Steam Greenlight byl velký experiment na podporu nezávislých vývojářů počítačových her: levný a snadný způsob, jak pro tvůrce získat přístup k největší herní distribuční platformě na světě. Bohužel to byl také velký neúspěch – pro každou úspěšně „zelenou“ hru, která by se stala hitem, jako je Údolí Stardew nebo BroforceZdálo se, že prošly desítky a desítky špatně vyrobených a obecně nežádoucích titulů, z nichž mnohé byly neúplné nebo dlážděné dohromady z předem koupených aktiv.

Výsledkem je, že společnost Valve představila úplnou náhradu za Greenlight, nyní nazvanou „Steam Direct“. co se změnilo? Co ne? Jaká je pravděpodobnost, že nový systém zavede tolik potřebnou kontrolu kvality? Podívejme se.

Poplatek za přihlášení je stejný, ale nyní platí pro každou hru

Valve přidalo vážnější finanční překážku vstupu pro Steam Direct. Greenlight vyžadoval pouze dar 100 $ (který šel na charitu, nikoli na samotné Valve), aby postavil malou překážku do cesty případným spammerům a vývojářům shovelware. Poplatek za Steam Direct je také 100 $, ale místo otevření většinou bez omezení vývojářského účtu umožní vývojářům odeslat do Steamu pouze jednu hru nebo aplikaci s jediným jedinečným ID aplikace. Další herní příspěvky, z nichž každá projde stejným procesem prověřování (viz níže), budou také stát 100 $.

Je to důležitý rozdíl. Zatímco malý tým dřející se na projektu vášně pro jednu hru nebude mít žádnou skutečnou změnu ve svém bohatství, někdo si jednoduše koupí tuny předem připravených herních aktiv Unity a doufá, že je přehodí na nějaké rychlé peníze na platformě Steam. se najednou bude dívat na seriózní investici. Pomáhá, že poplatek (nebo poplatky) bude vratný u projektů, které vydělávají alespoň 1 000 $ na prodejích her nebo mikroplatbách, takže vývojáři, kteří to myslí vážně a závislí na prodeji her na přijatelném příjmu, budou mít alespoň šanci tuto malou investici vrátit. u každého titulu.

Steam to s prověřováním začíná vážně

PŘÍBUZNÝ: Jak prodat své obchodní karty Steam (a získat kredit na Steam zdarma)

Aspekt Steam Greenlight kontrolovaný komunitou znamenal, že Valve považovalo za nejlepší široce otevřený přístup, který se spoléhal na samotné uživatele Steamu, aby odfiltrovali zlato ze strusky masivního katalogu Greenlight. To se ukázalo být snadno manipulovatelné, protože bezohlední vývojáři by generovali falešné hlasy nebo vydělávali peníze na rodící se ekonomice sběratelských karet Steam. S novým systémem Direct je překážka vstupu na Steamu trochu vážnější.

reklama

Kromě nového poplatku 100 USD za každou jednotlivou hru budou muset vývojáři předložit osobní a/nebo firemní identifikaci, včetně ověřitelných daňových údajů. To pravděpodobně znamená čísla sociálního zabezpečení pro americké vývojáře a místní ekvivalenty v jiných zemích – totéž, co byste museli předložit novému zaměstnavateli, aby místní daňový úřad ověřil vaši mzdu. To je krok příliš daleko pro mnoho méně oddaných uživatelů a dobrý způsob, jak odlišit Steam Direct od otevřenějších platforem, jako je Itch.io nebo Google Play Store.

Manuální recenze pro každou hru

Zatímco Greenlight zpočátku umožňovalo vstup do samotného Obchodu Play pouze několika vybraným hrám jako plnohodnotné tituly nebo kandidáti Early Access, tato síť se nakonec rozšířila dokořán poté, co byl proces hlasování uživatelů dán větší vliv. To vedlo k tomu, že se do Early Access dostalo poměrně hodně, jemně řečeno, svinstva bez zjevného záměru, že by byl někdy dokončen. Podle úvodního dokumentu pro Steam Direct tomu tak již nebude: zběžné prozkoumání Greenlightu bude odloženo pro serióznější systém, ve kterém bude každá hra, která se dostane do obchodu Steam, ručně hrána ventilem. zaměstnanec.

Nízkokvalitní vývojáři shovelware, jako je nechvalně známý Digital Homicide, by měli mít těžší jít na Steam Direct.

To neznamená, že nekvalitní hry nikdy neprojdou novějším, tvrdším filtrem, ale měly by zavést holou minimální úroveň kvality, kterou záplava nových titulů v posledních letech postrádala. Jak bylo uvedeno dříve v tomto roce, celkový katalog Steamu vzrostl v roce 2016 o 40 % za jediný rok, a to především díky obrovskému objemu titulů Greenlight. Se službou Steam Direct by se tento objem měl dramaticky snížit, doufejme, že s úměrným posunem nahoru v relativní kvalitě.

Co to znamená pro hráče?

PŘÍBUZNÝ: Jak získat vrácení peněz za hry Steam

Vývojáři her budou mít ve způsobu, jakým Steam funguje, nějaké vážné změny, ale pokud jste výrazně neinvestovali do systému hlasování Greenlight, hráči jako vy pravděpodobně neuvidí mnoho okamžitých změn na výloze Steam. Menší počet hotových her a her s předběžným přístupem bude pravděpodobně zasahovat do sekce „nová vydání“ alespoň v příštích několika měsících a můžeme jen doufat, že těchto méně vydání bude více hoden skutečného času hraní. I když tomu tak není, politika Steamu pro vrácení peněz – která nebyla na místě, když Greenlight začal svůj neustálý sestup do jámy s lopatovým náčiním – by měla pomoci zmírnit jakékoli problémy se začátky.

Jak již bylo řečeno, Greenlight selhal, protože s ním bezohlední vývojáři snadno manipulovali. Zdá se, že Valve se snaží tuto zranitelnost omezit na minimum pomocí Steam Direct, ale budeme muset dát čas, abychom zjistili, zda vývojáři najdou trhliny v novém systému.

Obrazový kredit: Rock Paper Shotgun

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google