Android

AirDrop je funkce Apple, která vám umožní rychle a bezdrátově přenášet fotografie, odkazy a další položky mezi iPhony, iPady a Macy. Google má pro Android konkurenční produkt s názvem „Nearby Share“. Zde se dozvíte, jak sdílení nablízko funguje a jak se srovnává s AirDrop.

Co je sdílení Androidu v okolí?

Obchod Google Play nabízí stovky aplikací, které vám umožní snadno posílat odkazy, soubory, fotografie a další věci mezi zařízeními. Nikdy však neexistovala nativní vestavěná metoda pro Všechno Zařízení Android. Nejbližší věc byla „Android Beam“, ale to vyžadovalo fyzické dotyky zařízení a Google to od té doby opustil.

PŘÍBUZNÝ: Android spouští „Nearby Share“ pro vybrané telefony Google Pixel a Samsung

Sdílení nablízko využívá k odesílání obsahu Bluetooth, Wi-Fi nebo NFC. Automaticky určí, která metoda je pro situaci při zahájení převodu nejlepší. Velké soubory pravděpodobně využijí přímé připojení Wi-Fi, zatímco menší položky lze odesílat přes Bluetooth nebo NFC. Máte také možnost povolit mobilní data nebo úplně zakázat všechny internetové přenosy.

Možnosti využití dat pro Sdílení nablízko na Androidu

Jak je sdílení nablízko najednou dostupné na většině zařízení Android? Běžnou myšlenkou by byla aktualizace firmwaru operačního systému Android, ale ve skutečnosti je to jednodušší. Sdílení nablízko je součástí Služeb Google Play, což je povinná součást zařízení Android, která se dodává s Obchodem Google Play. Služby Play se aktualizují prostřednictvím Obchodu Play, takže Google mnohem snáze přidá funkci Sdílení nablízko do mnoha zařízení.


Google

Chcete-li používat Sdílení nablízko, musíte najít zařízení, které je poblíž, má odemčenou obrazovku a má zapnuté Bluetooth a lokalizační služby. Na přijímajícím zařízení se zobrazí oznámení s žádostí o zviditelnění pro odesílatele. Odesílatel pak vybere přijímající zařízení a vypne se.

reklama

Jako bezpečnostní opatření se musí příjemce rozhodnout, že se stane viditelným a přijměte převod pokaždé. To znamená, že nikdy nic nedostanete bez vašeho souhlasu.

Android v okolí sdílí soukromí
Google

Sdílení nablízko má také řadu možností ochrany osobních údajů. Můžete si vybrat příjem obsahu ze „Všechny kontakty“ nebo vybrat konkrétní lidi, kterým chcete být k dispozici. Můžete se také nastavit jako „Skrytý“, takže budete viditelní, pouze když je otevřené Sdílení nablízko.

Google zpřístupnil funkci Sdílení nablízko pro všechna zařízení se systémem Android 6.0+, počínaje zařízeními Pixel a Samsung v srpnu 2020. Tato funkce je nastavena tak, aby fungovala i na Chromeboocích, a existují známky toho, že prostřednictvím prohlížeče Google Chrome přichází na více platforem.

Jak používat sdílení nablízku na ChromebookuPŘÍBUZNÝJak používat sdílení nablízku na Chromebooku

Jak již bylo zmíněno, Sdílení nablízko funguje prostřednictvím Služeb Google Play, takže zatímco drtivá většina zařízení Android jej získá, jsou některá, která ne.

Líbí se ShareWork v okolí AirDrop?

jablečný výsadek
Jablko

Android Sdílení nablízko je mnohými přirovnáváno k funkci AirDrop společnosti Apple. Mezi uživateli Androidu byla často žádaná funkce konkurenta AirDrop. Je fér říkat Sdílení nablízko je „AirDrop pro Android?“ I když tyto dvě služby mohou fungovat mírně odlišně, slouží stejnému účelu.

PŘÍBUZNÝ: Jak okamžitě sdílet soubory pomocí AirDrop na iPhone, iPad a Mac

AirDrop funguje mezi iPhony, iPady a počítači Mac. Využívá Bluetooth k vytvoření peer-to-peer Wi-Fi sítě mezi zařízeními, bez nutnosti připojení k internetu. Soubory odeslané pomocí AirDrop jsou šifrované. Sdílení nablízko bude mít nakonec podobnou podporu napříč platformami mezi telefony a počítači (možná i Macy). Může také fungovat bez připojení k internetu, i když šifrování není v době psaní tohoto článku známo.

reklama

Mezi přístupy Google a Apple jsou určité drobné technické rozdíly, ale nabízejí stejnou funkcionalitu. AirDrop se stal všudypřítomnou platformou pro sdílení mezi uživateli Applu, zda se tak stane s Nedalekým sdílením, se teprve uvidí.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit poličku na Chromebooku
  • › Jak někoho odblokovat na Snapchatu