Jeden z našich oblíbených správců hesel, 1Password, vám umožňuje dočasně odebrat některé přihlašovací údaje účtu ze všech vašich zařízení. Tato funkce se nazývá „Travel Mode“ a je neuvěřitelně užitečná, pokud se při cestování obáváte neoprávněného přístupu k účtu.

Cestovní režim vám umožňuje rychle si vybrat, která hesla chcete mít na svých zařízeních, když jste venku. Jakmile povolíte cestovní režim, 1Password uchová pouze přihlašovací údaje, které si vyberete, a odstraní vše ostatní ze všech vašich zařízení. Pokud bude jakékoli z vašich zařízení odcizeno nebo k němu dojde proti vaší vůli, cestovní režim zajistí, že budou ohroženy pouze některé z vašich účtů.

Cestovní režim je také dostupný jako funkce v 1Password for Teams. To znamená, že pokud používáte 1Password pro práci, můžete ovládat, s jakými hesly mohou zaměstnanci cestovat.

Tento režim je dostupný pouze pro předplatné účtů 1Password. Pokud jste si zakoupili jednorázovou licenci na 1Password pro Mac nebo Windows, nemůžete tuto funkci používat. Jak již bylo řečeno, drtivá většina uživatelů 1Password nyní využívá plány předplatného, ​​takže toto omezení ovlivní pouze velmi malý počet lidí.

PŘÍBUZNÝ: Přešel jsem z LastPass na 1Password (a vy byste měli také)

K cestovnímu režimu nemáte přístup z aplikací 1Password, ale lze jej povolit přihlášením ke svému účtu na webu 1Password. Než to uděláte, měli byste se ujistit, že vaše data 1Password jsou úhledně uspořádána do různých trezorů. To usnadňuje označení určitých hesel jako bezpečných pro cestování. Zde je to, co musíte udělat.

reklama

Přejděte na webovou stránku 1Password a klikněte na tlačítko „Přihlásit se“ v pravém horním rohu.

Přihlaste se na 1Password.com

Zadejte svůj e-mail, tajný klíč a heslo. Poté klikněte na „Přihlásit se“.

1Přihlašovací obrazovka hesla

Dále vyberte tlačítko „Nový trezor“ v horní části obrazovky.

Klikněte na Nový trezor

Označte nový trezor a klikněte na „Vytvořit trezor“.

Klikněte na Vytvořit trezor

Přejděte na přihlašovací údaje k účtu, ke kterému chcete mít při cestování přístup. Projděte je jeden po druhém a u každého klepněte na ikonu Sdílet.

Vyberte „Přesunout/Kopírovat“.

Klikněte na Přesunout/Kopírovat

Klepněte na „Kopírovat“ vedle nového trezoru, který jste právě vytvořili.

Klikněte na Kopírovat

Tím se tato hesla zkopírují do nového trezoru. Nyní můžete tento trezor označit jako bezpečný pro cestování.

reklama

Nyní přejděte na svou domovskou stránku 1Password a klikněte na ikonu ozubeného kola pod názvem trezoru.

V levém podokně přepněte přepínač vedle „Bezpečné pro cestování“. Poté nebudou položky uložené v tomto trezoru vymazány, když povolíte režim cestování.

Označte trezor jako bezpečný pro cestování

Když už o tom mluvíme, pojďme do toho a povolme cestovní režim. Klikněte na své jméno v pravém horním rohu a vyberte „Můj profil“.

Klikněte na své jméno a poté klikněte na Můj profil

Klepnutím na přepínač vedle položky „Režim cestování“ jej povolíte.

Povolit režim cestování

Nyní otevřete a odemkněte 1Password na všech svých zařízeních, když jsou připojena k internetu. 1Password automaticky vymaže vše (ale pouze z vašeho zařízení) mimo trezor označený jako bezpečný pro cestování.

reklama

Aplikace 1Password neodhalí, zda je povolen cestovní režim, takže pokud někdo otevře 1Password bez vašeho svolení, nemá žádný způsob, jak zjistit, zda je cestovní režim povolen. Jediný způsob, jak to zjistit, je přihlásit se na webovou stránku 1Password, která kromě hlavního hesla vyžaduje další tajný klíč.


Pokud máte rádi funkce, jako je tato, možná budete chtít zvážit přechod z LastPass na 1Password.

PŘÍBUZNÝ: Jak přenést hesla LastPass na 1Password

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku