Když si pro svůj počítač pořídíte zbrusu nový monitor, pravděpodobně rychle nahlédnete do nastavení, ale někdy můžete vidět odkazy nebo terminologii, která nedává smysl. S ohledem na to má dnešní příspěvek SuperUser Q&A odpověď na otázku zvědavého čtenáře.

Dnešní relace otázek a odpovědí k nám přichází s laskavým svolením pododdělení SuperUser Stack Exchange, komunitou řízeného seskupení webových stránek pro otázky a odpovědi.

Otázka

Čtečka SuperUser Sam chce vědět, co znamená NP Reading pro počítačový monitor připojený přes DVI:

Mám monitor Samsung připojený k počítači přes DVI. V nabídce pro monitor ukazuje „DVI 65.3kHz 60Hz NP 1680×1050“. Chci vědět, co znamená „NP“. co to ovlivňuje? Hardware grafické karty? Nastavení?

Co znamená NP Reading pro počítačový monitor připojený přes DVI?

Odpověď

Přispěvatel SuperUser Journeyman Geek má pro nás odpověď:

Po pádu do docela hluboké internetové králičí nory se zdá, že jde o polaritu synchronizačních signálů, v tomto případě VESA Signal 1680*1050 při časování 60 Hz. Zdá se, že jsou jedinečné pro konkrétní sadu obnovovací frekvence/rozlišení/standardů a nejsou pro koncového uživatele zvláště užitečné. Jsou užitečné, pokud chcete z mikrokontroléru (řekněme v toustovači) udělat výstup VGA, předpokládám, nebo jste museli ručně nastavit nějaké rozhraní.


Chcete něco dodat k vysvětlení? Ozvi se v komentářích. Chcete si přečíst další odpovědi od ostatních technicky zdatných uživatelů Stack Exchange? Podívejte se na celé diskusní vlákno zde.

Obrazový kredit: Will Keightley (Flickr)

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music