9 nejlepších zastávkových měst na světě

Náš průzkum je redakčně nezávislý, ale za nákupy uskutečněné prostřednictvím našich odkazů můžeme získat provizi.

Města s mezipřistáními jsou ideální, když máte dlouhou cestu v mnoha časových pásmech nebo chcete přidat další cíl do svého itineráře, a nabízejí vám možnost odškrtnout si další položku z vašeho seznamu. Mnoho leteckých společností nabízí možnost strávit jednu nebo dvě noci ve městě s mezipřistáním zdarma, tak proč si neudělat cestu? Ať už letíte po celém světě do vzdálených míst, jako je Austrálie, nebo se cestou do New Yorku zastavíte na Islandu, toto jsou nejlepší mezipřistání a doporučená místa na světě.

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Program mezipřistání společnosti Icelandair, pravděpodobně jedno z nejoblíbenějších mezipřistání na světě, se datuje do 60. let minulého století. Od té doby se cestovní ruch podstatně rozrostl a návštěvníci chtějí prozkoumat jeho řadu úžasných přírodních divů a míst Hry o trůny. Je to perfektní přestávka mezi Spojenými státy a dalšími městy v Evropě, která vám nabízí možnost strávit až sedm dní na Islandu zdarma. Vydejte se na odpočinkový den ve slavné Modré laguně, poté obdivujte kostel Hallgrimskirkja, než se vydáte kolem Zlatého kruhu, kde budete mít šanci vidět klesající vodopády a polární záři.

Portugalsko zaznamenalo v posledních několika letech prudký nárůst cestovního ruchu, a to z dobrého důvodu. TAP Portugal nabízí program mezipřistání, takže můžete prozkoumat Lisabon nebo Porto po dobu až pěti dnů, a nabízí vám šanci zažít kousek uvolněného životního stylu země. Strávte dny popíjením kávy na otevřeném náměstí, prozkoumáváním kupolovitých katedrál nebo se ztrácejte v jeho dlážděných uličkách. Naskočte do slavné tramvaje 28 a projeďte se po městě, prozkoumejte hrad St. George檚 s téměř 1000 letou historií a nezapomeňte ochutnat slavné pečivo s vaječným koláčem v Pasteis de Belem.

Tokio je neuvěřitelné mezipřistání, které slouží jako hlavní vstupní brána pro lety směřující do Asie ze západního pobřeží Spojených států. Podívejte se na ukázku toho, co toto město nabízí, kde můžete navštívit cokoli od michelinských restaurací ramen po historické chrámy. Přijeďte brzy a prozkoumejte trh Cukiji, největší a nejstarší rybí trh na světě, poté navštivte svatyni Meidži a chrám Senso-ji nebo obdivujte artefakty v Tokijském národním muzeu. Nezapomeňte si vyzvednout suvenýry v nákupní oblasti Ginza nebo elektronické čtvrti Akihabara.

Letecká společnost Emirates nabízí lákavý program mezipřistání, který cestujícím umožňuje prozkoumat Dubaj na cestě do jedné ze 150 světových destinací letecké společnosti a také zahrnuje slevy na hotely a dopravu do vašeho hotelu. Po příjezdu do této futuristické metropole žasněte nad tyčícím se mrakodrapem Burdž Chalífa, poté strávte pohodový den na umělé pláži Jumeirah nebo prozkoumejte historickou čtvrť Bastakiya, abyste viděli její arabskou architekturu. Pokud si chcete vyzvednout nějaký suvenýr nebo dva, zamiřte do působivého nákupního centra Ibn Battuta Mall, zatímco v Dubajské zázračné zahradě uvidíte největší přírodní květinovou zahradu na světě.

Singapur nabízí skvělou zastávku při cestování po jihovýchodní Asii, protože kompakt lze snadno prozkoumat za víkend. Svůj čas můžete trávit nakupováním, nechat se hýčkat v lázních nebo si ve městě dopřát rozmanitou škálu chutných kuchyní. Najděte si lahodná jídla v čínské čtvrti nebo Malé Indii, než budete obdivovat kultovní Marina Bay Sands tyčící se nad obzorem. Podívejte se na Supertree Grove zářící v noci nebo si prohlédněte skleněnou kopuli připomínající skleník v kouzelném Cloud Forest, zatímco milovníci historie si užijí prozkoumání chrámu a muzea Buddhova zubu.

Šanghaj, jedno z největších čínských měst, je rušná metropole, která má závratnou řadu atrakcí k prozkoumání, což z ní dělá zastávku, která stojí za návštěvu. Je považován za centrum obchodu země, je rájem nakupujících a je domovem ikonických vyhlídkových památek, jako je Bund, nablýskaný chodník u vody. Noční výhledy jsou podmanivé, kde můžete obdivovat jeho sbírku tyčících se mrakodrapů, které vytvářejí působivé panorama. Udělejte si pauzu v zahradě Yu, navštivte Disneyland nebo prozkoumejte čtvrti jako Tianzifang a M50.

Na základě obrovského množství věcí, které můžete ve městě dělat, je Los Angeles skvělou zastávkou. Najdete zde cokoli od skvělých míst pro surfování po řemeslné pivovary a muzea světové úrovně, která nabízejí atrakce pro řadu cestovatelů. Disneyland je skvělý pro cestovatelské rodiny, ostrov Catalina je skvělým místem k odpočinku, zatímco Hollywoodský chodník slávy a nápis Hollywood jsou ikonické atrakce. Paste se na farmářském trhu v LA nebo zachyťte výhled na město z Griffith Parku, ale pokud potřebujete rychlost, zamiřte do Six Flags Magic Mountain nebo Universal Studios pro vzrušující horské dráhy.

Jedna z největších gurmánských destinací v jihovýchodní Asii, mnoho cestujících se při objevování regionu ocitne v tranzitu přes Kuala Lumpur. Je to až po okraj plné multikulturalismu, a i když můžete celý svůj čas strávit vyžíváním se v malajském jídle, vaše první zastávka by měla být v Petrona Towers, kde můžete vyjít na Skybridge a obdivovat úžasné výhledy. Prozkoumejte Malou Indii a Čínskou čtvrť a poté navštivte krásné památky města, jako je mešita Jamek v Kuala Lumpur a budova sultána Abdula Samada. Na nezapomenutelný jednodenní výlet se vydejte vlakem do legendárních jeskyní Batu.

Hong Kong, hustě obydlené město s nekonečnými možnostmi prozkoumávání, je skvělou destinací, kde si můžete užít mezipřistání. Ponořte se do dlouhého seznamu kulinářských specialit města a prozkoumejte jeho rozmanité čtvrti, které předvádějí atmosféru východu a západu. Zatímco Disneyland je skvělý pro děti s dětmi, návštěvníci všech věkových kategorií si užijí projížďku Star Ferry z Tsim Sha Tsui na ostrov Hong Kong nebo výlet lanovkou na Victoria Peak. Vyzvedněte si suvenýry na Ladies Market nebo si projděte pulzující trh se zlatými rybkami a poté zakončete svou noc oslněním barev na noční show Symphony of Lights ve Victoria Harbor.

Získejte naše nejnovější rady a nabídky do vaší schránky!

Posíláme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

8denní luxusní rezort Riviera Cancun pro 4člennou rodinu

22′ Nizozemci RV Coleman Lantern LT Series 17B

25′ Coachmen RV Spirit Ultra Lite 2253RB

Letecká doprava a plavby po Evropě od 6 do 11 Nt 2022 se slevou až 20 %.

Wyndham Alltra | All-New All-Inclusive Mexico Resorts

Air & 9-day 2022 Jižní Afrika | Sleva 300 $ s online kódem

Výprodej plavby celebrit! 20% sleva, balíček nápojů a další

Ušetřete až 45 %, bezplatné upgrady na Club Med Resorts!

2 za 1 Business Class Air s Scenic Eclipse

38′ Luxusní trenér Newmar Diesel

24′ Winnebago Vita 24P

32′ 2020 Winnebago Minnie Winnie

Až 45% sleva, bonusy a další v Club Med All-Incl.

20% sleva na plavby celebrit s kreditem na loď až 950 $

Sandals Resorts | Sleva až 65 % a kredit až 1 000 $

A nikdy nezmeškejte jedinou cestovní nabídku!

Pošleme vám náš newsletter s cestovními destinacemi, nabídkami a dalšími!

Brzy se můžete těšit na naše zpravodaje ve vaší schránce.

Vyplňte prosím zvýrazněná pole a pokračujte kliknutím na „Porovnat ceny“.

Příjemný interiér Airbnb

Doporučujeme

Leave a Comment