9 Nejlepší Co dělat v Svatý Kryštof a Nevis

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Svatý Kryštof a Nevis je národ se dvěma ostrovy v oblasti Západní Indie v Karibiku, známý pro svou úchvatnou tropickou scenérii. Může se pochlubit vším, od těch typických pohlednicově dokonalých pláží po bujný deštný prales, stejně jako širokou škálu vodních sportů a chutnou kuchyni. Ať už chcete strávit čas venku na moři, na souši nebo trochu obojího, objevíte tu spoustu věcí, které můžete dělat.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

St. Kitts Scenic Railway cestuje po 18 mil dlouhé úzkorozchodné železniční trati podél pobřeží ostrova. Často označovaný jako Sugar Train, je to poslední svého druhu, který zůstal v celé Západní Indii, vytvořený pro obchod s cukrem téměř před stoletím. Přináší cestující na tříhodinovou prohlídku ostrova, při níž poznávají kulturu i úžasnou scenérii. Těšte se na výhledy na Karibik, bujnou zeleň, dramatické útesy, členité kaňony, pole s cukrovou třtinou, ruiny plantáží a malebné vesničky, to vše podtrhuje sopečný kužel hory Liaumuiga, který se nad tím vším tyčí.

St. Kitts nabízí vše od pláží s černým sopečným pískem až po klasické bílé úseky, jako je Cockleshell Bay. Tváří v tvář Nevisu z jižního cípu ostrova se může pochlubit dokonalým práškovým bílým pískem, který nápadně kontrastuje s vlnami moře v barvě drahokamů. Dvě míle dlouhá pláž je poměrně oblíbená a hostí několik restaurací a plážových barů, ale obvykle najdete klidné místo pro relaxaci. Pro nejlepší šanci na klid se vydejte do Majors Bay. I když zde nejsou žádná zařízení, často jsou zde prázdné úseky písku, bez velkých výletních davů. Je také domovem krásného přírodního bazénu vytvořeného starým vrakem lodi.

Křišťálově čisté, teplé vody, které obklopují ostrovy, dělají z této země ráj pro milovníky vodních sportů, zejména šnorchlování a potápění, i když si můžete užít i surfování, vodní skútry, plachtění a mnoho dalšího. Exotické barevné ryby, rejnoci, mořské želvy a živé korály, díky nimž je plavba pod vodou obzvláště nezapomenutelným zážitkem. K většině potápěčských lokalit se dostanete jen míli od pobřeží (prostřednictvím řady cestovních kanceláří), kde najdete vynikající viditelnost a rozmanitost, i když šnorchlování ze břehu je možné na některých zdejších plážích, jako je Turtle Beach, Dieppe Bay a White House Bay, přičemž poslední jmenovaný představuje klidné, chráněné vody a skály, které slouží jako stanoviště pro všechny druhy mořského života.

Zatímco většina lidí si turistiku a horolezectví nepředstavuje jako karibský zážitek, protože Svatý Kryštof je domovem tří sopečných vrcholů, včetně téměř 3800 stop vysoké hory Liamuiga, je pro tyto aktivity ideální. Náročný trek nejlépe zvládnete s průvodcem, který vás cestou upozorní na divokou zvěř, jako jsou opice, a flóru, jako jsou divoké orchideje. Jste-li obzvláště dobrodružní, můžete dokonce sestoupit dolů do kráteru a zažít pocit, že jste zcela obklopeni horou, protože vzduch naplňuje vůně síry.

Pevnost a národní park Brimstone Hill je impozantní vojenská pevnost zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, která byla postavena v 17. a 18. století africkou otrockou prací s využitím nedalekých vulkanických ložisek. Dnes muzeum poskytuje hloubkový pohled na to, jaký by byl život vojáků žijících v tomto dramatickém prostředí. Bezvadně zachovalý 淕ibraltar Západní Indie, jak se mu často říká, vás vezme zpět v čase a půjdete ve stopách afrických otroků, kteří jej postavili a udržovali. Když se za jasného dne vyšplháte na vrcholové svahy – téměř vždy zde – budete si moci užít úžasný výhled na Karibik a až šest dalších ostrovů v dálce.

Svatý Kryštof je také domovem bujného deštného pralesa. Deštný prales Wingfield-Phillips leží kousek od Basseterre a nabízí míle a míle malebných stezek, které jsou ideální pro pozorování divoké zvěře, jako jsou mangusty, kočkodany, barevné ptáky a ještěrky. Na plantážích, jako je Ottley, je sice možné projít si kratší stezky sami, ale nejlepším řešením je najmout si průvodce. Když budete mít po boku průvodce, budete v bezpečí a budete mít odborníka, který vám ukáže fascinující rostlinný a živočišný život a dozvíte se o místní historii a přírodě na ostrově.

Ziplines se stávají stále populárnějšími po celém světě a zde na Svatém Kryštofu nabízí Sky Safari Tours v Old Road Town pět linek, které jsou dlouhé až 1350 stop. Vznesete se nad baldachýnem tropického deštného pralesa a prožijete srdcervoucí zážitek, který zahrnuje příležitost spatřit kočkodany zelené na stromech a také památky, jako je Brimstone Hill podél cesty. Ti odvážnější si možná budou chtít užít svůj nejadrenalinovější zážitek, svištět přes dvojitou čáru a zároveň soutěžit s ostatními zipovými vložkami o to, kdo se dostane na druhý konec čáry jako první. Ať už vyhrajete nebo ne, budete mít zaručené úchvatné panoramatické výhledy.

Překrásný ostrov Nevis nabízí poklidný kousek ostrovního života, který je v Karibiku už těžko najít. Na tomto osm mil dlouhém a šest mil širokém ostrově je málo aut, žádná kasina a jen omezené možnosti nočního života a nakupování, ale je tu spousta nedotčených úseků nedotčeného bílého písku. Jedním z nejlepších způsobů, jak to zažít, je připojit se k výletu na katamaránu, který zahrnuje příležitost šnorchlovat v azurových okolních vodách, které se hemží korálovými útesy a mořským životem. Většina zahrnuje neomezené pití a oběd.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment