Aplikace Android Auto pro obrazovky telefonu bude „prostávkou“

Včera se ukázalo, že Android Auto získá aplikaci „Phone Screens“ i poté, co Google v květnu oznámil jako náhradu režim Assistant Driving Mode. Nová zpráva vykresluje tuto připravovanou aplikaci jako nic jiného než zarážku ve světle toho, že funkce podporovaná asistentem nesplňuje její letní vydání.

To souvisí s tím, že Google zjednodušil zážitek z auta tím, že zabudoval službu Android Auto do nejnovějšího operačního systému, ale výsledkem je nespustitelná aplikace pro všechny ostatní, kteří se spoléhali na režim pouze pro telefon. Pokud by byl k dispozici Asistent Driving Mode, Google by uživatelům zamýšlenou náhradu.

Dnešní zpráva však odhaluje, že nyní neexistuje „žádné plánované datum vydání“ pro režim Assistant Driving Mode. Na pódiu na I/O 2019 Google uvedl, že bude vydán letos v létě. Týdny do tohoto termínu se však teprve musí objevit, a proto vyžaduje, aby Google poskytl nějaké jízdní zážitky na zařízeních Android 10.

Android Auto Režim jízdy Google Assistant

Pokud něco, skutečnost, že Android Auto pro obrazovky telefonů bude k dispozici až v „nadcházejících týdnech“, naznačuje ještě delší zpoždění pro režim jízdy. Mezitím bude připravovaná aplikace dostupná pouze dočasně. Podle The Verge:

Tato verze Android Auto by měla být v podstatě identická s tím, co existovalo dříve, ale s jedním velmi velkým upozorněním: nebude trvat věčně. Google jej ukončí, jakmile bude rozhraní s Asistentem připraveno k širokému přijetí. Upozorňujeme, že to může znamenat, že obě aplikace budou nějakou dobu existovat vedle sebe.

Google signalizoval, že Android Auto na telefonech nebude dostávat další aktualizace. Nejnovější redesign pro Auto byl zcela zaměřen na automobily, zatímco Driving Mode umožňuje lépe integrované funkce. Funkce Asistent může například obnovit podcasty nebo hudbu, kterou jste přehrávali na chytrých displejích, než nasedli do auta.

Celkově je to pro Google dobrý krok a jedna ze vzácných útěch společnosti, která pomáhá zajistit konzistentní uživatelskou zkušenost tváří v tvář pověsti zabíjejících produktů, než budou uživatelé připraveni na přechod.

Assistant je osobní asistent společnosti Google, který je schopen odpovídat na otázky, provádět automatizované úkoly a další

Android Auto

Android Auto je rozšíření platformy Android, které je vysoce optimalizované pro použití v jedoucím vozidle. Systém je navržen tak, aby omezil počet interakcí, které budete mít se svým chytrým telefonem, abyste mohli sledovat cestu.

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment