Amazon představuje 4K Fire Stick se zcela novým Alexa Voice Remote

Amazon představil novou verzi své Fire TV Stick za 49 $, která přichází s podporou 4K, Dolby Vision a HDR10+, stejně jako zcela nový Alexa Voice Remote.

Nový streamovací klíč přichází s rychlejším 1,7 GHz čtyřjádrovým procesorem (ve srovnání s 1,3 GHz u stávajícího modelu), díky čemuž je podle Amazonu „nejvýkonnějším dostupným streamovacím médiem.

Pokud jde o nový dálkový ovladač, má všechny stejné skvělé funkce jako ten starý, včetně hlasového vyhledávání a možnosti zapnout všechna vaše zařízení. Tento nový Alexa Voice Remote nyní přichází s vyhrazenými tlačítky pro napájení, hlasitost a ztlumení. A jako vždy můžete zařízení Echo spárovat s Fire TV a ovládat rozhraní zcela svým hlasem, pokud je to vaše věc.

Zatímco Amazon již nějakou dobu nabízí 4K streamovací zařízení, je to poprvé, co konkrétně Fire TV Stick získal upgrade na vyšší rozlišení. A s tímto upgradem se zdá, že tento nový Fire TV Stick 4K nahradí hlavní model Fire TV, což znamená, že celá řada streamovacích zařízení Fire TV od Amazonu se skládá pouze z Fire TV Stick, Fire TV Stick 4K a Fire TV Cube (tzv. Fire TV Cube také nyní přichází s novým Alexa Voice Remote).

Pokud jde o srovnání Fire TV Stick 4K s jinými streamovacími zařízeními na trhu, není to nejlevnější dostupné (tato pocta patří premiéře Roku za 40 $), ale rozhodně je na nejnižší úrovni 4K streamovacích tyčí/dongles/boxů – Chromecast Ultra stojí 70 USD a Apple TV 4K je na špičkové úrovni za 180 USD.

Koupit na Amazonu

Leave a Comment