Co čteme: Romány „Star Wars“ Prozkoumejte galaxii daleko, daleko

Zatímco každý, kdo nežil pod skálou, zná různé trilogie Skywalkerovy ságy v rámci Hvězdné války vesmír, ne každý ví, že existují stovky Hvězdné války romány, které jsou stejně napínavé. Jejich nesčetné množství nových postav, míst a dobrodružství dále zdokonaluje již tak vzrušující vesmír sci-fi a fantasy.

Největší důvod Hvězdné války se za poslední čtyři desetiletí těší takovému obrovskému úspěchu, není to kvůli úžasným světelným mečům nebo epickým postavám: je to vysoce rozvinutý vesmír. Od nepopiratelného stylu Impéria a silových dyád po padawany hledající kyber krystal, který umístí do svého světelného meče, a nezastavitelnou cestu Sheeva Palpatina stát se Sithským lordem, vesmírem Hvězdné války je působivě široký, hluboký a pohlcující. A to je přesně to, co dělá romány tak úžasnými.

Takže pokud hledáte, abyste získali své Hvězdné války opravit, zatímco netrpělivě čekáte na další film nebo sérii Disney+, které padají, tyto knihy by měly stačit. Velká část z nich se točí kolem milované ságy Skywalker, ale pokud byste raději prozkoumali další příběhy v Expanded Universe (což je zcela pochopitelné), máte spoustu možností na dosah ruky, nebo spíše ve své místní knihkupectví.

Tři romány "Star Wars" na dřevěném stole
Air Elegant/Shutterstock.com

Nedávno jsem se rozhodl vydat se na cestu, na které jsem přečetl všechny Hvězdné války romány a zatím jsem miloval každé slovo. Je pravda, že jsem zatím s knihami neudělal takový pokrok, jak bych si přál (tedy zatím ani ne 30 knih, protože jsem se dostal stranou s jinými knihami), je to zábava číst. a udělat skvělou práci při zhmotnění vesmíru nad rámec toho, co jsme viděli ve filmech.

Knihy jsou naprostá pecka a představily nové postavy, světy a předměty. Miluji, jak se díky nim vesmír (a dokonce i filmy) cítí bohatší; nauka je bohatší než u téměř jakéhokoli jiného vesmíru a jako fanoušek jsem za to vděčný. Navíc jsou všechny knihy napsány různými autory, což je skvělé, protože to umožňuje více kreativním hlasům, stylům a nápadům interagovat s vesmírem, což ho činí robustnějším. Někteří autoři napsali více románů – jako Drew Karpyshyn, Michael Kogge, Chuck Wendig, John Jackson Miller a Timothy Zahn – takže pokud se vám líbí jedna jejich kniha, můžete se těšit na další, které napsali.

Nejdůležitější věc, kterou je třeba poznamenat o Hvězdné války románů spočívá v tom, že přicházejí v jedné ze dvou variant: kánon a nekánon, které se obvykle označují jako knihy Legends nebo Expanded Universe. Canon odkazuje na knihy (a videohry, grafické romány atd.), jejichž obsah je přijímán jako oficiální součást Hvězdné války časová osa, stejně jako filmy a animované pořady. Vše ostatní je nekánon, protože obsahuje informace, které jsou nějakým způsobem v rozporu s kánonem.

Ruka držící knihu "Star Wars: The Last Jedi" od autora Jasona Frye v knihkupectví
Zety Akhzar/Shutterstock.com

Pro ty, kteří s romány začínají, doporučuji skočit do jakéhokoli, který je podobný kánonu Star Wars Rebels: Rise of the Rebels, Tarkine, Battlefront: Twilight Company, nebo Thrawn: Zrada. Naprostá většina z nich bude mít postavy a lokace, které znáte z filmů. Také tyto knihy se odehrávají těsně před nechvalně známou bitvou o Yavin (BBY), která viděla události jako princezna Leia obdržela plány na Hvězdu smrti, císař Palpatine rozpustil imperiální senát a nastolil svou diktaturu a Luke nakonec zničil Hvězdu smrti. Stejně tak další se odehrávají těsně po bitvě o Yavin (ABY).

Všem ostatním doporučuji udělat to, co jsem udělal já: skočit do hlubokého konce s romány Legends. Rozhodl jsem se, že si chci přečíst všechny knihy Legend v chronologickém pořadí (v rámci vesmíru, ne podle data vydání), počínaje knihou Tima Lebbona Dawn of the Jedi: Into the Void, který se odehrává 25 793 BBY a postupuje přes Ztracený kmen Sithů (5 000-2 975 BBY) a Stará republika (3 954-3 640 BBY) oblouky.

Se zhruba 400 romány vás možná zajímá, kde přesně začít. Naštěstí máte spoustu možností. Timothy Zahn Thrawnova trilogie-který zahrnuje Dědic Impéria, Temná síla stoupá, a Poslední příkaz— je široce považován za fantastický seriál a skvělé místo, kde může začít prakticky každý. Nebo se také můžete rozhodnout pro X-Wing série od Aarona Allstona a Michaela A. Stackpolea, Republikové komando série od Karen Traviss, Darth Maul: Lovec stínů od Michaela Reavese, popř Následná trilogie od Chucka Wendiga, které překlenují mezeru mezi Návrat Jediho a Síla se probouzía představí nové postavy.

I když rozhodnutí přečíst si všechny tyto knihy je jistě ambiciózní nápad, tyto knihy jsou vzrušujícím a pohlcujícím způsobem, jak se dozvědět více o Hvězdné válkyBohatý vesmír vzbuzující úctu. Tyto knihy můžete najít na Bookshop.org, Google Books, Amazon, Barnes & Noble a u různých dalších online a kamenných knihkupců. Nechť tě provází síla!

Leave a Comment