Canary, tvůrci domácí bezpečnostní Wi-Fi kamery, kterou jsme krátce zkontrolovali začátkem tohoto roku, provedli určité změny ve svých členstvích. Konkrétně snížili počet funkcí dostupných uživatelům na bezplatné úrovni, což vyvolalo určitou oprávněnou reakci.

PŘÍBUZNÝ: Jak nastavit domácí bezpečnostní kameru Canary

Je pravda, že většina Wi-Fi kamer je omezena v tom, co mohou dělat, aniž by si uživatelé hledali placené předplatné nebo členství. Je to však stále obtížné spolknout pilulku, zvláště když společnost omezí funkce, které byly dříve zdarma.

V minulosti společnost Canary svým uživatelům poskytla některé velkorysé funkce ve své bezplatné úrovni, zejména možnost nahrávat a ukládat všechna videa s detekovaným pohybem po dobu až 24 hodin a také stahovat kterákoli z těchto videí lokálně do vašeho zařízení. To se však spolu s pár dalšími vychytávkami změnilo. Zde je přehled nových změn:

  • Bezplatní uživatelé nyní místo celého videa uvidí pouze 30sekundové „náhledy videa“ jakéhokoli detekovaného pohybu.
  • Noční režim je nyní placenou funkcí.
  • Bezplatní uživatelé již nebudou moci nahrávat video v domácím režimu.
  • Stahování videí již není dostupné na bezplatné úrovni.

Naštěstí 24hodinový limit stále platí pro bezplatné uživatele, ale přechod od úplných videí k pouhým 10sekundovým klipům je docela rána, i když se tyto náhledy skládají z nejdůležitějších částí. Stále však budete moci vidět živý náhled, kdykoli budete chtít, a stále můžete dostávat upozornění, kdykoli je detekován pohyb.

reklama

Pokud jde o změnu na noční režim, tím se počet režimů pro bezplatné uživatele snižuje na pouhé dva: Domácí režim a Režim pryč. Noční režim je vyhrazený režim, když jste doma a spíte, a vy jste mezi nimi mohli snadno přepínat v aplikaci (nebo automaticky naplánovat přepínání). Noční režim je však nyní pro bezplatné uživatele pryč.

S novými změnami v režimu Home Mode je to skutečně užitečné pouze v režimu Away. Nebyl bych tedy překvapen, kdyby většina uživatelů odsud nastavila své kamery Canary na režim Away 24/7. To bude znamenat, že budou dostávat upozornění na každou jednotlivou událost pohybu, ale v případě potřeby můžete alespoň oznámení pro aplikaci zcela zakázat. Dobrou zprávou s domácím režimem je však přidání živého zobrazení v domácím režimu, což jste dříve nemohli.

PŘÍBUZNÝ: Co je Nest Aware a měli byste platit za předplatné?

A co je nejdůležitější: i když chápu, že uživatelé Canary jsou těmito změnami rozrušeni, bezplatná úroveň stále nabízí více funkcí než Nest Cam s vlastní bezplatnou úrovní. Bez předplatného Nest Aware není Nest Cam ve skutečnosti nic jiného než oslavovaná kamera pro živé vysílání – pořizuje pouze snímky obrazovky pohybu a uchovává se pouze tři hodiny. Nicméně, to dělávás upozorní na pohyb, takže je to tak.

Přesto to umisťuje Canary níže na seznamu Wi-Fi kamer a množství bezplatných funkcí, které jsou na nich dostupné. Existuje spousta dalších možností, které je třeba zvážit, pokud nejste ochotni utratit peníze navíc za placené předplatné, včetně Arlo Pro, který nahrává a ukládá videa po dobu až sedmi dnů, aniž by zaplatil jediný cent navíc.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu