DeepMind bude ovládat jakékoli AGI, které vytvoří, ne Alphabet

DeepMind docela prominentně tvrdí, že je „světovým lídrem ve výzkumu umělé inteligence“. AlphaGo a AlphaStar tomuto titulu jistě propůjčují důvěryhodnost, ale konečným cílem divize Alphabet je umělá obecná inteligence (AGI). Pokud někdy dosáhne tohoto významného úspěchu, DeepMind a nikoli její mateřská společnost si údajně ponechají kontrolu.

To vše jsou však příklady aplikované umělé inteligence v tom, že algoritmy mohou řešit pouze konkrétní úkol, kterému byly přiděleny, a nic víc. Naproti tomu umělá obecná inteligence by teoreticky vynikala v jakémkoliv úkolu, který na ni bude kladen, stejně jako člověk. AGI by zahrnovalo schopnosti dnešních AI a bylo by použito k průlomům v lékařské léčbě nebo objevování nových prvků.

To je stanovený cíl společnosti DeepMind, kterou v roce 2010 založil Demis Hassabis a v roce 2014 ji koupil Google. V současnosti je divizí Alphabet a nadále provádí svůj vlastní výzkum. Google například provozuje samostatnou výzkumnou organizaci Google pro umělou inteligenci, která často přináší spotřebitelská vylepšení založená na ML, jako je Night Sight.

Zajímavý profil v 1843 časopis z Ekonomvrhá trochu světla do tohoto akvizičního procesu. Zatímco DeepMind mohl zůstat nezávislý, Google poskytoval výpočetní výkon a cash flow. V důsledku toho Hassabis a společnost vyjednali přísnou nezávislost:

Jako součást dohody vytvořil DeepMind ujednání, které by Googlu zabránilo jednostranně převzít kontrolu nad duševním vlastnictvím společnosti. V roce, který předcházel akvizici, obě strany podle osoby obeznámené s transakcí podepsaly smlouvu nazvanou Dohoda o přezkoumání etiky a bezpečnosti.

Nové podrobnosti od 1843 odhalit, jak bude mít Etická rada výhradní kontrolu nad jakýmkoli DeepMind AGI „ať už bude vytvořeno“. Kdo přesně sedí v tomto panelu, není známo, ale říká se, že zahrnuje všechny tři zakladatele DeepMind.

Podle stejného zdroje Etická rada zdaleka není kosmetickým ústupkem od společnosti Google, ale poskytuje společnosti DeepMind solidní právní podporu, aby si udržela kontrolu nad svou nejcennější a potenciálně nejnebezpečnější technologií.

Po reorganizaci se smlouva nyní pravděpodobně vztahuje na širší řídící strukturu Alphabet.

Plný 1843 díl je fascinující čtení a pokračuje podrobně o tom, jak se zdá, že finanční zpřísnění Alphabet se zatím nevztahuje na DeepMind. Stále více však přispívá k tomu, že pomáhá řídit spotřebu energie v datovém centru Google nebo jak Adaptive Brightness v Android Pie a Q využívá DeepMind.

Nedávno však došlo k potyčce s tím, jak se komercializovaná práce DeepMind v oblasti zdraví v loňském roce přesunula do nové divize zdravotnictví společnosti Google; což vede k obavám z ochrany osobních údajů. Diskutuje se také o tom, jak se přístup DeepMind posilující učení k vytváření AGI, které vedlo k AlphaGo a AlphaStar, nakonec nemusí prosadit. V určitých úkolech je zjevně úspěšný, ale věda, která je základem tohoto celoprůmyslového výzkumu, je stále v pohybu.

DeepMind

Abeceda

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment