Dílčí místnosti Google Meet lze nyní nastavit v Kalendáři

Během posledního měsíce společnost Google oznámila řadu nadcházejících funkcí videohovorů pro vzdělávací a podnikové zákazníky. Některé z nich jsou nyní zaváděny, včetně možnosti předem nastavit dílčí místnosti Google Meet pomocí Kalendáře.

Podpora až 100 oddělených místností byla spuštěna v listopadu na podporu dálkového studia a dalších akcí podobných školení.

Učitelům a facilitátorům schůzek to usnadňuje přípravu na diferencované učení, ohleduplnost ke skupinové dynamice a vyhnete se ztrátě drahocenného času při vytváření oddělených místností během hovoru.

Tato přímočará funkce začíná naplánováním hovoru Meet v Kalendáři Google. Ikona ozubeného kola otevře „nastavení pro tuto stránku videokonference“ a nabídka „reakout rooms“ umožňuje organizátorům uspořádat lidi do skupin. V minulosti to bylo možné provést pouze na začátku hovorů.

Nastavení dílčích místností Meet v Kalendáři Google zavádíme ode dneška a během příštího měsíce bude plně dostupné pro následující úrovně:

K dispozici pro Google Workspace Essentials, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, neziskové organizace a Education Plus a také pro zákazníky G Suite Business, upgrade Teaching and Learning (spuštění v dubnu)

Nebude přístupný pro Workspace Business Starter a Education Fundamentals ani G Suite Basic.

Mezitím mohou administrátoři s Workspace for Education Plus povolit nahrávání Meet pro uživatele se studentskými licencemi. Tato funkce bude ve výchozím nastavení zakázána.

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Leave a Comment