Android Q Beta 4 láká na funkci „Pozor na obrazovce“.

Pro čtvrtou beta verzi z mnoha přináší nejnovější verze Androidu Q spoustu nových věcí. Hned v zákulisí Google přidal funkci „Adaptive Sleep“, která se objevila v Android Q Beta 3, a nyní ji nazývá „Pozornost obrazovky“.

Tyto řetězce také vysvětlují, že zde existuje komponenta ochrany osobních údajů. Konkrétně žádná data zachycovaná snímačem fotoaparátu nejsou odesílána do Googlu ani se neukládají do vašeho zařízení.

Zabraňuje vypnutí obrazovky, když se na ni díváte.

Sledování obrazovky využívá přední kameru, aby zjistilo, zda se někdo dívá na obrazovku. Funguje na zařízení a obrázky se nikdy neukládají ani neodesílají do Googlu.

Vypnuto

Zapnuto / Obrazovka se nevypne, pokud se na ni díváte

Pozor na obrazovce

Tato nová možnost se zjevně objeví v nastavení zobrazení zařízení (Nastavení > Displej > Pozor na obrazovku) a zobrazí animaci, kterou vidíte níže. Tato funkce také vyžaduje dvě věci, které již umí každý smartphone se systémem Android.

Booleovská hodnota rámce config_adaptive_sleep_available musí být nastavena na true.

Volající aplikace musí mít oprávnění android.permission.CAMERA.

Pokud si pamatujete, kdy se „Adaptive Sleep“ poprvé objevil v Android Q, Google řekl, že tato funkce byla pouze zástupným symbolem pro funkce OEM. Vzhledem ke stylu animace, který se obecně používá pro funkce Pixel v nabídce Nastavení, to stále více vypadá, že to společnost přinese do zařízení Pixel. Doufejme, že budoucí vydání Androidu Q odhalí více o „pozornosti obrazovky“.

Android 10

Android Q Beta

Fitbit Versa 3Nejlepší smartphony Android

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment