Aplikace Fotoaparát Chrome OS pro režim Portrét a další [Gallery]

S Google Pixel Slate udělal Chrome OS určitý krok vpřed v kvalitě fotoaparátu a ve skutečnosti to bylo první zařízení s Chrome OS, které představilo fotografie v režimu Portrét. Tato funkce je od té doby exkluzivní pro Pixel Slate, který používá vlastní vlastní aplikaci. Podle nové změny kódu bude sériová aplikace Fotoaparát Chrome OS velmi brzy získávat režim Portrét a další.

V současné době má rozhraní aplikace Chrome OS Camera poněkud tvar písmene „L“ s ovládacími prvky podél levého a spodního okraje. Nový design skrývá ovládací prvky na levém a pravém okraji a přidává posuvník pro výběr režimu na pravé straně pod tlačítkem spouště. V tomto novém posuvníku budete moci najít stávající režimy „Fotografie“ a „Video“ a dva nové?#8221;Čtverec“ a „Portrét“.

Čtvercový režim dělá přesně to, co říká, pořizuje čtvercové fotografie (poměr 1:1), ideální pro Instagram a další. Čtvercový režim pod kapotou ve skutečnosti pouze pořídí fotografii v plné šířce a poté ji ořízne do čtvercového tvaru.

Portrétní režim je však mnohem složitější funkce, kterou je třeba vyladit pro každý jednotlivý fotoaparát. Pokud váš Chromebook nepodporuje fotografování s efektem bokeh, zobrazí se při přepnutí na portrét chyba.

Zatím si nejsme jisti, proč je režim na výšku zpřístupněn v nativní aplikaci Chrome OS, protože známky naznačovaly, že Chrome OS přechází na aplikaci Fotoaparát Google pro Android. Možná to již neplatí, nebo možná jiní výrobci OEM zamýšlejí zahrnout režim Portrét a fotoaparát založený na Androidu je exkluzivní pro zařízení Made by Google.

Víme, že režim Portrét nativní aplikace Chrome OS Camera je testován s Pixel Slate, protože předběžná verze Pixel Slate (s Pixel Slate Keyboard) je jasně viditelná v náhledu fotoaparátu na jednom z výše uvedených snímků obrazovky.

Ať už je to jakkoli, je jasné, že Google se rozhodl konečně něco udělat se špatnou situací se softwarem fotoaparátu v systému Chrome OS. Tuto novou verzi aplikace Fotoaparát můžeme vidět již v Chrome OS 75, i když Chrome OS 76 může být bezpečnější odhad.

Chrome OS

Chrome 76

Kyle je autor a výzkumník pro , se zvláštním zájmem o produkty Made by Google, Fuchsia a Stadia.

Máte tip nebo si chcete popovídat? Twitter nebo e-mail. [email protected]

Nejlepší ChromebookyRecenze Nest Wifi

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment