Barnes & Noble oznamuje 10,1palcový NOOK s Google Play za 130 $

Levné tablety nejsou k sehnání, s řadou Amazon® Fire je de facto volbou pro většinu spotřebitelů. Tablety Fire postrádají podporu Google Play ihned po vybalení, ale naštěstí je tu Barnes & Noble s novějším větším tabletem NOOK.

B&N již prodává 7palcový NOOK, ale pokud chcete něco víc pro sledování Netflixu nebo jiných video služeb, větší model bude vaše nejlepší sázka. Větší NOOK nabízí 10,1palcový IPS displej s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1920×1200. Získáte 32GB interní úložiště a slot pro Micro-SD pro rozšíření. Tablet se nabíjí přes Micro-USB a obsahuje 3,5mm jack pro sluchátka.

Tablet také obsahuje POGO piny pro připojení krytu klávesnice nebo nabíjecího doku, i když v tuto chvíli není žádná zmínka o ceně ani dostupnosti žádného z nich. Životnost baterie je v pořádku, s údajným používáním 8 1/2 hodiny pro přehrávání videa a procházení. Pokud toto používáte pouze jako elektronickou čtečku, pravděpodobně získáte delší životnost z každého nabití.

Jedním opravdu snadným místem, kde mohou výrobci ušetřit peníze za tablety v této cenové kategorii, jsou nevýrazné specifikace Wi-Fi; tady to naštěstí neplatí. Získáte plnou podporu pro 5GHZ Wi-Fi, takže stahování aplikací by mělo být příjemné a rychlé. Konečně máte přední a zadní fotoaparáty, a i když tyto nebudou soutěžit s fotoaparáty chytrých telefonů, budou vhodné pro videohovory.

Aplikaci NOOK můžete získat na jiných zařízeních, takže tento tablet nepotřebujete konkrétně ke čtení vaší sbírky e-knih, ale i když se nestaráte o čtení dlouhých románů, je to stále opravdu působivý produkt. Nejnovější Fire HD 10 od Amazonu začíná na 20 dolarech navíc a ke stažení aplikací z Obchodu Google Play musíte skákat přes obruče. Obchod Play má mnohem větší katalog aplikací než obchod Amazon, takže možnost pouze zapnout tablet a začít stahovat všechny aplikace je obrovské plus.

Pokud vás novinka NOOK zaujala, můžete si ji předobjednat již nyní.

Leave a Comment