězení O橠onoghue檚.

Pro konečnou prohlídku Ring of Kerry si zarezervujte luxusní soukromou exkurzi se svým vlastním oddaným průvodcem. Když vyrazíte z Killarney, Kenmare nebo Tralee, budete cestovat stylově, odpočívat a užívat si scenérii, zatímco váš informovaný místní průvodce vám poskytne podrobný komentář. Přesný itinerář, který pokryje osm hodin, bude vytvořen podle vašich vlastních zájmů a budete moci sejít z vyšlapaných cest a prozkoumat místa, kam se zájezdové autobusy nedostanou.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

All-inclusive resort Wyndham Alltra Playa del Carmen

22′ Nizozemci RV Coleman Lantern LT Series 17B

13′ Little Guy Worldwide 6 Wide Platform

Sleva až 59 % min. 3 Nts | Karibik All-Inclusive

42′ Coachmen RV Chaparral 373MBRB

7-Nt Caribbean – Wonder of the Seas s kreditem na loď 75 $

Ceny 2 za 1 Oceánie + balíček nápojů a další!

Výprodej plavby celebrit! 20% sleva, balíček nápojů a další

17′ Pleasure-Way Tofino Std. Modelka

20% sleva na plavby celebrit s kreditem na loď až 950 $

Wyndham Alltra | All-New All-Inclusive Mexico Resorts

All-Inclusive resort Wyndham Alltra Cancun

Ušetřete až 10 % při včasné rezervaci plaveb Virgin Voyages!

24′ Winnebago Vita 24P

Výprodej Royal Caribbean Nízké sazby a okamžité úspory!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment