Používáte Windows Media Center primárně ke sledování živého televizního vysílání? Pokud ano, můžete se vyhnout několika kliknutím nebo tahům klávesnice a automaticky spustit aplikaci Media Center v režimu živého televizního vysílání.

Pokud používáte dálkový ovladač Media Center, můžete vždy spustit režim živého televizního vysílání stisknutím tlačítka živého televizního vysílání. Pokud nemáte dálkové ovládání, zde je rychlý přepínač, který můžete použít ke splnění úkolu. Pokud spustíte aplikaci Media Center z ikony na ploše, klikněte na ikonu pravým tlačítkem a vyberte Vlastnostia klikněte na Zkratka záložka nahoře.

V cílová krabici, měli byste vidět %windir%ehomeehshell.exe. Za exe nechte mezeru a napište “/mcesuperbar://tv?live=true”

Poslední řetězec by nyní měl znít:

%windir%ehomeehshell.exe „/mcesuperbar://tv?live=true“

Klikněte na „OK“.

Pokud otevřete Windows Media Center z nabídky Start namísto z plochy, budete muset přidat přepínač tam. Klikněte na Start > Všechny programy, poté klikněte pravým tlačítkem na Windows Media Center a vyberte Vlastnosti.

Poté přidejte stejný přepínač do cílová textové pole na Zkratka tab.

reklama

To je ono! Media Center se nyní otevře přímo v režimu živého televizního vysílání na vašem posledním sledovaném kanálu.

Pokud WMC používáte hlavně ke sledování živého televizního vysílání, je to skvělý trik, který jej automaticky otevře a ušetří vám pár kliknutí.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad