Wachiwit / Shutterstock.com

Proč v poslední době všichni říkají „sus“ a co to znamená? Zde je pohled na vzestup tohoto jedinečného kusu internetového slangu.

“Sus” a jeho původ

Pokud jste v poslední době byli na internetu nebo trávili čas s teenagery, možná jste slyšeli, jak říkají něco „sus“, což je zkratka pro „podezřelý“ nebo „podezřelý“. Něco nebo někdo je „sus“, pokud to nebo oni vypadají nečestně nebo nedůvěryhodně.

Zatímco převládající používání „sus“ je relativně nedávným fenoménem, ​​samotný termín, používaný k popisu nedůvěryhodných věcí, dávno předchází internet. Lidé používají idiomatický výraz „suss out“ k popisu získávání pravdy od někoho po celá desetiletí. Pravděpodobně jste to slyšeli z populárních kriminálních pořadů v televizi.

Ve skutečnosti první definice „sus“ na online slangovém úložišti Urban Dictionary pochází až z roku 2003. To znamená, že lidé tento termín používají online již nějakou dobu. Proč se tedy stalo tak kulturně významným slovem na internetu? Je to kvůli virální videohře s názvem Mezi námi.

Meteorický vzestup Sus

Smartphone na klávesnici s titulní obrazovkou Mezi námi
Julio Ricco/Shutterstock.com

Mezi námi je kooperativní multiplayerový titul, který se stal jednou z nejúspěšnějších videoher roku 2020. Podobně jako klasické společenské hry jako Werewolf a Mafia zahrnuje několik členů posádky vesmírné lodi, kteří spolupracují na identifikaci podvodníků mezi nimi a pokoušejí se tyto zrádce odhlasovat. Ti, kteří spolu hráli, to často dělali prostřednictvím videochatu, aby maximalizovali zážitek.

Co je mezi námi a jak to hrajete?PŘÍBUZNÝCo je mezi námi a jak to hrajete?

Jedním z největších katalyzátorů úspěchu hry bylo mnoho prominentních internetových osobností, osobností veřejného života a celebrit streamujících hru na platformách jako Youtube a Twitch. Právě v těchto proudech se „sus“ stalo virálním. Hráči by často označovali ostatní jako „sus“, pokud se zdálo, že jsou podvodníci, přičemž často dělají úsudky na základě výrazů obličeje nebo nesouladu s jejich příběhem.

Hraní mezi námi jako podvodník.
Hraní Mezi námi jako podvodník

reklama

Sus se stal ústředním heslem mezi námi a jak rostl zájem o hru, rostlo i používání tohoto slova. Kolem sus byl také meme, kde se hráči navzájem obviňovali bez důkazů. Brzy se tento termín dostal na cestu do aplikace pro sdílení videí TikTok, kde se také začal prosazovat obsah mezi námi. Od té doby se stal jedním z nejpopulárnějších slangových výrazů na internetu.

Sus jako slang

Dokonce i mimo Mezi námi, „sus“ začal žít svým vlastním životem. Lidé pravidelně označují věci jako „sus“, i když s nimi nemají nic společného Mezi námi nebo videohry. Stalo se součástí slovníku průměrného uživatele internetu a objevuje se všude od tweetů po videa na Youtube.

Pokud chcete něco popsat jako „sus“, můžete říci „To je sus“ nebo „Jsi sus.“ Mnoho lidí říká „sus“ v reálném životě, aby popsali něco, co je podezřelé, například podivně vypadající kus masa. v lednici nebo spamový e-mail slibující miliony dolarů ve zlatě.

Sus People a Sus Things

Muž se dívá na ženu s podezřením
fizkes/Shutterstock.com

To, co je považováno za „sus“, lze obecně rozdělit na dvě věci: sus lidé a sus věci.

Někdo je považován za sus, pokud máte pocit, že lže nebo vynechává část pravdy. Pokud se například zdají být neklidní a nervózní, když s vámi mluví, můžete říct: „Chováš se tak trochu sus“. To platí také v případě, že někdo může být motivován skrytými úmysly. Například, když se někdo zeptá “Hej, můžu si půjčit tvoji lopatu?” a nejste si jisti, proč to chtějí, můžete říct „To je sus“.

reklama

Na druhou stranu jsou tu i sus věci. Může to být doslovný předmět, jako je falešný produkt, který jste si zakoupili, nebo něco abstraktnějšího, jako je nabídka, která se zdá být příliš dobrá na to, aby byla pravdivá. Pokud se například zdá, že „iPhone“, který jste si zakoupili online, používá 5 let starou verzi Androidu, lze jej popsat jako sus.

Jak používat Sus

Chcete-li použít „sus“, nahraďte jej vždy, když byste řekli „podezřelý“ nebo „podezřelý“. Na rozdíl od internetových zkratek, které nemají smysl, pokud nesurfujete na webu, je „sus“ dostatečně obecné, aby mu porozuměl i někdo s minimální znalostí internetu.

Pokud se chcete dozvědět více o internetových slangových termínech, podívejte se na naše články o NP, DW a IRL. Během okamžiku se stanete online přirozenou osobou.

PŘÍBUZNÝ: Co znamená „IRL“ a jak jej používáte?

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit polici na Chromebooku
  • › Jak někoho odblokovat na Snapchatu