9 nejlepších věcí, které můžete dělat v Darwinu v Austrálii v roce 2021 (s fotografiemi)

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Darwin, jedna z nejoblíbenějších destinací Austrálie, je tropické město, které objímá pobřeží Severního teritoria. Blíže Bali než Bondi, je to pulzující multikulturní destinace a brána k několika přírodním ikonám, jako je Top End, Katherine Region a Adelaide River. Pokud budete mít to štěstí, že navštívíte, najdete spoustu věcí, které můžete dělat, včetně těchto možností, které vám zde určitě zpříjemní čas.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Ghan je živoucí legendou, která nabízí luxusní jízdu vlakem, která cestující přiveze přes některé z nejkrásnějších oblastí divočiny země jedním z nejpohodlnějších možných způsobů. Je to ideální způsob, jak zažít některá z nejvzdálenějších měst Austrálie a neuvěřitelnou krásu Outbacku, cestovat z Darwinu do Adelaide a naopak, urazit 1850 mil a zastavit se v místech, jako je Katherine a Nitmiluk Gorge se starými pískovcovými útesy. Můžete také obdivovat pozoruhodnou krásu Outbacku a navštívit světoznámé město Alice Springs, stejně jako největší monolit na Zemi, Uluru Rock, a mnoho dalšího pro jízdu na celý život.

Plavba skákajícího krokodýla se koná na řece Adelaide a je jednou z nejoblíbenějších atrakcí města. Pokud jste v Darwinu a chcete se přiblížit zubatým kroksům, je to jedna z nejlepších možností. Pravděpodobně jste tento slavný zážitek zahlédli online, protože na internetu bylo zveřejněno nespočet obrázků a videí. Toto je vaše šance zachytit své vlastní a užít si jedno z největších vzrušení v zemi.

Vydejte se do Waterfront Precinct a můžete se projít a užít si výhled na historickou část Stokes Hill Wharf. Povečeřte pod širým nebem a dívejte se na barevné západy slunce nad oceánem a využijte řadu akcí, které jsou nabízeny po celý rok. Najdete zde také různé obchody, bazén s vlnobitím, bezplatné rodinné rekreační oblasti a bazén s vlnobitím. Procházkou po stezce Heritage Trail se můžete dozvědět o Darwinově historii, včetně posvátných míst lidu Larrakia, a svědky místa, kde při náletu v roce 1942 spadla první bomba.

V Darwinu je několik vodních parků, ale Big Buoy je pravděpodobně nejnapínavější a jedinečný. Plave v Darwinově laguně podél nábřeží – budete k němu muset doplavat a pak vyšplhat po laně, abyste se pobavili a ochladili na překážkové dráze. Vylezte na vrchol věže a skočte do vody, svište se po skluzavce dolů, nebo pokud si opravdu troufáte, vlezte do lidského vystřelovače, kde budete vystřeleni vysoko do vzduchu.

Crocosaurus Cove nabízí další příležitost, jak se přiblížit obrovským krokodýlům, pro někoho možná až příliš blízko. Nachází se přímo ve městě a hostí bazény a akvária se zvířaty – a velmi odvážní se s nimi mohou dostat i do vody, když vstoupí do průhledné „klece smrti“, výběhu krokodýlů, který přináší mrazivý pohled z očí do očí. . Existuje také řada atrakcí, jako je Reptile House a Big Croc Feeding Show.

Darwinova botanická zahrada o rozloze více než 100 akrů je jednou z mála na světě, kde lze přirozeně najít rostliny v ústí řek i mořské rostliny. Je také poměrně historický v tom, že se mu nějakým způsobem podařilo přežít druhou světovou válku a cyklon Tracy v roce 1974, který na Štědrý den ráno způsobil zničující zkázu v celém Darwinu. Svěží tropické zahrady zahrnují vodopády a širokou škálu místní flóry, jako jsou tropické orchideje, bromélie a všechny druhy exotických rostlin s procházkami, které se vinou, zatímco vzduch naplňují aromatické vůně.

Muzeum a galerie umění Northern Territory nabízí spoustu pro milovníky historie i umění jako kombinované historické muzeum a umělecká galerie. Zaměřuje se na vše od prehistorické domorodé historie regionu, která sahá asi 60 000 let nazpět až po rané evropské osídlení Darwinu jako pohraniční základny. Návštěvníci všech věkových kategorií najdou spoustu fascinujících exponátů, včetně středoaustralské fauny, která je zvýrazněna působivými expozicemi, a Strehlow Research Center, jedné z nejdůležitějších sbírek filmu, zvuku, archivních záznamů a muzejních předmětů, které se týkají domorodého obřadního života. . Galerie vystavuje současné a tradiční umění se zaměřením na místní umělce.

Za návštěvu stojí trhy Darwin檚, zvláště populární je čtvrteční a nedělní trh Mindil Beach Sunset Market, který je otevřený od dubna do října. Darwinova instituce se stovkami stánků, včetně obrovského výběru jídel a ručně vyráběných předmětů, s uměním a řemesly, mýdly, oblečením, šperky a mnohem více.

Darwin byl jedním z mála míst na australské pevnině, které bylo za druhé světové války přímo napadeno Japonci. V únoru 1942 zde bylo svrženo 300 bomb a návštěvníci se mohou dozvědět vše o válečných zkušenostech města prostřednictvím několika významných míst, jako je Defense of Darwin Experience a přilehlé Darwinské vojenské muzeum. Aviation Heritage Center uchovává trosky japonské stíhačky Zero sestřelené během prvního náletu, bombardér B-52 (jeden ze dvou vystavených mimo USA) a Cenotaph s výhledem na přístav.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

32′ 2020 Winnebago Minnie Winnie

Výprodej plavby celebrit! 20% sleva, balíček nápojů a další

17′ Pleasure-Way Tofino Std. Modelka

Wyndham Alltra | All-New All-Inclusive Mexico Resorts

2 za 1 Business Class Air s Scenic Eclipse

38′ Luxusní trenér Newmar Diesel

Sleva 400 $ | Letecká a 12denní prohlídka kouzelného Mexika s průvodcem

Ušetřete až 45 %, bezplatné upgrady na Club Med Resorts!

Sandals Resorts | Sleva až 65 % a kredit až 1 000 $

All-inclusive resort Wyndham Alltra Playa del Carmen

7-Nt Caribbean – Wonder of the Seas s kreditem na loď 75 $

Ušetřete až 10 % při včasné rezervaci plaveb Virgin Voyages!

Air & 9-day 2022 Jižní Afrika | Sleva 300 $ s online kódem

24′ Winnebago Vita 24P

Výprodej Royal Caribbean Nízké sazby a okamžité úspory!

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment