Dětské profily Google TV byly přidány do Chromecastu s Google TV

Uživatelské rozhraní Google TV, které se dodává na novém Chromecastu, má spoustu výhod, ale nedostatek podpory profilu je jednou z stížností mnoha uživatelů. Dnes Google TV tuto mezeru alespoň trochu zaplňuje příchodem dětských profilů.

Google říká, že domovská obrazovka zaměřená na dětské profily zobrazuje doporučení obsahu z aplikací vhodných pro děti, jako jsou YouTube Kids a Noggin. Kromě toho mají rodiče možnost přesně vybrat, které aplikace jsou k dispozici, když byl Chromecast přepnut na dětský profil.

Dětský profil může být poháněn buď účtem Google spravovaným rodičem dítěte, nebo účtem rodiče, který používá obecný profil, který obsahuje pouze jméno a věk dítěte. Pomocí služby Family Link Google říká, že konkrétní zakoupený obsah lze také rychle sdílet a používat na profilu dětí. Pro tyto profily je také omezen čas strávený na obrazovce a také nastavená doba „spánku“, která odpočítává dobu před vypnutím televize. Zámek profilu brání dětem v přechodu na profil rodičů pomocí kódu PIN pro zabezpečení.

Aby byly tyto profily také o něco zábavnější, nabízí Google pro rozhraní tři témata, včetně „Under the Sea“, „Dinosaur Jungle“ a „Space Travel“. Aktualizace po spuštění přidá do těchto profilů vlastní avatary.

Dětské profily se v USA rozšiřují na zařízení Google TV, stále pouze Chromecast, ale od tohoto měsíce již brzy televizory TCL a Sony. Tato funkce se „během několika příštích měsíců“ rozšíří na Google TV v dalších zemích. Google také škádlil plány na nalezení dalších způsobů, „aby Google TV fungovala pro celou rodinu“. Běžné profily? Doufejme!

Google TV

Chromecast s Google TV

Fitbit Versa 3Nejlepší smartphony Android

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment