Android měl v roce 2019 nejvíce zranitelností ze všech OS

Android je obecně považován za poměrně bezpečný operační systém, ale zdá se, že se až příliš často objevují zranitelnosti různých velikostí. Nyní zpráva tvrdí, že Android měl v roce 2019 nejvíce bezpečnostních zranitelností ze všech OS, ale to je naprosto v pořádku.

Android nebyl příliš daleko před ostatními platformami, Debian Linux těsně za ním na 360 a Windows 10, Adobe Acrobat, cPanel a Windows 7 také nebyly příliš pozadu. Pro Android je také pozoruhodné, že tato čísla ve skutečnosti klesají. Například v roce 2017 bylo objeveno neuvěřitelných 843 zranitelností a 525 o rok dříve.

Za dobu své existence bylo v Androidu objeveno 2 563 zranitelností.

NejlepšíVPN obviňuje to, alespoň částečně, ne na samotný Android, ale kvůli předinstalovaným aplikacím pro Android, které mají více oprávnění na vysoké úrovni, přičemž jeden takový problém se objevil v listopadu loňského roku.

V prohlášení kRychlá společnost, řekl mluvčí společnosti Google pro Android k této zprávě, zdůrazňme naše vlastní:

Zavázali jsme se k transparentnosti a měsíčně vydáváme bulletiny veřejné bezpečnosti o problémech, které byly v systému Android opraveny, abychom posílili zabezpečení ekosystému. Nesouhlasíme s názorem, že měření počtu bezpečnostních problémů opravených v OS je jakýmkoli ukazatelem zabezpečení platformy. Je to vlastně výsledek otevřenosti ekosystému Android fungujícího tak, jak bylo zamýšleno.

Ve skutečnosti by toto číslo nemělo uživatele tolik vyděsit. Mnoho zranitelností na zařízeních Android pochází ze změn výrobců zařízení nebo dokonce výrobců komponent na platformě. Například nedávný závažný exploit postihující miliony zařízení Android s čipovými sadami MediaTek nebyl způsoben samotným Androidem, ale spíše chybou ve firmwaru CPU třetí strany. Pozoruhodné je, že tyto zranitelnosti Androidu se také velmi liší v závažnosti, takže některé nemusí mít špatný dopad na koncové uživatele nebo nebyly někdy zneužity.

Celá tato zpráva jen zdůrazňuje, jak důležité je koupit zařízení Android, které dostává pravidelné bezpečnostní záplaty. Google ve svých měsíčních opravách opravuje nejrůznější zranitelnosti, takže je důležité mít aktuální informace. V tomto ohledu jsou pro získání pravidelných bezpečnostních záplat obecně nejlepší vlastní série Pixel od Googlu a smartphony Samsung, dokonce i ty levné (!).

Otevřená povaha Androidu má mnoho výhod, ale zranitelnosti, jako jsou tyto, jsou jednou z nevýhod. To je také důvod, proč Apple iOS nebyl na seznamu.

Android

Nejnovější zprávy pro Android. Získejte nejnovější informace o aplikacích, operátorech, zařízeních a dalších!

Fitbit Versa 3Nejlepší smartphony Android

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment