Není nic otravnějšího, než když se vám kvůli počasí vypne připojení k internetu nebo když zapomenete zaplatit účet. Pojďme se podívat na několik způsobů, jak můžete být produktivní a zábavní bez internetu.

Zatímco mnoho lidí při své práci denně spoléhá na internet, jako my zde v How-to Geek, pokud na chvíli ztratíte připojení, stále máte způsoby, jak dokončit práci, poslouchat hudbu, sledovat filmy, a hrát PC hry. Věci, ke kterým nebudete mít přístup, jsou váš e-mail, IM, stránky sociálních sítí, online dokumenty a procházení obecně. Zde jsme dali dohromady seznam návrhů, co můžete dělat, když je vaše internetové připojení vypnuté.

Provádějte úkoly údržby počítače

Protože internet poskytuje tolik rozptýlení, možná jste na chvíli zanedbávali údržbu systému a organizaci souborů. Projděte a odinstalujte programy, které již nepoužíváte nebo nepotřebujete. Jedním z nejlepších způsobů, jak vyčistit staré programy a zbytky věcí, je Revo Uninstaller Pro nebo Revo Uninstaller Free edition. Doufejme, že je již nainstalován na vašem pevném disku nebo flash disku.

Pokud jej nemáte nainstalovaný, určitě můžete stále používat možnost Programy a funkce v Ovládacích panelech ve Windows Vista a Windows 7 (Přidat nebo odebrat programy v XP) k jejich odstranění. To však zanechá mnoho zbývajících složek a nastavení registru, zvláště pokud se snažíte úplně odstranit iTunes a vše, co s tím souvisí.

Další úkoly údržby, které možná budete chtít dohnat, je uvolnění místa na pevném disku provedením vyčištění disku. Před čištěním disku uložte veškerou práci, kterou jste otevřeli, a ukončete všechny programy. Poté klikněte na Start a zadejte %temp% do vyhledávacího pole nebo řádku Spustit v XP a stiskněte Enter.

reklama

Poté stiskněte Ctrl+A pro výběr všech souborů a poté stiskněte Delete. Tím se vymaže složka Temp, kterou Vyčištění disku často postrádá.

Poté vyprázdněte koš a spusťte Vyčištění disku.

Můžete také spustit nástroj pro vyčištění počítače, jako je CCleaner, buď plnou nainstalovanou verzi, nebo přenosnou verzi.

Pokud se rozhodnete vyčistit registr, vyhledejte problémy a klikněte na Opravit vybrané problémy. CCleaner vám umožňuje zálohovat registr před opravou nalezených problémů, což určitě chcete udělat v případě, že něco nefunguje a potřebujete to obnovit.

Pokud nemáte systém Windows nastaven na automatickou defragmentaci pevného disku, může být vhodná doba pro spuštění procesu nebo jeho nastavení podle plánu. V typu Windows 7 defragmentace disku do pole Hledat v nabídce Start a stiskněte klávesu Enter.

Nyní můžete zapnout plán, analyzovat míru fragmentace a zahájit proces defragmentace.

reklama

Zde je příklad nastavení plánu pro defragmentaci disku. Další informace o používání defragmentace disku naleznete v našem článku o konfiguraci defragmentace disku ve Windows Vista nebo Windows 7.

Pokud nechcete používat vestavěný nástroj defrag, existují další aplikace třetích stran, které běží rychleji, jako je Auslogics Defrag nebo Defraggler.

Vyčistěte hardware fyzické plochy a notebooku

Postupem času se na vašem stole hromadí prach a je důležité pouzdro pravidelně vyfukovat. Získejte trochu Canned Air a vyčistěte všechny prachové zajíčky ve stroji. Je také vhodný čas znovu usadit systémovou RAM, zkontrolovat připojení kabelů, video a zvukovou kartutc.

Fotka od: pointytilly

Další věc, kterou možná budete chtít udělat, je vyčistit klávesnici a myš. Pokud jste to nedávno neudělali, budete překvapeni, kolik prachu, drobků jídla nebo možná kočičích chlupů se usadilo mezi klávesami. Opět k tomu můžete použít Canned Air, nebo pokud chcete být velmi důkladní, vyjměte každý klíč a dostaňte odtamtud všechny harampádí.

Když už mluvíme o kočkách, pokud vás nebaví vidět váš počítač spuštěný, když by měl spát, protože vaši kočku přitahuje klávesnice, přečtěte si náš článek o tom, jak zabránit myši nebo klávesnici v probouzení počítače z režimu spánku.

Fotka od: 揂melie-

Produktivita

I když váš internet nefunguje, můžete být stále produktivní. Zde je několik návrhů, jak být stále produktivní bez internetu. Pokud máte místní kopie Office Documents, můžete na nich jistě stále pracovat. Možná máte PowerPoint, dokument Word nebo tabulku Excel, na kterém můžete pracovat nebo si ho prohlédnout.

Uspořádejte si seznamy úkolů a poznámky

reklama

Tento čas můžete využít k uspořádání poznámek a seznamu úkolů bez rušení. Protože Evernote a OneNote udržují vaše poznámky synchronizované mezi vaším počítačem a cloudem, doufejme, že máte to, na čem potřebujete pracovat.

Aktualizujte svůj To Do List pěknou bezplatnou aplikaci pro tuto, kterou jsme dříve řešili, je Doomi. Je nenáročný na systémové prostředky a snadno se s ním pracuje z vašeho počítače.

Využijte čas k brainstormingu

Zatímco máte nějaké výpadky na webu, můžete čas využít k brainstormingu nápadů na pracovní projekty, váš web nebo jinou spolupráci, na které pracujete. Můžete používat jednoduché aplikace, jako je Poznámkový blok, Word, nebo složitější aplikace, jako je Action Outline.

Vyčistěte si doručenou poštu

I když nebudete moci posílat ani přijímat žádné e-maily, můžete si udělat čas na jejich vyčištění, pokud používáte e-mailového klienta, jako je Outlook nebo Thunderbird. Projděte a odstraňte nepotřebné zprávy, vyčistěte smazané položky a spusťte automatickou archivaci. To vám pomůže lépe se zorganizovat, když se připojení vrátí.

Můžete si také najít čas a pomoci urychlit Outlook podle doporučení v průvodci The Geek®, jak zrychlit Outlook deaktivací nepotřebných doplňků.

Seznamte se s přenosnými aplikacemi

Pokud máte flash disk s PortableApps nebo Lupo PenSuite, bylo by vhodné prozkoumat aplikace a najít způsoby, jak je používat, abyste byli na cestách produktivnější.

Zábava

I když je váš internet mimo provoz, můžete také najít způsoby, jak se zabavit při čekání, až jej získáte zpět. Můžete sledovat nebo poslouchat cokoli, co je aktuálně na vašem pevném disku, jako jsou podcasty, filmy, hudba, elektronické knihytc.

reklama

Tento čas můžete využít k uspořádání místní sbírky fotografií pomocí nástrojů, jako je Picassa nebo Windows Live Photo Gallery.

Pokud se přihlásíte k odběru podcastů, je pravděpodobné, že některé z nich byly staženy před výpadkem vašeho internetového připojení. Využijte toho jako příležitost k tomu, abyste je chytili.

Pokud máte kartu TV tuneru nebo nastavení HTPC, můžete stále sledovat vysílání Over the Air nebo své kabelové kanály (za předpokladu, že kabel není také dole). Ale stále byste měli být schopni získat kanály Over the Air alespoň připojením HD antény.

Samozřejmě stále můžete sledovat filmy a další videa, která jste zkopírovali nebo stáhli na pevný disk. Nebo to můžete udělat staromódním způsobem a jednoduše vložit DVD.

PC videohry

Mnoho počítačových her vyžaduje, abyste byli online pro akci pro více hráčů, ale mnoho z nich také obsahuje režim pro jednoho hráče, který nevyžaduje, abyste byli online. Projděte a bavte se s příběhovou linií režimu pro jednoho hráče.

reklama

Nebo se vraťte a prožijte znovu požitek, který jste zažili u starších her.

elektronické knihy

Pokud máte Kindle pro PC nebo Barnes & Noble檚 Nook pro PC, možná si budete chtít udělat čas, abyste se dostali do seznamu četby.

Udělejte si čas a uspořádejte si svou hudební sbírku ve WMP nebo v čemkoli, co je váš oblíbený stolní hudební přehrávač. Odstraňte DRM, převádějte formáty hudebních souborů a najděte duplikáty ve své sbírce pomocí TuneClone, Audio Dedupe nebo AudialsOne.

Přejděte na veřejný hotspot Wi-Fi

Pokud prostě nemůžete zůstat online a dokončit práci, podívat se na Facebook nebo najít nejnovější videa Lady Gaga, možná budete chtít přenést svůj notebook, netbook, iOS nebo zařízení Android na místo s veřejnou Wi-Fi. Pokud tak učiníte, postupujte podle našeho průvodce, jak zůstat v bezpečí ve veřejné síti Wi-Fi.

Fotka od: Komise knihovny Nebraska

Udělejte si čas od svého počítače

Jako geekové většina z nás stejně tráví příliš mnoho času na počítači, takže si od toho odpočiňte! Jděte ven a jděte na procházku, přečtěte si knihu, běžte na běžícím pásu, pracujte na zanedbaných domácích pracích. Někdy je hezké na chvíli utéct od všeho, co souvisí s technologií, abychom si pročistili hlavu.

Ve skutečnosti existuje skutečný svět, který je třeba prozkoumat. Prostoje internetu můžete využít k využití svých geekských dovedností k tomu, abyste se dostali ven a poznali nové lidi.

Fotka od: Andrea Rose Marie

reklama

Toto je jen několik návrhů, jak můžete stále používat počítač, i když vaše připojení k internetu na delší dobu vypadne. Nebo to využijte jako příležitost dostat se ven a setkat se s lidmi. Většina z nás neví, jak jsme se obešli bez internetu, ale když se stane něco nemyslitelného, ​​stále můžete svůj počítač používat pro produktivitu a zábavu. A co vy? Co děláte s počítačem, když je vaše připojení k internetu vypnuté? Zanechte nám komentář a dejte nám vědět!

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music