Aplikace pro Android přicházejí na Chromebooky a ASUS Chromebook Flip je prvním zařízením, které ochutná, jaké to bude. Dává to smysl, opravdu nejde o ultrapřenosný konvertibilní laptop-slash-tablet, se kterým mnoho funguje dobře s klávesnicí i bez ní. Skutečná otázka však zní jak je to praktické?

Než se do toho pustíme, rozhodně stojí za zmínku, že se to právě dostává do kanálu pro vývojáře Chrome OS, což znamená, že pokud nechcete žít na hraně, pak tuto aktualizaci na svém Flipu neuvidíte. Zde je návod, jak povolit kanál pro vývojáře, pokud na něm ještě nejste.

Když to stojí mimo, podívejme se blíže.

Jak povolit aplikace pro Android na ASUS Chromebook Flip

Pokud si to chcete vyzkoušet sami, musíte být nejprve na nejnovější verzi Dev Channel. Pokud tam již jste, pak je zde pouze jedno malé tlačítko, které musíte nejprve vyladit.

Nejprve přejděte do nabídky Nastavení vašeho Flip kliknutím (nebo klepnutím!) na stavový panel v pravém dolním rohu. Odtud stačí klepnout nebo kliknout na 淪ettings.滭/p>

reklama

Jen o kousek níž na obrazovce je možnost pro Android aplikace s malým zaškrtávacím políčkem. Klepněte na toho malého chlapíka a jste na cestě.

Google Play se spustí a provede vás nastavením ne nepodobným tomu na zařízeních Android, které zabere několik minut. To je ono, jsi v tom.

Co lze očekávat od aplikací pro Android v systému Chrome OS

To je opravdu otázka, ne? Stručně řečeno, můžete očekávat aplikace pro Android. Vzhledem k tomu, že se v podstatě jedná pouze o Android běžící uvnitř Chrome OS ve vlastním okně, je to prakticky identické s 渞eal věcí. Protože, víte, to je skutečná věc.

Jakmile na Chromebooku povolíte aplikace pro Android, ikona Obchodu Play bude připnuta na poličku. Stejně jako na Androidu zde získáte všechny své aplikace pro Android. Je to stejné jako v Obchodě Play na všech ostatních zařízeních Android, takže pokud již používáte Android, přesně víte, co zde máte dělat.

Instalace aplikací byla podle mých zkušeností rychlá a bezbolestná a přechod mezi aplikacemi pro Android a Chrome je překvapivě hladký. Přesto v operačním systému existuje určité odpojení, jako když se snažíte najít aplikace pro Android. Všechny dopadnou na lištu aplikací stejně jako aplikace Chrome OS, ale neexistuje způsob, jak určit, co je Android a co Chrome, zvláště pokud mají obě aplikace stejnou ikonu. Například Gmail používá stejnou ikonu v Chrome OS a Androidu, takže když ji hledáte, jde o hádací hru, kterou otevřete.

Jak již bylo řečeno, existuje snadný způsob, jak získat přístup ke všem aplikacím pro Android na jednom místě: vyhrazený zásobník aplikací. Používám App Swap a mám to připnuté na poličce. Jedno klepnutí a všechny moje aplikace pro Android jsou vepředu a uprostřed. Přesto je to dodatečné řešení, které bych rád viděl, jak Google interně oslovuje, i když to není tak, že hodím malý odznak Android na samotnou ikonu nebo složku Android na hlavním panelu aplikace. Nebo oboje!

reklama

Ale celkově jsem byl opravdu ohromen tím, jak aplikace pro Android fungují na Chrome OS. Zjistil jsem, že aplikace jako Gmail a Slack ve skutečnosti jsou lepší než jejich webové protějšky a vidím, že je v tuto chvíli používám častěji než web. Fungují také aplikace, které mohou čerpat z jiných aplikací, jako je LastPass a Facebook Messenger dokonale, což mě vlastně trochu vyvedlo z hlavy. Hry, benchmarky a podobně vše běželo překvapivě dobře. Obecná zkušenost byla většinou solidní.

Přesto to není bez chyb. Aplikace pro Android ještě neznají poličku Chrome OS, takže se za ní často stahují (zejména při maximalizaci). Automatické skrytí police Chrome s tím pomůže, ale stále je to problém, který bych si přál, aby se nemusel řešit. Na samotném Flipu také po zavření a otevření víka zmizí celý Android – aby bylo vše opět funkční, je obecně vyžadován restart.

Stejným způsobem ukázalo přepínání z režimu notebooku do režimu tabletu také svůj spravedlivý podíl problémů, většinou proto, že v režimu tabletu jsou všechny aplikace nuceny na celou obrazovku. Některé aplikace pro Android se v takovém případě chovají divně. Ale je těžké být hloupý, když dobrovolně a vědomě testuji tyto věci v prostředí, které je v podstatě beta, protože běžím na kanálu Chrome OS Dev. Na to, co je časná implementace, je to zatraceně působivé.


Zatím se mi opravdu líbí to, co vidím z aplikací pro Android v Chrome OS. Dává mi to velký smysl na zařízeních, jako je Flip, ale mám pocit, že tam bude mnohem větší odpojení s něčím, co nelze přeměnit na tablet, jako je Chromebook Pixel. A pravděpodobně se to bude cítit ještě trapněji na nedotykových zařízeních, protože většina aplikací pro Android opravdu optimalizované pro interakci s myší a klávesnicí. V každém případě je to pro Chrome OS rozhodně krok správným směrem.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu