Crossover EV od Mazdy MX-30 přijde do USA, doplněný o sebevražedné dveře

Mazda

v roce 2019Mazdaoznámila své první elektrické vozidlo (EV), MX-30. Crossover SUV se dostal do Evropy krátce poté a prodával se dobře, ale nikdy se nedostal do Spojených států. Nyní Mazda zahájí sérii EV ve Spojených státech, počínaje MX-30, sebevražednými dveřmi a vším.

Mazda zatím nevytvořila žádné další EV ve své řadě, ale plánuje tak učinit v blízké budoucnosti. V tiskové zprávě společnosti Jeff Guyton, prezident Mazda North American Operations, uvedl:

Mazda se připravuje na rychle se měnící požadavky trhu v USA tím, že k elektrifikaci využívá více řešení. Bateriový MX-30 zahájí uvádění dalších elektrifikovaných modelů, včetně sériového plug-in hybridu s rotačním generátorem pro MX-30, plug-in hybridu pro naši novou velkou platformu a tradičního hybridu pro naši novou Crossover americké výroby. I když budou tyto pohonné jednotky optimalizovány pro své platformy, fanoušci Mazdy mohou očekávat skvělou jízdní dynamiku a krásný design napříč všemi modely.

MX-30 se v Evropě dobře prodávala, takže není příliš překvapivé, když ji uvidíte přes oceán do Spojených států. Americká verze bude používat lithium-iontovou baterii o kapacitě 35,5 kWh a elektrickou pohonnou jednotku FWD s výkonem 107 kW. To by mělo odpovídat výkonu zhruba 144 koní. To je stejná konfigurace jako evropská verze, což naznačuje, že by měla zvládnout stejný dojezd 124 mil.

Jako crossover SUV má čtyři dveře, ale dveře pro spolujezdce jsou poloviční ve stylu zadních pantů (někdy označované jako sebevražedné dveře). Má spoustu nákladového prostoru a těží z rychlého startu, jako většina EV. Dokáže zrychlit z 0 na 62 mph za 9,7 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 87 mph. Mazda tvrdí, že MX-30 se dokáže nabít na 80 % za 36 minut s rychlým DC nabíjením.

Bohužel to, co Mazda neoznámila, je přesné datum vydání mimo „pád“ nebo cenu. Na to si budeme muset počkat.

Zdroj: Mazda

Leave a Comment