Bezplatná recenze TicPods: Neuvěřitelně pohodlná skutečně bezdrátová sluchátka s náročným ovládáním

Hodnocení:8/10?

 • 1 – Absolutně horký odpad
 • 2 – Třídění vlažných odpadků
 • 3 – Silně vadný design
 • 4 – Některé výhody, spousta nevýhod
 • 5 – Přijatelně nedokonalé
 • 6 – Dost dobré na nákup ve výprodeji
 • 7 – Skvělé, ale ne nejlepší ve své třídě
 • 8 – Fantastické, s několika poznámkami pod čarou
 • 9 – Drž hubu a vezmi si moje peníze
 • 10 – Absolutní designová Nirvana

Cena: 130 dolarůKoupit na Amazonu

Cameron Summerson

TicPods Free jsou skutečně bezdrátová sluchátka od Mobvoi za 130 $ a jsou opravdu dobrá. Ve skutečnosti jsou velmi blízko k dokonalosti – jsou pohodlné a pohodlné. I přes špatné ovládání gesty a slabé basy je však stále miluji.

Zde je to, co máme rádi

 • Neuvěřitelně pohodlné
 • Jsou super pohodlné i po hodinách nošení
 • Zůstávají na svém místě i při intenzivním tréninku

A co my ne

 • Gesta nelze přizpůsobit
 • Nedostatek možností upozornění na baterii

Design: Malý a pohodlný

Promluvme si trochu o designu, protože to je pravděpodobně moje nejoblíbenější věc na TicPods. Jsou prostětak pohodlné.Jako téměř každá sada skutečně bezdrátových sluchátek na trhu se dodávají v malém nabíjecím pouzdře, které má skvělou kapesní velikost. To znamená, že je můžete nosit všude s sebou.

Kromě toho se neuvěřitelně snadno spojují. V okamžiku, kdy je poprvé vyjmete z pouzdra, přejdou do režimu párování – spárujte je s telefonem a pokaždé se poté okamžitě připojí. Než se dostanou k mým uším, jsou již připojeni a připraveni vyrazit. Tak rychle.

TicPods v dlani
Příliš červené na váš vkus? Nebojte se, jsou také v bílé a tmavě modré. Cameron Summerson

To samo o sobě udělalo z těchto sluchátek moje oblíbená po celou dobu, co jsem je kontroloval. Mám několik sad – jak drátových, tak bezdrátových – ale asi v 90 procentech případů, kdy potřebuji nějaké sluchátka, jsem sahal po TicPods. Neznějí tak dobře jako kterékoli z mých ostatních, o kterých budeme hovořit podrobně níže, ale pohodlí neguje všechny kompromisy. Všichni.

Samozřejmě, že nejsou dokonalé. Pouzdro nabíjí sluchátka, když jsou v něm (takže vždy vyjdou plné, za předpokladu, že pouzdro není mrtvé), ale není dostatek možností, jak vám dát vědět o úrovni nabití pouzdra nebo sluchátek. Existují dvě nastavení:

 • Zůstane zelená:Více než 10% nabití
 • BlikáČervené:Nabití méně než 10 %.

Jo, to je ono. Je to dost hrozné. Jako, no tak, Mobvoi, dovolte mi získat nějakou střední možnost – blikat zeleně na 10-49 % nebo tak něco. Tohle všechno nebo nic svinstvo neřeší. Nechci vědět, že moje pupeny jsou téměř mrtvé, než si uvědomím, že je musím nabít.

Fit a pohodlí: jako rukavice pro moje ušní dírky… nebo tak něco

Jeden moudrý muž jednou řekl, že skutečně bezdrátová sluchátka jsou jen tak dobrá, jak jsou pohodlná, což je něco, co si Mobvoi musel vzít k srdci s TicPods Free (dále jen „TicPods“). Hned po vybalení mi tito vtipálci vlezli přímo do uší, jako by tam měli žít.

TicPods vedle pouzdra
Cameron Summerson

Protože ne každý bude mít stejnou zkušenost, TicPods se dodávají s několika sadami silikonových špiček. Standardně se dodávají s větší z těchto dvou sad – což by mělo fungovat dobře pro většinu lidí – ale ty menší by měly být dobré, pokud jste jedním z těch malých ušáků. S tvými roztomilými ušními dírkami.

Od té doby, co jsem je dostal, nosím TicPods docela intenzivně. Nosil jsem je při sekání na dvoře, na nákupech, při sezení u stolu, procházkách po parku a při cvičení. Měl jsem je na sobě 10 nebo 15 minut v kuse a měl jsem je na sobě dvě nebo tři hodiny v kuse. Ale bez ohledu na to, co jsem dělal, jedna věc byla jasná: chlape, tyhle jsou tak pohodlné.

Z velké části mi zůstaly v uších velmi dobře a tak nějak zmizely. jsousuper světlo, takže je to skoro jako by tam nebyly. To je hezké. A opět jsou pohodlné. Možná nejpohodlnější sluchátka, jaké jsem kdy měl. To je samozřejmě dost subjektivní, ale přesto stojí za zmínku.

I když mi držely v uších docela dobře, občas trochu sklouzly a vyžadovaly rychlé přenastavení – většinou během šíleně zpocených a tvrdých tréninků. Dává smysl.

Vlastnosti a použití: Dobře padnoucí s jemnými gesty

I když se nošení TicPods ukázalo jako skvělý zážitek, jejich používání bylo trochu rafinovanější než většina ostatních kvůli interakcím založeným na gestech.

Ve výchozím nastavení existuje několik klíčových gest:

 • Přejetím nahoru a dolů ovládáte hlasitost; tohle funguje na obě strany.
 • Dvojitým klepnutím přeskočíte skladby; to také funguje na obou stranách.
 • Dlouhým stisknutím levého pupenu pozastavíte.
 • Dlouhým stisknutím pravého tlačítka vyvolejte Asistenta Google.
 • Automatická detekce uší pro pozastavení/přehrání hudby, když vyjmete/vložíte tyčinky.

Jsou docela užitečné, ale k dokonalosti mají daleko. Za prvé, nejsou přizpůsobitelné. Já bychmilovat způsob, jak změnit přiřazený příkaz pro dané gesto – například chci, aby se dvojité klepnutí na levý pupen vrátilo o jednu stopu zpět a pravé pupen se posunul vpřed. Jak to stojí, dvojitým poklepáním na jeden pupen se stopa přeskočí. To mi moc nedává smysl.

TicPods ležící na OnePlus 6T
Cameron Summerson

Za druhé, při příležitostech, kdy jsem potřeboval upravit sluchátka, by to často interpretovalo úpravu jako dvojité klepnutí a přeskočení přehrávané stopy. Řeknu vám: je to mnohem frustrující, než by mělo být, hlavně proto, že se mi to stalo asi v 70 procentech případů. Dráždí.

Za třetí, funkce dlouhého stisknutí na obou pupenech je rovně nahoru odpad. Trvá to asi o 1,5 sekundy déle, než by mělo – prostě máte pocit, že to držítenavždy. Připadá mi tak malicherné poukázat na to, ale gesto poklepání a podržení by nemělo trvat déle než 1,5 sekundy, ale po třech sekundách je to dvojnásobek. A zároveň si uvědomuji, že tři sekundy jsoune dlouho, je to jako věk, když tam stojíte a držíte si ruku na sluchátku, abyste zastavili hudbu. Je to jen vtipné gesto a nejraději bych to mohl vypnout.

To je moje největší stížnost na TicPods. Přál bych si, aby existoval způsob, jak změnit, upravit nebo zakázat gesta – zejména na individuálním základě. Ale ani v rámci aplikace Mobvoi to není možné. A je to frustrující.

Kvalita zvuku: Myslím, je to v pořádku

Pokud bych měl vybrat největší nevýhodu TicPods, je to kvalita zvuku. Ne proto, že znějíšpatný,jen proto, že trpí stejnými problémy, jaké mají jiné skutečně bezdrátové ‘buds: mají velmi malou basovou odezvu.

Chápu, že basa není pro každého šálek čaje, a to je skvělé, ale veškerá hudba potřebujenějaký bas. Nemusí vám to lámat mozek a tak, ale basy jsou to, co dává hudbě ten šmrnc, který většinu času potřebuje – dokonce i low end, který definuje některé žánry. Ale s TicPods to nezískáte; některé frekvence se na těchto malých chlapících ani nezaregistrují. Je to průšvih.

TicPods v pouzdře
Cameron Summerson

Upřímně, dává to smysl. V každém sluchátku tohoto typu je spousta technologií nacpaných do minimálního prostoru, což ubírá místo pro větší ovladače. Výsledkem je, uhodli jste, méně basů.

Nyní, to vše stranou, TicPodsdělat mají vynikající čistotu zvuku. Mohou jim chybět basy, ale to neznamená, že jsou pronikavé nebo dokonce plechové – mají jasnou, definovanou kvalitu zvuku, která je vynikající, jakmile se dostanete přes problém „kde jsou basy“. Z tohoto důvodu je stále vřele doporučuji, pokud hledáte sadu skutečně bezdrátových sluchátek do uší.

Další výhodou je, že toto jsou jedny z mála sluchátek, které jsem kdy v životě nosil, kde mohu stále konverzovat se skutečnými lidmi ve stejné místnosti jako já. Neucpávají mi zvukovody do té míry, že všechno, co nevychází z pupenů, zní tlumeně a strašlivě, takže stále slyším lidi, kteří se mnou mluví. V dalším zábavném zvratu mohu s těmito lidmi také mluvit a využít něco, čemu se říká „konverzace“. To vše bez vyndání sluchátek!

Skvěle fungují také pro telefonické rozhovory. Vždy jsem při telefonování nenáviděl nošení špuntů (nebo čehokoli potlačujícího hluk), protože se dost dobře neslyším – v hlavě zním tlumeně a nemůžu to vydržet. Ale protože mi TicPods tolik neblokují sluch, mohu s nimi mluvit. Líbí se mi to, protože jsou tak užitečné pro dlouhé konverzace nebo videochaty a podobně.

Závěr: Navzdory nedostatkům je miluji

Pouzdro na TicPods
Cameron Summerson

Stejně jako miluji sluchátka, která mají skvělé low-endy – jaké mámněkolikpárů, kabelových i bezdrátových – stále se mi zdá, že v 90 procentech případů, kdy potřebuji sluchátka, sahám po TicPods. Proč? Protože jsou zatraceně pohodlné.

A to je to, co zde nelze přeceňovat: skutečná hodnota je v pohodlí skutečně bezdrátových sluchátek. Nejde o kvalitu zvuku. V případě TicPods nejde ani o pohodlí (i když to je pro mě velká výhoda) – jejich použití je tak snadné. Pouzdro je malé, takže ho snadno hodím do kapsy a vezmu je všude s sebou. Spojují se okamžitě. Žádné zapínání/vypínání; žádné čekání na spojení. Žádné kabely, se kterými by se dalo šmejdit. Fungují rychle a okamžitě. A odpojují se stejně rychle a snadno. Nemluvě o ceně 130 USD, jsou levnější než dokonce i ta nejdostupnější úroveň AirPods, která začíná na 160 USD.

Ale na konci dne, komfort a pohodlí je název hry pro skutečně bezdrátová sluchátka, což je místo, kde TicPods vynikají.

Hodnocení: 8/10Cena: 130 dolarůKoupit na Amazonu

Tady檚 Co se nám líbí

 • Neuvěřitelně pohodlné
 • Jsou super pohodlné i po hodinách nošení
 • Zůstávají na svém místě i při intenzivním tréninku

A co my ne

 • Gesta nelze přizpůsobit
 • Nedostatek možností upozornění na baterii

Leave a Comment