Agónie a extáze používání YouTube Music v roce 2019

Líbí se mi YouTube Music a používám ji denně od opětovného spuštění v květnu 2018 jako primární streamovací službu Google. Z velké části je to dobré a existují funkce, které většina lidí ocení. Rok po spuštění však YouTube Music v roce 2019 začíná vykazovat známky toho, že nedrží krok se silnou konkurencí. Ještě důležitější je, že nepřidává funkce pro zaryté, vestavěné publikum Hudby Play.

Moje další oblíbená funkce je vyhledávání na YouTube Music. Je to v podstatě Google Assistant a skvělé při vracení písní po zadání částečných textů a dokonce i popisů jako „píseň hraná na svatbě Pam a Jima“. Měl jsem nespočet úspěchů při hledání popisů scén z filmů a televizních pořadů. S chytrým asistentem a reproduktory popularizujícími příležitostné dotazy je to v moderní hudební službě nutnost.

Vlastní YouTube má mnoho dobrých aspektů, které Hudba využívá, ale ve skutečnosti ignoruje historii. Ano, Hudba Play je slon v místnosti. A stále více mám pocit, že předchozí, ale stále aktivní služba Google je mrtví slon v místnosti.

Google loni v květnu slíbil, že vychvalovaná cloudová knihovna Hudby Play bude v budoucnu k dispozici uživatelům YouTube Music. O rok později se to bohužel ještě nestalo. I když v tuto chvíli ignoruji tuto klíčovou funkci, není možné přenést seznamy skladeb a oblíbené skladby, které jsem kurátoroval několik let. I když se mi na YouTube Music líbily nové písně, starší jsem nepřenesl. Z více než 400 interpretů v Hudbě Play jsem se ze strachu z opakování obtěžoval jen třem lajkovat na YouTube. Konečným výsledkem je prostě to, že v hudební aplikaci, kterou chci používat, nejsou skladby, které se mi líbí.

Byl jsem nucen ručně znovu vytvářet seznamy skladeb a mám strach, když se spustí funkce importu Hudby Play a zůstanou mi duplikáty. Navzdory velkému spuštění služeb YouTube Music a YouTube Premium je nedostatek importu pro ty, kteří v minulosti používali hudební službu pomazanou společností Google, takový problém.

417 417 3 3

Mezitím YouTube Music přidala stopku ve schopnosti přehrávat místní soubory, což je pravděpodobně největší nová funkce od spuštění na Androidu.

To však také chybí a vysvětluji, proč se musím ponořit do toho, proč já a vokální podskupina považujeme možnost nahrávat své vlastní zvukové soubory do cloudové služby za tak důležitou. Některé tratě prostě nejsou nikde dostupné. Ať už se jedná o staré nahrávky, indie vydání nebo nákupy na Bandcampu, některé skladby prostě nemají licenci pro streamovací službu.

Ještě hrozivější situace je, když algoritmy YouTube Music nerozpoznají video jako „hudební video, a proto se v aplikaci nezobrazí. Když přidáte hudební video do seznamu videí na YouTube.com, nezobrazí se v aplikaci YouTube Music. Při přehrávání zbytku seznamu skladeb se prostě nezobrazí. Někdy se také stane opak, když je běžné video považováno za hudbu a při přehrávání se objeví rušivě.

Pomocí Hudby Play můžete nahrávat soubory a poslouchat je na počítači a, což je důležitější, na mobilním zařízení. Od té doby, co jsem přešel na YouTube Music na plný úvazek, jsem čelil překážkám, které se zdají být ironické pro aplikaci vytvořenou vývojáři Hudby Play.

Dokud YouTube Music v květnu nepřidala místní přehrávání, musel jsem nadále používat Hudbu Play. Poté jsem s radostí používal jednu aplikaci, ale místní správa souborů byla ve světě mnoha zařízení extrémně únavná.

Abychom přidali urážku zranění, implementace místního přehrávání ve službě YouTube Music není ani tak dobrá a působí jako starší nástroj, který zajišťuje, že Android má aplikaci pro zpracování MP3, když již není předinstalovaná Hudba Play.

Je nepříjemné, že soubory ve vašem zařízení a skladby z knihovny YouTube jsou izolované. Nikde není tento oddíl otravnější než v seznamech skladeb, kde média z těchto dvou zdrojů nemohou interagovat. Místní soubory nelze přidávat do seznamu skladeb, který je jinak plný skladeb z knihovny YouTube Music a naopak. I když to má pravděpodobně zabránit špatným zkušenostem při odesílání, dokonce i Hudba Play umožňovala přidávat do další fronty jakýkoli obsah bez ohledu na zdroj.

Pokud bylo místní přehrávání tou největší funkcí za rok a nebylo to opravdu dobře udělané, co to prozrazuje o čemkoli dalším, na čem tým YouTube Music pracoval. Konkrétně cloudová knihovna, kterou mnoho minulých uživatelů považuje za tak drahocennou.

My v ve velké míře sledovali nové funkce ve službě YouTube Music prostřednictvím naší série APK Insight a je to podobné občasnému přeskupování lehátek. Kromě místních souborů mohu bez přehánění říci, že druhou nejpůsobivější každodenní změnou v používání YouTube Music byla adaptivní ikona.

telegraficky před opětovným spuštěním uvedli, že YouTube Music je zaměřena na to, aby ti, kdo používají YouTube zdarma jako hudební službu, platili a upgradovali. To není nerozumné publikum, o které bychom se měli snažit, protože platit 10 $ měsíčně za hudbu je v dnešní době jen normou.

Nicméně jako denní uživatel vidím YouTube Music Premium ano, to je skutečný název placeného hudebního předplatného jako nic jiného než krok k plnému YouTube Premium, který odstraňuje reklamy na celém webu s videem za 2 $ navíc. YouTube Music má alespoň dvě dobré funkce, které mohou oslovit běžné uživatele, ale v kontextu toho, že všichni ostatní jsou na Spotify a Apple Music, kde jsou dostupné sociální funkce, to nestačí.

Pokud YouTube Music nedokáže tak docela oslovit široké publikum (15 milionů odběratelů podle zprávy z minulého měsíce), pak zbývají vyznavači Hudby Play. Vzhledem k tomu, jak dlouho trvalo, než cloudová knihovna přišla do YouTube Music, není jasné, co mohou uživatelé Hudby Play od přechodu očekávat.

Od opětovného spuštění YouTube Music se můj pohled na službu rychle změnil ze slibného na dobrý a stále více „v pořádku“. Bohužel pro YouTube Music „dobře“ v roce 2019 opravdu není v pořádku vzhledem ke konkurenčnímu prostředí.

YouTube Music

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment