Android 11 zobrazuje více přehrávačů médií na jednom místě

Android 11 Beta jsme měli v rukou teprve několik hodin, ale již nyní mohu říci, že mojí osobní oblíbenou funkcí je „obnovení médií“. Přepracování toho, jak Android 11 zachází s přehrávači médií a ovládáním hudby, je plné vítaných změn, ale možná jeho nejlepší funkcí je schopnost zobrazovat ovládací prvky pro více hudebních aplikací současně.

Pokud však používáte více mediálních aplikací, funkce obnovení médií systému Android 11 je ještě užitečnější, než byste si nejprve mysleli. Místo výměny karty zobrazující média při zahájení nové relace z jiné aplikace je karta přidána do karuselu. Například v GIF níže mám Google Podcasty a Spotify jako samostatné karty, protože jsem zahájil relaci Podcastů při poslechu Spotify. Dříve jsem měl v tomto kolotoči i video na YouTube. Tuto kartu lze zejména vyjmout dlouhým stisknutím.

S ohledem na to se tento prostor přehrávače médií jen zlepšuje, protože kondenzuje potenciální nepořádek v oznamovacím stínu Androidu 11. Namísto 2–3 oznámení pro různé aplikace jsou všechna seskupena na jednom místě.

Lidé v XDA si všimla, že na vývojářské relaci zveřejněné společností Google společnost vysvětlila, že v tomto kolotoči může být až pět aplikací najednou. Ještě lepší je, že tyto aplikace mohou přetrvávat po restartu, pokud vývojáři provedou v aplikaci nějaká vylepšení.

V této relaci a na snímcích níže se zdá, že Google má stále nějaké plány na vylepšení rozhraní funkce obnovení médií. Během několika příštích měsíců budeme sledovat, zda to bude spuštěno v pozdějších beta verzích.

android_11_media_player_space_scroll_1

Android 11

Android 11 Beta

Fitbit Versa 3Nejlepší smartphony Android

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment