Instalace žárovek Philips Hue je skvělý způsob, jak zlepšit hru s osvětlením, ale protože silně závisí na připojení k internetu, můžete se obávat, že byste do toho vstoupili a zakryli svůj dům chytrými světly. Dobrou zprávou je, že se nemusíte ničeho obávat – zde je to, co se stane, kdykoli se vaše světla Philips Hue přepnou do režimu offline.

PŘÍBUZNÝ: Jak nastavit světla Philips Hue

Pokud vám vypadne internet

Vzhledem k tomu, že chytrá světla využívají připojení k internetu, aby řada svých funkcí fungovala, můžete si myslet, že se stanou zcela nepoužitelnými, kdykoli vám vypadne internet. V takovém případě však ztratíte pouze část funkčnosti.

PŘÍBUZNÝ: Jak přeprogramovat přepínač Hue Dimmer, abyste mohli dělat cokoli se svými světly

Pokud vaše světla Philips Hue ztratí připojení k internetu, ztratíte možnost je ovládat ze smartphonu pouze tehdy, když jste mimo domov. Dokud je rozbočovač Hue Bridge připojen k vašemu bezdrátovému směrovači a váš telefon je připojen k vaší domácí síti Wi-Fi, stále budete moci ovládat světla z telefonu, i když je vaše internetové připojení vypnuté.

Kromě toho, pokud je rozbočovač zapnutý, budou vaše přepínače Hue Dimmer stále fungovat jako obvykle, i když jste tyto přepínače přizpůsobili v aplikaci třetí strany, jako je iConnectHue.

Pokud vypadne napájení

Jak pravděpodobně tušíte, pokud vám doma nebo v bytě vypadne proud, zhasnou s ním i vaše světla Philips Hue. V tu chvíli není chytrá žárovka o nic více ani méně užitečná než běžná žárovka – ostatně i běžné žárovky by zhasly.

reklama

Když se však vaše napájení znovu zapne, každá z vašich žárovek Hue se znovu rozsvítí, ať už byly v době výpadku napájení vypnuté nebo ne. Také se vrátí zpět na výchozí teplotu měkké bílé barvy, bez ohledu na to, v jakém barevném stavu se nacházely při výpadku proudu.

To znamená, že pokud uprostřed noci vypadne proud a znovu se zapne, počítejte s tím, že vás probudí světla Hue, která vás oslepí. Bohužel neexistuje způsob, jak tomu zabránit, ale naštěstí vaše energie stejně často nevyhasne.

Pokud Hue Bridge Hub úplně selže

Je vzácné, že by Hue Bridge úplně selhal, ale vždy je tu možnost. Když se to stane, vaše žárovky Hue se v podstatě stanou tradičními žárovkami (i když drahými).

PŘÍBUZNÝ: Žárovky Philips Hue můžete používat bez rozbočovače

Dalším krokem je koupit nový rozbočovač, který nahradí rozbitý, ale stále můžete používat světla Hue bez rozbočovače, pokud máte přepínač Hue Dimmer Switch (možná je budete muset znovu spárovat s přepínačem stmívače). Je pravda, že nebudete moci měnit barvy, přepínat na různé scény nebo je ovládat pomocí Alexa, ale můžete alespoň zapínat a vypínat světla Hue a dokonce je ztlumit na konkrétní úrovně, aniž byste potřebovali rozbočovač.

Samozřejmě, ani to se ve skutečnosti neliší od použití běžného vypínače světla, ale vypínač Hue Dimmer Switch si můžete alespoň vzít s sebou po domě a namontovat jej, kamkoli budete chtít, protože jej není třeba zapojovat kabelem. zeď.


V konečném důsledku nejsou vaše světla Hue úplně k ničemu, pokud vám vypadne internet nebo i když se váš rozbočovač Hue Bridge úplně zhroutí, ale stejně jako u každého chytrého domácího zařízení je třeba mít na paměti několik věcí, pokud se vám něco pokazí. Systém Philips Hue.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je trhání obrazovky?