Svůj telefon nebo tablet se systémem Android zapnete stisknutím tlačítka napájení — jednoduché. Pokud toto tlačítko nefunguje, vaše zařízení nemusí být nutně rozbité – existují způsoby, jak jej vrátit k životu.

Tento problém může být také způsoben poškozením hardwaru. Váš telefon nebo tablet se možná nezapne, protože je rozbitý. Pokud se však vyskytne problém se softwarem, zde uvedené kroky jej vyřeší.

Nabijte svůj telefon nebo tablet na několik minut

Pokud je baterie vašeho zařízení Android téměř vybitá, často se na obrazovce při pokusu o zapnutí zobrazí indikátor „vybité baterie“. Pokud však necháte baterii úplně vybít, váš telefon nebo tablet nebude po stisknutí tlačítka napájení vůbec reagovat.

Chcete-li tento problém vyřešit, stačí zapojit telefon nebo tablet Android do nabíječky a nechat jej nabíjet. Nemůžete jej jen zapojit a pokusit se jej okamžitě zapnout – nejprve mu budete muset dát několik minut na nabití.

reklama

Připojte jej a nechte nabíjet asi patnáct minut. Vraťte se později a zkuste jej zapnout pomocí tlačítka napájení. Pokud byl problém způsoben vybitou baterií, měl by se normálně spustit.

Pokud to vůbec nefunguje, zkuste zařízení zapojit pomocí jiného kabelu a nabíječky. Nabíječka nebo kabel by se mohly zlomit a bránit jinak dobrému zařízení v nabíjení.

nabíjení androidu

Vytáhněte baterii nebo dlouze stiskněte tlačítko napájení

PŘÍBUZNÝ: Jak zapnout a vypnout gadgety, abyste odstranili zamrzání a další problémy

Stejně jako jiné operační systémy může i Android občas zamrznout a odmítnout reagovat. Pokud je Android zcela zamrzlý, vaše zařízení může být zapnuté a spuštěné – ale obrazovka se nezapne, protože operační systém zamrzl a nereaguje na stisknutí tlačítek.

Chcete-li tyto typy zamrznutí opravit, budete muset provést „tvrdý reset“, také známý jako „cyklus napájení“. Tím se zcela odpojí napájení vašeho telefonu nebo tabletu, což jej přinutí vypnout a znovu spustit.

Na telefonu nebo tabletu s vyjímatelnou baterií můžete vyjmout baterii, počkat asi deset sekund a poté baterii znovu zapojit a spustit.

Na telefonu nebo tabletu bez vyjímatelné baterie – což zahrnuje většinu moderních zařízení Android – budete muset dlouze stisknout tlačítko napájení. Stiskněte tlačítko napájení zařízení a podržte jej. Tlačítko napájení byste měli držet pouze deset sekund, ale možná ho budete muset držet po dobu třiceti sekund nebo déle. Tím se přeruší napájení vašeho telefonu nebo tabletu a vynutí se, aby se znovu spustil, čímž se vyřeší případné zamrznutí.

tvrdý reset androidu

Proveďte tovární reset z režimu obnovení

PŘÍBUZNÝ: Jak obnovit tovární nastavení telefonu nebo tabletu Android, když se nespustí

V některých případech se váš telefon nebo tablet může začít spouštět, ale operační systém Android může okamžitě selhat nebo zamrznout.

reklama

Chcete-li to vyřešit, může Android zavést přímo do nabídky režimu obnovení, kde můžete provést obnovení továrního nastavení. Pokud se vaše zařízení spouští před zamrznutím nebo dochází k jiným vážným problémům, použijte k obnovení továrního nastavení režim obnovení.

Chcete-li to provést, musíte nejprve vypnout telefon nebo tablet a poté jej spustit podržením několika tlačítek současně. Přesná kombinace tlačítek, kterou potřebujete, závisí na vašem zařízení. Proveďte vyhledávání na webu pro název vašeho zařízení a „režim obnovení“, abyste našli tlačítka, která potřebuje. Například Samsung Galaxy S6 vyžaduje, abyste podrželi Volume Up + Home+ Power.

Obnovte firmware svého zařízení

PŘÍBUZNÝ: Jak ručně upgradovat zařízení Nexus pomocí továrních obrázků Google

Pokud je software vašeho zařízení poškozen, proces obnovení továrního nastavení nemusí fungovat. Možná budete muset obnovit operační systém Android z bitové kopie poskytnuté výrobcem vašeho zařízení. Může k tomu například dojít, pokud jste si pohrávali s vlastními ROM nebo jinak prováděli nízkoúrovňové úpravy systémového softwaru.

V závislosti na vašem zařízení a jeho výrobci to může být snadné nebo obtížné. Google například poskytuje snadno instalovatelné obrazy firmwaru, které můžete nainstalovat ručně. U ostatních zařízení vyhledejte na webu název svého zařízení a „přeinstalujte firmware“, abyste našli pokyny. Pokud budete mít štěstí, výrobce vám nabídne snadný způsob, jak toho dosáhnout.


Android má také skrytý „nouzový režim“, do kterého můžete zavést, který funguje stejně jako nouzový režim ve Windows. V nouzovém režimu Android nenačte žádný software třetích stran, pouze systémový software.

Na některých zařízeních můžete spustit nouzový režim pouze z telefonu, když je již spuštěn. Na jiných zařízeních možná budete moci stisknout určité tlačítko, když se telefon spouští, aby se spustil do nouzového režimu. Pokud chcete zkusit použít nouzový režim, proveďte na webu název svého zařízení a „nouzový režim“. To bude fungovat pouze v případě, že nějaká aplikace třetí strany zamrzne vaše zařízení po jeho spuštění. To by normálně nemělo být možné, ale stát se to může.

reklama

Obrazový kredit: Karlis Dambrans na Flickru, Karlis Dambrans na Flickru, Karlis Dambrans na Flickru

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat ovládací prvky hudby v Mapách Google pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?