Co sledujeme: Antologie „The Terror“ od AMC je děsivá a úžasná

AMC

Každý, kdo mě zná, je obeznámen s mou náklonností k hororovým filmům, ale pokud je něco, co miluji víc, je to dobrý hororukázat. Zejména antologické hororové pořady (a la americký hororový příběh). A to je přesně to, co má AMC Teror je – v současné době existují pouze dvě sezóny, ale obě stojí za zhlédnutí.

První sezóna, jednoduše nazvanáteror, je fiktivní příběh založený na ztracené výpravě kapitána Johna Franklina v roce 1845. Sleduje příběh dvou lodí – HMS Erebus a HMS Terror –, které se vydaly prozkoumat část Severozápadní cesty v kanadské Arktidě.

Ale výprava byla ztracena. Navzdory pátrací skupině, která se vydala v roce 1848 a mnoha dalším v desetiletích poté, byly z původní expedice nalezeny pouze náhodné předměty. Díky moderní vědě můžeme extrapolovat, co se stalo, ale faktem je, že nikdoopravdu zná celý příběh, protože ti, kteří ho prožili, zemřeli. To je samozřejmě faktická část příběhu.

A tam přichází na řadu první série The Terror. Jde o fiktivní vyprávění příběhu, které čerpá inspiraci z vědeckých důkazů, ale přidává do příběhu mrazivý hororový prvek v podobě do značné míry neviditelného monstra jménem Tunnbaq.

Spárujte to se skutečnými hrůzami ze života 19. století na lodi v dosud nenavigované části Severozápadní pasáže a dobře… máte všechny ty správné ingredience pro napínavou a vzrušující hororovou sérii. Část toho, co děláTeror tak děsivé je to, co nevidíte – věci, které se mohou stát nebo co bude následovat. Nečekejte zde žádné skoky, protože je to mnohem lepší než laciné vzrušení.

Protože se jedná o antologickou sérii, druhé řadyTeror, volalaThe Terror: Hanebnost, nemá nic společného s první sezónou. S první sezónou však sdílí společné téma: je to fiktivní příběh založený na skutečných událostech.

Hanebnost se odehrává během druhé světové války v japonsko-americkém táboře. To se soustředí kolem Chestera Nakayamy (Derek Mio) a jeho rodiny, kteří jsou vzati ze svého domova na Terminal Island. Jakkoli je život v této situaci těžký, skutečná hrůza pochází od zlověstného yurei, který pronásleduje Chestera a jeho rodinu.

Nebudu prozrazovat historii yurei, jak je vyprávěnaHanebnost, protože to je hlavní část zápletky v průběhu celé sezóny – odkud se to vzalo a proč je po rodině Nakayamů, to jsou dvě klíčové otázky. Ale to vám řeknuHanebnost čerpá spoustu inspirace z japonského hororu, který má mnohem jiný pocit než většina amerických hororů.

Japonský horor je často psychologičtější než jeho americký protějšek, a to je pravdaHanebnost. Nese intenzitu, která není neobvyklá u japonských hororů a japonských hororů inspirovaných filmů a pořadů, což je velká část přitažlivostiHanebnost.Je to také strašidelné jako peklo, což je další opora žánru.

Upřímně je těžké o tom mluvitHanebnost aniž byste toho prozradili příliš mnoho, takže pokud jste fanouškem japonských (nebo psychologických) hororů, doporučoval bych tomu dát jen hodinky. A i když nenídocela stejně strašidelný nebo krvavý jako některé filmy J-Horror (koneckonců byl vyroben pro televizní vysílání), nepůsobí žádným způsobem vodou.

Vše řečeno, obě sezónyTeror jsou velmi odlišné, ale stejně skvělé. Pokud jste fanouškem hororového žánru obecně nebo jen rádi sledujete něco s temným podtextem, které vás nutí hádat, je to série, která stojí za zhlédnutí.

A dobrou zprávou je, že byl nedávno obnoven na třetí sezónu. Není info o čem to bude, ale už teď se těším.

Obě sezóny The Terorjsou k dispozici na Hulu nebo je lze zakoupit na různých streamovacích platformách.

Podívejte se na The Terror na Hulu

Leave a Comment