8 nejlepších zimních středisek v Evropě pro nelyžaře v roce 2021

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Pokud chcete zamířit do Evropy a zažít kouzelnou zimní říši divů, ale neholdujete lyžování nebo plánujete výlet se smíšenou skupinou cestovatelů s lyžaři i nelyžaři, existuje několik skvělých středisek, které je třeba zvážit. Mnohé nabízejí příležitosti pro klouzání po svazích spolu se všemi druhy aktivit, jako je sáňkování, jízda na saních tažených koňmi a výlety na sněžnicích. Zároveň si budete moci vychutnat dechberoucí horské scenérie, od Matterhornu ve Švýcarsku až po Dolomity v italských Alpách.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vesnice Zermatt bez aut s Matterhornem, který se tyčí nad život v pozadí, nabízí obzvlášť klidnou atmosféru. Během dne si užijte nakupování v módních buticích, tandemový paragliding, výlety na sněžnicích, lezení na ledu, bruslení, lední hokej a sáňkování, včetně sáňkařské dráhy na Gornergrat, považované za jednu z nejlepších v Alpách. Těšte se na popíjení svařeného červeného vína v baru Igloo, vyrobeného téměř výhradně z ledu poté, co bylo vše řečeno a hotovo.

Je tu pocit návratu do Zermattu bez aut, který začal život jako základna pro rané horolezecké expedice na Matterhorn a je na to nesmírně hrdý. Výstupy nejsou v dnešní době o polovinu méně vzácné a nemusíte si přibalovat lano a mačky, abyste se dostali na vrchol, protože nejvýše položená lanovka v Evropě vás vyveze na Klein Matterhorn na vyhlídku přes 100 mil.

Zatímco zaryté lyžaře Seefeld nezíská, všechny ostatní pravděpodobně ano. Tato obzvláště malebná vesnička nabízí nejrůznější příležitosti na sněhu, jako je bruslení, nordic walking, sáňkování a paragliding. Můžete si také užít relaxační koupel v jednom z bazénů obklopených sněhem. Seefeld je známý jako zimní ráj pro pěší turisty s více než 88 mil vyčištěných a osolených pěších stezek se spoustou tradičních chatek pro osvěžení podél cesty.

Ideální pro rodiny, které chtějí rozdělit svůj čas mezi sjezdovky a nelyžařské aktivity, Avoriaz byl jednou oceněn jako „Nejlepší rodinné středisko“ World Ski Awards. Toto letovisko bez aut je jediné svého druhu ve Francii a poskytuje uvolněnou a bezpečnou vesnici se spoustou restaurací, kaváren a obchodů, kam se dostanete pěšky nebo na saních tažených koňmi. Je také domovem subtropického vodního parku Aquariaz, kde se můžete pobavit uvnitř, s řadou bazénů, skluzavek a vodních trysek s proudy různých rychlostí. Můžete si dokonce užít několik jedinečných aktivit, jako jsou organizované sněhové koule a zápas sumo na sněhu.

Breuil-Cervinia je ideální pro rodiny, které mají lyžující i nelyžařské členy, a je cenově dostupnější než to, co najdete za hranicemi ve Švýcarsku. Nabízí snowparky a hřiště, stejně jako přírodní kluziště s barem a sluneční terasou. Nenechte si ujít příležitost vychutnat si oběd v tradičním Riguio Guide del Cervino na ledovci Plateau Rosa. Breuil-Cervinia je také mezi nelyžaři na předních místech pro svou blízkost k některým pozoruhodným atrakcím, včetně nejvýše položených ledových jeskyní v Evropě a starobylé vesnice Chamois. Přístupná lanovkou je jako výlet zpět v čase s kamennými pěšími ulicemi a zrekonstruovanými domy, které pomáhají zachovat kouzlo odlehlého místa.

I když může být v Cortině spousta sněhu a vleků, je tu tolik jiných věcí, které můžete dělat, že lyžování často nechává stranou, a proto je ideální pro nelyžaře. Budete mít perfektní polohu pro dobrodružství v jedné z nejlepších oblastí Dolomit známé jako Faloria, která nabízí pohled z ptačí perspektivy na zasněženou krajinu lanovkou na vrchol. Existují také krásné kostely k návštěvě, jako je La Parrocchiale SS. Filippo e Giacomo, muzea k prozkoumání, hrady k prohlídce, butiky k nakupování a spousta restaurací, kde si můžete vychutnat Prosecco a espresso.

Zatímco Bansko je potěšením pro lyžaře, s více než 40 mil sjezdovek pro začátečníky a mírně pokročilé, i nelyžaři zde najdou spoustu aktivit, jako je bruslení, výlety na sněžnicích, sáňkování, běh na lyžích, vyhřívání v sauně a dopřávání si dekadentní procedury v jednom z lázní. Bansko, nejlepší destinace v Bulharsku, nabízí také přístup k zábavným jednodenním výletům, včetně horské vesnice Kovachevitsa s nedalekými horkými prameny a nádherného kláštera Rila z 11. století zapsaného na seznamu UNESCO.

Tradiční Ellmau je největší rakouská lyžařská oblast a jedna z nejlepších na světě, se spoustou příležitostí pro začátečníky učit se na mírných svazích na úrovni údolí, ale spoustu zábavy si najdou i nelyžaři. Naskočte na horskou dráhu Hartkaiserbahn na oběd do jednoho z okouzlujících sněžných barů nebo lyžařských chat a klouzejte po sněhu na saních tažených koňmi. Můžete si také udělat krátkou jízdu do Kitzbuhelu, středověkého města s ulicemi vhodnými pro chodce lemovanými butiky. Po setmění se kochejte pohledy na oslnivá světla v údolí z osvětlené sáňkařské dráhy.

Zatímco Svatý Mořic je známý pro své lyžování, většina návštěvníků sem přijíždí za leskem a půvabem, což zahrnuje spoustu luxusních restaurací, kde si můžete pochutnat na lanýži a kaviáru, a také nejvýše položenou nákupní ulici v Evropě. Nikdo nebude mrknout okem, pokud přijedete v zimě a neplánujete se sjet po sjezdovkách. Můžete sledovat sporty na ledě, včetně kriketu a světového poháru Cartier Polo, zahřát se odpoledním čajem v některém z luxusních hotelů, sjet nezapomenutelnou jízdu vlakem po Rhétské železnici zapsané na seznamu UNESCO a také si prohlédnout národní park. Když je čas na odpočinek, využijte jednu z mnoha bahenních a minerálních koupelí.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

25′ Coachmen RV Spirit Ultra Lite 2253RB

13′ Little Guy Worldwide TAG Max

21′ 2021 Winnebago Solis 59PX

17′ Dodge Ram Promaster 2500

22′ Gulf Stream RV Ameri-Lite 218 MB

Ceny 2 za 1 Oceánie + balíček nápojů a další!

22′ Airstream RV Interstate Lounge

36′ Forest River RV Cherokee Grey Wolf 29TE

Výprodej Royal Caribbean Nízké sazby a okamžité úspory!

Ušetřete až 10 % při včasné rezervaci plaveb Virgin Voyages!

Ušetřete 20 % na Celebrity Cruises Plus bezplatný nápojový balíček

29′ Entegra Coach Odyssey 25R

Letecká a 8denní prohlídka Dubaje a Abu Dhabi | Ušetřete 300 $

20% sleva na plavby celebrit s kreditem na loď až 950 $

31′ Nizozemci RV Atlas 2732RB

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment