Chrome testuje naše stránky, které automaticky seskupují navštívené stránky

Kromě vylepšování technických základů prohlížeče se Google snažil usnadnit používání Chromu pomocí funkcí, jako jsou skupiny karet a kopírování odkazu ke zvýraznění. Chrome nyní experimentuje s funkcí „Cesty“ a bočním panelem Vyhledávání.

Díky Cestám Chrome automaticky seskupuje informace a weby, které najdete v průběhu „prozkoumávání tématu“. To je v protikladu k ručnímu prohledávání historie procházení dříve zobrazených stránek nebo správě záložek, kdy Google také nabízí související návrhy vyhledávání.

Pokud jste v posledních několika týdnech zkoumali cestu do Yosemite, Journeys seskupí všechny stránky, které jste navštívili v souvislosti s Yosemite, takže si je můžete snadno prohlédnout, aniž byste museli probírat historii procházení.

Cesty se objeví na chrome://history/journeys. Tato stránka vám umožňuje vyhledávat témata a zároveň nabízí rychlé odkazy na Historie, Karty z jiných zařízení a Vymazat údaje o prohlížení. Můžete také smazat jednotlivé cesty.

Google poznamenává, že tato funkce existuje pouze lokálně ve vašem zařízení a není synchronizována s vaším účtem Google v cloudu. To by se mohlo v budoucnu změnit, protože se Journeys možná stanou něčím podobným automatickým záložkám.

Spouštíme Journeys jako experiment v Chrome Canary na počítači a těšíme se na zpětnou vazbu, abychom jej mohli dále vylepšovat, než jej rozšíříme široce.

Druhým experimentem je schopnost „snadno porovnávat výsledky vyhledávání“. Jak jsme tento týden povolili, tato funkce v podstatě načte mobilní verzi Vyhledávání Google na levém postranním panelu. Příliš se neliší od připravované integrace Google Lens pro stolní počítače.

Po vyhledání něčeho a přechodu na odkaz se vlevo od adresního řádku objeví ikona „G“. Klepnutím otevřete Vyhledávání, takže si můžete „zobrazit stránku přímo v hlavním okně prohlížeče, aniž byste museli přecházet tam a zpět nebo ztratit výsledky vyhledávání“.

Společnost zejména říká, že jakékoli širší spuštění této funkce by bylo doprovázeno podporou dalších vyhledávačů:

S touto funkcí nejprve experimentujeme v kanálu Chrome OS Dev s Vyhledáváním Google a s jakýmkoli širším zavedením v budoucnu se snažíme přinést ji na více platforem s podporou více výchozích vyhledávačů.

Google Chrome, dostupný pro Windows, Mac a Linux, je nejrozšířenějším desktopovým prohlížečem na světě. Od svého spuštění v roce 2008 se Chrome rozšířil na Android, iOS a je základem cloudového operačního systému.

Google vyhledávání

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment