Anker Nebula uvádí na trh Android TV dongle za 90 dolarů

Jak jsme informovali na začátku tohoto roku, Nebula značky Anker tento týden v tichosti vydala svůj hardwarový klíč pro streamování Android TV s dálkovým ovladačem s referenčním designem Google a poměrně vysokou cenou.

Streamovací klíč Nebula 4K s Android TV je nyní k dispozici za 89,99 $ na Amazonu a je docela standardním balíčkem. Samotný dongle má design bez vestavěného kabelu, místo toho nabízí port microUSB na jedné straně pro napájení a port HDMI na druhé straně pro výstup displeje. Oba kabely jsou součástí dodávky, stejně jako napájecí kostka a dvojice AAA baterií.

V popisu je uvedeno, že tento Nebula Android TV dongle běží na Androidu 10 hned po vybalení a podporuje výstup HDMI 2.1. Podpora 4K a HDR a také zvuk Dolby Digital Plus. U většiny zařízení Android TV to není nic neobvyklého. Specifikace je doplněna 2 GB RAM a 8 GB úložiště. Použitý procesor není zmíněn.

Jednou z větších atrakcí je dálkový ovladač, který využívá referenční design Google® G10, se kterým jsme se seznámili na začátku tohoto roku. Nebula přidělila tlačítka zkratek YouTube, Netflix, Prime Video a Disney+.

Na současném trhu v USA se opce Anker檚 jeví jako poměrně obtížný prodej. Zatímco dálkový ovladač Google G10 je jednoznačným prodejním argumentem, cena 89 USD je mnohem vyšší než u možnosti Walmart Onn s podobnými specifikacemi a stejným dálkovým ovladačem za 29 USD. Je také mnohem vyšší než Chromecast s Google TV, který má upgradované uživatelské rozhraní Google TV za 49 USD.

Leave a Comment