Alexa nyní odhadne, co potřebujete, než o to požádáte

Amazonka

Mluvit s chytrým asistentem je nepřirozené, zvláště když jednoduché úkoly vyžadují více příkazů. Ale nová aktualizace Alexa umožňuje chytrému asistentovi „odvodit“, jaké dovednosti potřebujete použít na základě kontextu vašich požadavků. Amazon říká, že díky nové funkci by se Alexa měla cítit více konverzační a zkrátit čas potřebný k používání dovedností.

Nová funkce zní trochu zmateně, ale ve skutečnosti je docela jednoduchá. Alexa poslouchá vaše otázky, odpovídá na ně a ptá se, zda potřebujete použít dovednost související s vaší otázkou. Po otázce, jak dlouho by se měl louhovat šálek čaje, může například Alexa říct „pět minut“ a poté se zeptat „chcete, abych nastavil časovač na pět minut?“

Řečeno slovy Amazonu, Alexa nyní může „odvozovat latentní cíle zákazníků – cíle, které jsou implicitní v požadavcích zákazníků, ale nejsou přímo vyjádřeny.“ Tato funkce by měla způsobit, že použití Alexy bude méně frustrující, i když by to mohlo být nepříjemné, pokud Alexa nesprávně interpretuje vaše „latentní cíle“.

Amazon ve skutečnosti říká, že první modely aktualizovaného Alexa by navazovaly na požadavky na „kuřecí recepty“ s „chcete, abych hrál zvuky kuře?“ Alexa je možná chytřejší než kdy jindy, ale inženýři z Amazonu si musí dát hodně práce, aby chytrý asistent nebyl otravný.

Nová funkce Alexa je dostupná anglicky mluvícím uživatelům Alexa v USA. Brzy by měla být spuštěna pro další jazyky a další regiony.

Zdroj: Amazon přes ZDNet

Leave a Comment