Microsoft chce být společností, která poskytuje požadované služby, ať jste kdekoli, bez ohledu na to, jaké zařízení používáte. Vzali své největší vlastnosti, jako je Skype a OneDrive pro různé platformy. Dokonce mají Office běžící na iOS a Androidu. S Microsoft Wi-Fi dělá softwarový gigant další krok ve snaze být vaším poskytovatelem služeb.

Pomocí Microsoft Wi-Fi mohou silniční bojovníci i příležitostní cestovatelé ušetřit čas, peníze a bolesti hlavy s připojením k placeným bezdrátovým hotspotům, ať jsou kdekoli. Jeden účet, jedna platba, více než deset milionů míst po celém světě.

AKTUALIZACE: Společnost Microsoft oficiálně ukončila svou službu Skype Wi-Fi. Nebylo učiněno žádné oznámení o Microsoft Wi-Fi, ale webové stránky služby byly několik dní mimo provoz. Vypadá to, že se vypíná i Microsoft Wi-Fi.

Co je to?

Microsoft Wi-Fi je nová funkce zaváděná ve Windows 10. No, název je nový. Tato funkce již několik let existuje pod názvem Skype Wi-Fi. Je to služba, kterou můžete použít k připojení k placeným Wi-Fi hotspotům po celém světě, aniž byste si museli vytvářet účet u každého poskytovatele Wi-Fi.

Pokud jste kdykoli za posledních 10 let cestovali letadlem, pravděpodobně jste se setkali s bezdrátovými hotspoty Boingo a Gogo. Boingo a Gogo fungují dobře pro časté cestující, protože jsou na letištích a na komerčních letech všudypřítomné. Pravidelní cestovatelé si mohou vytvořit účet, koupit si přístup na měsíc a používat Wi-Fi všude, kde jsou Boingo a Gogo dostupné po celý měsíc. Pokud necestujete často, je to blbost. Stále si můžete koupit přístup na den nebo hodinu, ale cena může být směšná. Nebudete to vědět, dokud se tam nedostanete, protože se to liší podle místa.

Gogo za letu WiFi je drahé.

reklama

Po celém světě existují podobné placené hotspotové systémy. Problém s těmito systémy je, že pokud nejste často na místech se stejným systémem, použití kteréhokoli z nich nedává finanční smysl. Zde přichází na řadu Microsoft Wi-Fi.

Microsoft má partnerství s poskytovateli Wi-Fi pokrývající více než deset milionů míst po celém světě. Pokud se připojíte k partnerskému hotspotu, Microsoft Wi-Fi vyjedná nastavení s dodavatelem a dokončí vaše připojení. Není třeba vytvářet nový účet, poskytovat další společnosti informace o vaší kreditní kartě nebo si pamatovat jiné uživatelské jméno a heslo. Pravděpodobně také nebudete muset vyjednávat o změně struktury poplatků. Za danou cenu si od společnosti Microsoft koupíte kus času a použijete jej v libovolné partnerské síti.

Ceny boingo
Ceny společnosti Boingo se liší, pokud chcete něco méně než jejich měsíční plán 9,95 $.

Microsoft® Wi-Fi Sense se v poslední době dostává hodně do tisku. To není Wi-Fi Sense. Wi-Fi Sense je způsob, jak sdílet síťové klíče s kontakty. Myšlenka je taková, že budete mít přístup k zabezpečeným sítím, které vaši přátelé používají, aniž byste museli dostat klíče, a oni budou moci udělat totéž pro sítě, ke kterým máte přístup. Microsoft říká, že tato připojení umožní přístup pouze k internetu a nikoli k místním síťovým zdrojům (tj. tiskárnám, dalším počítačům, mediálním zařízením), ale zatím neposkytl žádné podrobnosti o tom, jak to bude fungovat.

Jak to funguje?

Síťové připojení s laskavým svolením Jasona Fitzpatricka
Umělecké ztvárnění

Cílem společnosti Microsoft je, aby to bylo co nejhladší. Ve dnech Skype Wi-Fi jste museli otevřít aplikaci Skype Wi-Fi a připojit se k zúčastněným poskytovatelům prostřednictvím aplikace. To není velká překážka, ale je to nepříjemné. S Microsoft Wi-Fi se připojíte jako kdekoli. Stačí kliknout na ikonu Wi-Fi na hlavním panelu a vybrat možnost Koupit Wi-Fi z Windows Store? Microsoft udělá zbytek. Tato možnost připojení se zobrazí pouze v případě, že je k dispozici partnerský hotspot.

Jaká je struktura poplatků?

Spousta placených hotspotů má strukturu poplatků, které fungují pro běžné uživatele, ale trestají přechodné uživatele. Často si můžete koupit přístup na měsíc, týden, den nebo na hodinu za stále směšnější částky. Pokud trávíte tři hodiny v kavárně 500 mil od domova, může to být opravdová bolest v peněžence.

Podrobnosti jsou stále nejasné, ale právě teď to vypadá, že si můžete koupit kus přístupového času od společnosti Microsoft a použít jej v jakékoli partnerské síti. Takže pokud si koupíte osm hodin od Microsoftu, můžete využít 30 minut v St. Louis, dalších 90 v Seattlu, 60 v Detroitu, 45 v Milwaukee a stále máte čtyři hodiny a 15 minut na spálení. Jeden účet, jedna platba.

reklama

Pro mezinárodní cestovatele to má jeden háček. Váš čas je dobrý pouze v zemi, kde jste jej zakoupili. Takže pokud si koupíte šest hodin v Německu a překročíte hranice do Rakouska, váš čas není dobrý. Pravděpodobně si můžete nastavit čas v každé zemi, kterou často navštěvujete, ale budete muset provést více nákupů. Stále však jeden účet.


Dopad, který to na vás má, skutečně závisí na tom, jak a kam cestujete. Pokud neustále hledáte signál Wi-Fi, může to být pro vás obrovské. Pokud jste spíše domácí, možná už o tom nikdy nepřemýšlíte. Stejně tak záleží na tom, kam cestujete. Pokud se nacházíte na místech, kde společnost Microsoft nemá partnerství, služba je pro vás zbytečná.

Microsoft Wi-Fi má za cíl zjednodušit něco, co mnohým lidem pravděpodobně způsobí bolest hlavy. Pokud je cena správná a dostupnost je dobrá, může to být velmi cenná a oblíbená služba.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu